Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.02.18


Eilė Linksys maršrutizatorių turi kritinį pažeidžiamumą. Specialistai iš SANS instituto pranešė, kad plinta kirminas, kuris išnaudoja Linksys maršrutizatorių kritinį pažeidžiamumą. Tarp įvardintų modelių yra E4200, E3200, E3000, E2500, E2100L, E2000, E1550, E1500, E1200, E1000, E900, E300, taip pat WAG320N, WAP300N, WAP610N, WES610N, WET610N, WRT610N, WRT600N, WRT400N, WRT320N, WRT160N, WRT150N. Tiesa, gamintojas pranešė, kad tai aktualu tiems, kurie yra aktyvavę funkciją „Remote Management Access“, nors atitinkamą saugumo atnaujinimą jau ruošia.

Paaiškėjo telefono BlackBerry Z3 (Jakarta) specifikacijos. BlackBerry telefonai sėkmingai iškrito iš didžiausių šių įrenginių gamintojų penketuko ir pateko į kategoriją „Kiti“, tačiau iš šios rinkos trauktis neketina ir ruošia nebrangų modelį Jakarta, kurį gamins Foxconn. Telefonas gaus 5“ (960×540) ekraną, 2 branduolių 1,2 GHz procesorių, 1,5 GB RAM, 8 GB kaupiklį, microSD, 5 MP kamerą, 2650 mAh bateriją. Deja, kaina ir debiuto data nežinoma.

Jakarta-BlackBerry-leaked

Windows Phone 8.1 pasirodys ne pavasarį, bet vasarą. Balandį turėjusi pasirodyti Windows Phone 8.1, anot gandų, vėluos, tačiau debiutuos ne vėliau nei rugpjūčio mėnesį, nors WP 8.1 Preview versija programinės ir aparatinės įrangos kūrėjus pasieks anksčiau. Tikėtina, kad visa tai susiję su Microsoft partnerių nesugebėjimu laiku paruošti serijinių mobilių įrenginių, nors kiti ekspertai kaltina būtent Microsoft dėl „žalios“ programinės įrangos.

HTC ruošia mažiausiai kelis nebrangius išmaniuosius telefonus. Modelis kodiniu pavadinimu D616W gaus procesorių MediaTek MT6592 (beje, aštuonių branduolių), 1 GB RAM, 4 GB kaupiklį, 1280×720 raiškos ekraną (įstrižainė nežinoma), 8 MP kamerą, Android 4.2.2. modelis D516W gaus 4 branduolių Snapdragon (MSM8610), 768 MB RAM, 2 GB kaupiklį, 960×540 raiškos ekraną, 5 MP kamerą, Android 4.3.

Analitikai mano, kad šiemet iš tikrųjų naujo iPad nesulauksime. Ekspertai iš KGI Securities mano, jog šiemet Apple išleis tik atnaujintą iPad Air, tuo tarpu didelio iPad Pro su 12,9“ ekranu arba trečios kartos iPad mini pasirodymas yra labai mažai tikėtinas. Jei taip atsitiks, analitikai planuoja Apple rinkos mažėjimą dėl naujovių trūkumo.

Sony ruošia planšetinį kompiuterį Xperia Z2. Naujokas gaus 10,1“ Full HD ekraną, 4 branduolių 2,3 GHz Qualcomm Snapdragon 800, 3 GB RAM, 16 GB kaupiklį, microSD lizdą, 8 MP ir 2 MP kameras, 6000 mAh bateriją, Android 4.4 KitKat. Korpuso storis neviršys 6,4 mm, jis bus apsaugotas nuo drėgmės ir dulkių. Debiutas laukiamas MWC 2014.

Technologijos leis pagaminti picą su trijų metų galiojimo terminu. Būtent tokią picą 2015 m. gaus amerikiečių kariai, kurie dalyvauja karštuosiuose pasaulio taškuose. Kad būtų gauta tokia pica, mokslininkams teks smarkiai padidinti drėgmę galinčių išlaikyti produktų kiekį (cukrus ir druska), smarkiai sulėtinti bakterijų dauginimosi laikotarpį, kartu pakeisti padažo receptą, pakeičiant rūgštingumo rodiklį, panaudota speciali pakuotė.

