Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.02.19


HTC nemokamai keis išmaniųjų telefonų One sudaužytus ekranus. Tai yra gera naujiena HTC One, One mini ir One max išmaniųjų telefonų savininkams. Deja, speciali programa HTC Advantage galios tik Jungtinių Valstijų gyventojams, kurie ja galės pasinaudoti tuomet, jei nuo pirkimo momento nepraėjo 6 mėnesiai. Beje, pastaroji programa leidžia suprasti, kad ir naujasis HTC flagmanas M8 taip pat priklausys One serijai.

Yahoo bando sugrįžti į paieškų sistemų verslą. Tas faktas, kad Yahoo paieškos verslas yra pusiau miręs, visiškai netenkina išeivės iš Google ir dabartinės kompanijos vadovės Marrisa Mayer. Pastaroji ieško spragų sutartyje, kuri numato, kad Yahoo naudosis Microsoft paieškos sistemos paslaugomis. Tiesa, Yahoo iš sandorio su Microsoft gauna net 31 proc. visų pajamų, taigi atsisakyti sutarties bus nelengva dėl daugelio priežasčių.

Parodoje MWC 2014 kompanija ZTE pristatys telefoną su Firefox OS. Modelis ZTE Open C veiks su Mozilla operacine sistema Firefox OS 1.3. Kartu su šiuo modeliu bus anonsuotas planšetofonas Grand Memo II LTE, kuris gaus 6“ įstrižainės Full HD ekraną (pirmtakas Grand Memo turėjo 5,7“ įstrižainės HD 720p raiškos ekraną).

zte-open-firefox-os

nVidia oficialiai anonsavo vaizdo plokštes GeForce GTX 750 ir GTX 750 Ti bei „juodąjį“ GTX Titan. Kompanija nVidia oficialiai pristatė Maxwell architektūros vaizdo plokštes GeForce GTX 750 ir GTX 750 Ti su grafiniu procesoriumi GM107. Kartu debiutavo ir Kepler architektūros GeForce GTX TITAN Black Edition su GPU GK110 ir 2880 CUDA branduolių (lygiai tiek pat turi ir GeForce GTX 780 Ti).

nVidia ruošia naujos kartos etaloninį planšetinį kompiuterį Tegra Note. Šis gaus „4+1“ branduyolių procesorių Tegra K1 (2,1 GHz) su Kepler architektūros grafika (192 CUDA branduoliai), nežinomos įstrižainės Full HD ekraną, 2 GB arba 4 GB RAM, 16 GB duomenų kaupiklį, Android 4.4.2 KitKat. Teste AnTuTu naujasis planšetinis kompiuteris surinko kiek daugiau nei 38 000 balų (palyginimui, viena iš Galaxy S5 modifikacijų surinko kiek daugiau nei 35 000 balų).

Microsoft el. pašto tarnyba Outlook.com švenčia 1-erių metukų gimtadienį. 2012 m. liepos mėnesį startavęs Outlook.com iš karto gavo žymą „Preview“. Nuo to laiko buvo ištaisyta galybė klaidų, pridėta naujų funkcijų. Microsoft pašalino „Preview“ žymą 2013 m. vasario 19 d., tad šią datą galima laikyti šios el. pašto tarnybos gimtadieniu.

2013 m. kompanijos „debesų“ infrastruktūrai ir tarnyboms išleido daugiau nei 145 mlrd. dolerių. Tokią statistiką pateikė kompanijos IHS analitikai, kurie teigia, kad šiemet šis skaičius pasieks 174,2 mlrd., tuo tarpu iki 2017 m. šis rodiklis ūgtels iki 235,1 mlrd. „Debesų“ naudotojų skaičius 2013 m. sudarė 630 mln., o šiemet jis turi padidėti iki 730 mln. vartotojų.

MediaTek ruošia daugiabranduolius 64 bitų procesorius su integruotu 4G LTE modemu. Naujieji procesoriai gaus Cortex-A53 architektūros branduolius. Šie pagal spartą panašūs į Cortex-A9, tačiau palaiko 64 bitų instrukcijas. Bus išleistos kelios modifikacijos – MT6732 gaus 4 branduolius, tuo tarpu MT6752 – aštuonis. Šie modeliai kompanijai MediaTek svarbūs ir tuo, jog turės 4G LTE palaikymą, o to labai trūko šio gamintojo procesoriams.

