Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.02.21


WhatsApp norėjo įsigyti ne tik Facebook. Kaip žinia, mobilią pranešimų tarnybą WhatsApp socialinis tinklas Facebook įsigijo už 19 mlrd. dolerių. Dabar aiškėja, kad WhatsApp galėjo tapti Google nuosavybe: interneto gigantas siūlė apie 10 mlrd. dolerių. Tikėtina, kad WhatsApp įkūrėjui Jan Koum patiko ne tik Facebook pasiūlyta suma, bet ir galimybė tapti socialinio tinklo direktorių valdybos nariu.

Paaiškėjo, kodėl išmaniajame telefone Ubuntu Edge nebus naudojamas safyro stiklas. Kompanijos Canonical vadovas Mark Shuttleworth pasiskundė, kad būsimas išmanusis telefonas Edge su operacine sistema Ubuntu Phone turėjo gauti safyro stiklą, tačiau teks apsieiti be jo, nes trijų būsimų metų safyrinio stiklo kontraktus nupirko kompanija Apple.

ASUS pristatė išmanųjį telefoną Padfone Infinity Lite. Šis gaus 4 branduolių Qualcomm Snapdragon 600 (1,7 GHz), 5“ Full HD ekraną, 2 GB RAM, 32 GB kaupiklį, 13 MP kamerą, 2400 mAh bateriją, Android 4.1 Jelly, nors kalbama apie galimybę atsinaujinti iki Android 4.4 KitKat. Debiutas prekyboje – kovo mėnesį. Kaina sudarys apie $465 (1185 lt).

Asus-PadFone-Infinity-Lite

Samsung padalinys Lenkijoje atskleidė sąrašą Galaxy įrenginių, gausiančių Android 4.4 KitKat. Jais taps išmanieji telefonai Samsung Galaxy Note 3, Galaxy Note 2, Galaxy S4, Galaxy S4 Active, Galaxy S4 Mini, Galaxy S4 Zoom, Galaxy Mega 6.3, Galaxy Mega 5.8, Galaxy Grand, Galaxy Express 2, planšetiniai kompiuteriai Samsung Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1, Galaxy Note 10.1 2014 Edition, Galaxy Tab 3 8.0, Samsung Galaxy Tab 3 7.0 ir Galaxy Tab 3 10.

Būsima HTC One pamaina vadinsis „The All New One“. Nors dabar įvairūs šaltiniai naują HTC išmanųjį telefoną – flagmaną vadina One 2 arba M8, tačiau mikrotinklaraštis @eveleaks būsimą HTC mobilų įrenginį vadina dar paprasčiau – „The All New One“ („visiškai naujas One“). Panašų fokusą savo laiku atliko Apple, kuri trečios kartos iPad pavadino „The New iPad“.

iWatch gaus kompanijos TPK sukurtą išlenktą ekraną. Anonsui ruošiamas Apple laikrodis iWatch gaus ne tik biometrinį sensorių, leidžiantį sekti sveikatos būseną bei fizinį aktyvumą, bet ir išlenktą AMOLED ekraną. Jį gamins kompanija TPK. Kiekvieną mėnesį ketinama pagaminti apie 2 mln. tokių ekranų. Ekrano apsaugai bus naudojamas ne safyro stiklas, kaip manyta anksčiau, o Corning Gorilla Glass.

iwatch-concept

HTC „išmaniojo“ laikrodžio pristatymas įvyks parodoje MWC 2014. HTC sprendimas bus Qualcomm Toq klonas, tačiau su visiškai pakeistu išoriniu dizainu. Tai reiškia, kad rasime 1,55“ Mirasol ekraną, Bluetooth 3.0 ir 240 mAh bateriją, leisiančią laikrodžiui veikti iki kelių dienų. Įdomu tai, kad HTC laikrodžio prezentacija vyks už uždarų durų, renginyje dalyvaus mobiliojo ryšio operatoriai.

Microsoft iškritikavo D. Britanijos vyriausybę dėl noro pereiti prie atviro kodo programinės įrangos. Microsoft teigimu, tai įtakos ne tik valstybines įstaigas, bet ir verslą bei paprastus piliečius. Galų gale, perėjimas prie nemokamų programų kainuos brangiau, nei atsinaujinimas iki naujausių Microsoft OS ir biuro programų versijų. Ekspertų teigimu, tokio ažiotažo iš Microsoft pusės nebuvo netgi Prancūzijos atžvilgiu, kuri pareiškė apie analogiškus ketinimus.