Jonathan Ive netikėtai pradingo iš Apple aukščiausio lygio vadovų sąrašo…  ir vėl sugrįžo. Žiniasklaidos ir eilės vartotojų dėmesį vakar prikaustė Apple puslapis, iš kurio puslapio, kalbančio apie aukščiausio lygio vadovus, dingo Apple produktų dizainu užsiimančio viceprezidento Jonathan Ive nuotrauka bei užuominos apie jį. Vieni spėliojo, kad tai gali reikšti pasitraukimą iš kompanijos, kiti – kad jis pradės darbuotis prie specialaus projekto, treti – jog tai elementari klaida. Pasirodė, treti buvo teisės.

Google naudos „garsinius slaptažodžius“, pasitelkdama „SlickLogin“. Prieš metus įkurta trijų žmonių kompanija SlickLogin yra sukūrusi aplikaciją, kuri identifikacijai, prisijungiant prie sistemos, naudoja ne slaptažodžius, o aukšto dažnio garsų rinkinį, kurį skleidžia kompiuteris. Visa tai girdi ne žmogus, o jo išmaniojo telefono mikrofonas. Speciali aplikacija padeda užbaigti autentifikacijos procesą, prisijungimo užklausą išsiųsdama į serverius. Sandorio suma neskelbiama.

Google_SlickLogin-640

Apple mobilių įrenginių sensoriai įspės apie artėjantį širdies smūgį. Apple neketina atsilikti nuo tendencijų, kurios kalba apie didesnį dėmesį medicinos technologijų rinkai. Sveikatos sričiai bus skirta eilė iOS 8 funkcijų. Viena jų draugaus su standartu THX, kuris numato sensorius, gaudančius kraujo tėkmės per kraujagysles garsą. Kadangi sensorius žmogus turės nešioti visą laiką, iš karto visi prisiminė apie ruošiamą laikrodį Apple iWatch bei neseniai į Apple priimtus kelis medicinos technologijų specialistus.

Parodoje MWC 2014 kompanija Acer parodys naują Liquid išmanųjį telefoną. Viena esminių Acer Liquid naujovių taps biometrinis daviklis, leisiantis skenuoti pirštų atspaudus. Deja, kitų techninių specikacijų gamintojas neatskleidė, žadėdamas daugiau papasakoti tik parodoje MWC 2014, kuri prasidės vasario 24 d.

iPad skirtas Microsoft Office pasirodys šių metų vasarą. Šaltinių teigimu, Microsoft ir toliau intensyviai dirba apie iPad skirtos MS Office versijos, kurią jau gali naudotis iPhone savininkai. Debiutas įvyks iki šių metų liepos mėnesio. Įdomu tai, kad Apple iPad biuro programų paketą gaus netgi anksčiau, nei sensorinei Windows 8 aplinkai skirtą Office modifikacija. Koks bus naujojo produkto turinys ir galimybės, nepranešama.

Daugiau nei 70% europiečių – „piratai“. Tokie Europos Komisijos atliktos apklausos dešimtyje ES šalių (tame tarpe ir įstatymo raidei paklusniose Vokietijoje, Prancūzijoje bei D. Britanijoje) rezultatai. Apklausti gyventojai iki 50 metų amžiaus. Paaiškėjo, kad virš 70 proc. apklaustųjų linkę žiūrėti arba parsisiųsti filmus nemokamai (reikia suprasti, nelegaliai). Tokiu būdu, baksnoti pirštais dėl „piratavimo“ į Rytų kaimynes arba Kiniją – tai nepastebėti rąsto savo akyje.

Amerikiečių vartotojai nuvilti Siri galimybių, bet teismas jų nepalaikė. Eilė amerikiečių teismui bandė įrodyti, kad su iPhone 4S pradėta reklamuoti Siri klaidina vartotojus dėl asmeninio asistento galimybių. Teismas nurodė, kad vartotojai negali tikėtis, jog Siri visąlaik veiks nepriekaištingai. Ieškovai teigė esą apgauti, nes Siri negali visąlaik žaibiškai susidoroti su bet kuria užklausa.

The Witness – mėgstantiems žaidimus, tačiau ne „šaudo – gaudo“. Kūrėjai iš studijos Braid publikavo vaizdo klipą, kuriame matyti projekto „The Witness“ 10 minučių žaidybinio proceso demonstracija su dizainerio Jonathan Blow komentarais. Grafika nėra kažkuo ypatinga, tačiau mėgstantiems tokio žanro žaidimus jis turėtų patikti. Debiutas įvyks šiais metais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]