Acer veikla bus nestabili iki pat 2014 m. kol baigsis reformos. Reformos numato, kad bus suformuoti trys nauji padaliniai: nešiojamų kompiuterių, stacionarių kompiuterių ir monitorių, verslo planavimo ir operacinės veiklos. „Debesų“ verslo padalinys bus pervadintas į BYOS („Build Your Own Cloud“), kuriam vadovaus Maverick Shih – kompanijos Acer įkūrėjo Stan Shih sūnus. Pertvarkos, tikėtina, neigiamai įtakos pardavimus ir naujų projektų įgyvendinimą.

JAV gyventojai namuose saugo senų išmaniųjų telefonų už 47 mlrd. JAV dolerių. Tokią statistiką pateikė kasmet analogiškus tyrimus atliekanti kompanija OnePoll. Praėjusiais metais šis rodiklis sudarė 34 mlrd. JAV dolerių. Tiesa, namie saugančių senus išmaniuosius telefonus žmonių skaičius sumažėjo nuo 55% iki 50%. Apie 30% namie saugomų „senienų“ – iPhone. Apie 40% žmonių prisipažino, kas seną telefoną saugo, jei sulūžtą dabar naudojamas, 36% nežino, ką su juo daryti.

Carbine Studios publikavo naują MMO žaidimo WildStar vaizdo klipą. Pastarasis projektas įdomus tuo, jog permaišyta visa galybe įvairiausių žanrų (MOBA, strategija ir visa eilė kitų). Kūrėjai žaidime žada apjungti geriausias RPG, MOBA ir kitų žanrų savybes. Ar jiems tai pavyks?

Ready at Dawn publikavo žaidimo The Order: 1886 pristatomąjį filmuką. Studija Ready at Dawn ir leidėjas Sony publikavo naują vaizdo klipą, kuris pasakoja apie Viktorijos laikų Britanijos imperiją, kurioje Apskritojo stalo riteriai kovos su monstrais. Žaidimo pasirodymo datos dar nėra, tačiau jį jau galima rezervuoti.

Grafeno nanojuostos leis toliau galioti Mūro dėsniui. Mokslininkai iš Kalifornijoje esančio Berklio universiteto iš grafeno kuria taip vadinamas nanojuostas, kurios, lyginant su šiuolaikinėmis technologijomis, leis padidinti mikroschemose esančių tranzistorių tankį net 10 000 kartų. Grafenas šiuo atveju bus kuriamas nuo nulio ir jau būdamas reikiamos formos, t.y. nereikės itin preciziškai grafeno pjaustyti lazeriu.

HTC Desire 8 bus anonsuotas vasario 24 d. Oficialioje HTC paskyroje Weibo socialiniame tinkle pranešama, kad išmanusis telefonas HTC Desire 8 bus pristatytas vasario 24 d., t.y. jau kitą pirmadienį. Telefonas gaus 5,5“ ekraną, 4 branduolių 1,2 GHz Quadcore Snapdragon 400, 1 GB RAM, 8 GB kaupiklį, microSD lizdą, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, Android 4.4.2 KitKat. Išvaizda primins HTC One, tačiau turės plastikinį korpusą.

Microsoft įspėja dėl Adobe Flash Player kritinio pažeidžiamumo. Adobe Flash Player versija 12.0.0.43 (ir ankstesnės) turi kritinį pažeidžiamumą, kuris leidžia per .swf failą aktyvuoti vartotojo kompiuteryje virusą. Daugiau informacijos apie tai galima rasti TechNet tinklaraštyje. Norint išvengti nemalonumų, rekomenduojama atsisiųsti naujausią Adobe Flash Player versiją.

Samsung oficialiai patvirtino, jog Android 4.4.2 KitKat gaus visa eilė išmaniųjų telefonų. Korėjiečių kompanija patvirtino, kad artimiausioje ateityje atnaujinimą gaus tokie modeliai, kaip Galaxy Note II, Galaxy S4 mini, Galaxy S4 Active, Galaxy S4 zoom, Galaxy S III, Galaxy S III mini, Galaxy Mega ir Galaxy Light. Pirmieji atnaujinimą turėtų gauti amerikiečiai.

Huawei bando nustebinti nauju įrenginiu, kurio reklamoje naudoja Apple Siri, o kartu pasišaipo iš Samsung. Ruošdamasi naujos planšetės pristatymui, Huawei pasitelkė asmeninį balso asistentą Siri, kurio bandė iškamantinėti apie būsimą kinų kompanijos naujieną. Vaizdo klipe Apple tapo „fruit“, tuo tarpu Samsung – „SomeSong“. Iš reklamos labiau panašu, kad Huawei naujiena konkuruos būtent su Apple produktais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]