Airijos vyriausybė susitarė dėl išplėstinio Windows XP palaikymo. Airijos vyriausybės ir Microsoft susitarimas numato, kad šalies vyriausybinių įstaigų sistemos su Windows XP bus palaikomos iki 2015 m. balandžio mėnesio. Airijai tai kainuos apie 3,3 mln. eurų, nors iš pradžių Microsoft pageidavo 12 mln. eurų (štai ką reiškia finansų krizė). Per tą laiką Airija galės pasiruošti vyriausybinių kompiuterių migracijai į Windows 8.1.

Neužmigti poste kareiviui padės… visai ne kava. JAV kariuomenė ieško alternatyvų kavai ir energetiniams gėrimams, kuriuos kariai vartoja, budėdami savo poste. Vietoj gėrimų kaip stimuliatorių mokslininkai rekomenduoja naudoti elektrą. Kofeino poveikis gana greitai baigiasi, be to, elektra leidžia išvengti šalutinių kavos poveikių. Kada tokia stimuliacija bus pradėta naudoti JAV armijoje, mokslininkai pasakyti nedrįso.

Air Force electrical stimulation

Satya Nadella papasakojo, ką Bilas Geitsas veiks kompanijoje Microsoft. Pasirodo, Bilas Geitsas taps tuo cenzoriumi, kuris analizuoja ir filtruoja idėjas, gimusias didžiulėje korporacijoje. Be to, Satya Nadella teigimu, vieno iš kompanijos įkūrėjų buvimas teigiamai įtakoja darbuotojus. „Jis yra iš tikrųjų genialus analitikas. Jis per pirmas penkias sekundes randa nesutapimus tame, ką aš jam rodau“, – prisipažino Satya Nadella.

Google išleido stabilią naršyklės Chrome 33.0.1750.117 versiją. Chrome 33 pagaliau neteko Beta statuso. Naujoje versijoje ištaisytos 28 saugumo spragos, patobulintas kalbos atpažinimo mechanizmas, patobulintas „full screen“ režimas, Windows sistemose atsirado galimybė blokuoti įskiepius, be to, padidinta darbo sparta su JavaScript. Atsisiųsti naršyklę galima iš oficialaus kūrėjų puslapio.

Nauja uTorrent 3.4 versija leis failus atsisiųsti sparčiau. Populiarusis BitTorrent klientas uTorrent neseniai buvo atnaujintas, gavo ne tik eilę kritinių spragų pataisymų, tačiau gali pasiūlyti spartesnį atsisiuntimą, taip pat patobulinta sistema, apsauganti nuo DDoS atakų. Arčiausiai torrent tinkle esantys vartotojai taps prioritetiniais, tai taip pat turtų leisti padidinti siuntimosi greitį. Atsisiųsti uTorrent 3.4 galima iš kūrėjų puslapio.

Google pranešė, kada vyks konferencija I/O 2014. Paieškos gigantas pranešė, kada įvyks kasmetinė kūrėjams skirta konferencija. Ji bus surengta didžiausiame San Francisko parodų komplekse Moscone West, ir tai įvyks birželio 25-26 dienomis. Apie tai savo Google+ paskyroje pranešė kompanijos viceprezidentas Sundar Pichai.

Žaidimo Sacred 3 debiutas įvyks šių metų vasarą. Sacred 3 bus skirtas Xbox 360, Playstation 3 ir PС, leidyba užsiims Deep Silver, kūrimu – anksčiau su Sacred nesusidūrusi studija Keen Games. Žaidime bus kooperatyvinis režimas keturiems žmonėms, herojai su savo unikalius gebėjimus, ekipiruotę ir ginklus. Kaip visa tai atrodys, galima matyti žemiau pateiktame vaizdo klipe:

Publikuotas debiutinis žaidimo Thief vaizdo klipas. Kitą savaitę sulauksime Eidos Montreal kuriamo žaidimo Thief, kuris pratęs legendinę seriją. Debiutas įvyks vasario 25 d. Š. Amerikoje ir vasario 28 d. Europoje, platformos – PC, PS3, PS4, Xbox 360 ir Xbox One. Iki to momento teks tenkintis nauju vaizdo klipu.

Vienas komentaras

 1. Raimis parašė:

  Gausiančiųjų 4.4 KitKat sąraše nematau Galaxy S 3. Gal sumaišėt vietoj Note 3? Nes jis kaip ir S4 jau turėtų būti gavęs 4.4.


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]