Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.02.24


Microsoft sumažina Windows 8.1 kainas net iki 70 proc. Microsoft pranešė, kad nebrangiuose įrenginiuose naudojama Windows 8.1 atpigs iki 70 proc. Jei anksčiau licencija kainavo apie $50, tai dabar gamintojams ji kainuos apie $15, o mažiau $250 kainuojantiems įrenginiams tai bus tikrai žymus progresas.

Planšetofonas LG G Pro 2 kainuoja brangiau, nei Galaxy Note 3. Šiuo metu išmanusis telefonas LG G Pro 2 su 5,9“ Full HD ekranu ir Snapdragon 800 prieinamas P. Korėjoje, kurioje kainuoja 100 tūkst. vonų (apie 2370 litų). Pastaroji kaina yra didžiausia per visą LG išmaniųjų telefonų istoriją, o vietos rinkoje kainuoja brangiau už pagrindinio konkurento Samsung planšetofoną Galaxy Note 3.

Mozilla parodė vos 25 dolerius kainuojantį Firefox išmaniojo telefono prototipą. Besivystančioms šalims skirtas išmaniojo telefono prototipas Firefox OS Flame nėra jau toks prastas, žvelgiant į jo technines specifikacijas, nors jis ir kainuoja 25 dolerius (apie 64 litus): įdiegtas 2 branduolių 1,2 GHz Qualcomm procesorius, 4,5“ (854×480) ekranas, 5 MP ir 2 MP kameros, 8 GB kaupiklis, RAM kiekis gali svyruoti nuo 256 MB iki 1 GB, A-GPS, NFC, 1800 mAh baterija, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth, micro-USB, 3G modulis.

Firefox_OS_25-dollar_phone_004

Pasirodė iPhone, iPad ir iPod touch skirta iOS 7.0.6 versija. Atnaujinimas ištaiso kritinę saugumo spragą, susijusia su SSL/TLS ryšio pažeidžiamumu. iOS 7.0.6 skirtas iPhone 4 (ir naujesniems), iPad 2, iPad mini (ir naujesniems), penktos kartos iPod touch. Atsinaujinti galima, pasinaudojant OTA (over-the-air) režimu arba per iTunes. Atitinkamą atnaujinimą Apple ruošia ir Mac OS X Mavericks sistemoms.

Windows Phone 8 išmaniuosius telefonus gamins dar devyni nauji microsoft partneriai. Tarp naujų partnerių bus ir Lenovo bei LG. Pastaroji anksčiau buvo išleidusi Windows Phone 7 modelių, tačiau Windows Phone 8 sprendimų niekada nebuvo išleidusi. Iš kitų gamintojų galima paminėti ZTE, Foxconn, Gionee, Lava (prekinis ženklas Xolo),  JSR, Karbonn, Longcheer. Kartu pranešta, kad WP8 telefonai palaikys Qualcomm Snapdragon 200 ir Snapdragon 400 procesorius.

AMD tikisi kompiuterių gamintojus sudominti hibridiniais procesoriais. kompanija pabrėžia, kad dabartiniai APU Kaveri puikiai tiktų verslo atstovams, nes už $70 galima įsigyti puikų procesoriaus ir motininės plokštės derinį, tinkantį daugumai biuro užduočių. Verslui taip pat patogu dirbti su AMD, nes ši iš anksto informuoja apie kainų mažinimą. Be to, puiki integruota grafika turėtų užkariauti verslo atstovų širdis.

Dell parėmė bevielio įkrovimo standartą Rezence. Kompanija prisijungė prie aljanso A4WP, kuris plėtoja bevielio įkrovimo technologiją Rezence, naudojančią magnetinio rezonanso principą. Aljansui priklauso tokie gigantai, kaip Qualcomm, Intel, Samsung, IDT, HTC, LG ir kiti. Technologija leis įkrauti 20-50 W galios įrenginius, tai puikiai tiks ir nešiojamiems kompiuteriams, todėl Dell dalyvavimas aljanse visai suprantamas.

Microsoft asmeninis asistentas Cortana, skirtas Windows Phone, palaikys 15 skirtingų kalbų. Nepaisant anksčiau pasirodžiusių kalbių, kad Cortana kalbės tik angliškai, aiškėja, Windows Phone 8.1 telefonuose debiutuosiantis asmeninis balso asistentas palaikys 15 kalbų (su regioniniais ypatumais), įskaitant kaimynų lenkų ir rusų. Iš kitų minimos kinų, anglų, vokiečių, prancūzų, italų, japonų, ispanų.

Intel pristatė paspartintus kaupiklius SSD 730 Series. 2.5“ formato ir 7 mm storio kaupikliai naudoja firminį Intel kontrolerį, skirtą verslo klasės SSD, MLC mikroschemas, pagamintas 20 nm technologijos pagrindu. Taktiniai dažniai gamykliškai paspartinti. Skaitymo ir rašymo maksimali sparta – 550 MB/s ir 450 Mb/s. Šiuo metu pristatytos 240 GB (740 lt) ir 480 GB (1450 lt) versijos su penkerių metų garantija.

Google Nexus 8 pasirodymas numatytas liepos mėnesį. Didelės sėkmės nesulaukusį Nexus 7 pakeisiantis planšetinis kompiuteris Nexus 8 turėtų būti pristatytas renginyje Google I/O 2014 (birželio 24-25 d.). Šaltinių teigimu, planšetė gaus ne tik 8“ ekraną, tačiau ir gamykliškai įdiegtą operacinę sistema Android 4.5

Windows Phone taip pat gaus Facebook Messenger. Kompanija Microsoft patvirtino, kad Facebook Messsenger aplikacija jau kuriama operacinei sistemai Windows Phone ir pasirodys artimoje ateityje, galbūt netgi per artimiausias savaites.

Samsung pristatė laikrodį Galaxy Gear 2. Parodos MWC 2014 pradžią Samsung pažymėjo, pristatydama antros kartos „išmanųjį“ laikrodį Galaxy Gear. Jis gavo OS Tizen, kuri pakeitė Android, 1,63“ (320×320) AMOLED ekraną, 2 branduolių 1 GHz procesorių, 512 MB RAM, 4 GB kaupiklį, 2 MP kamerą, Bluetooth, 300 mAh bateriją, leisiančią laikrodžiui veikti nuo 2 iki 3 dienų. Debiutas prekyboje – balandį, kaina nežinoma.

galaxy-gear-2-neo-smartwatches

Qualcomm trečdaliu nurėžė savo „išmaniojo“ laikrodžio Toq kainą. Jei anksčiau laikrodis su firminiu Mirasol ekranu kainavo apie 350 JAV dolerių, tai dabar kompanija jo kainą sumažino iki 250 dolerių. Visa tai daroma prieš pat parodos MWC 2014 pradžią, kadangi joje savo laikrodžius turi pristatyti tokios kompanijos, kaip Sony, HTC, Huawei ir kitos.

Google taip pat kuria savo „išmanųjį“ laikrodį. The Wall Street Journal pranešė, kad kompanija Google ruošią etaloninį Android laikrodį, kurio gamyba užsiims partneris LG, šiuo metu prisidedantis prie Nexus išmaniųjų telefonų gamybos. laikrodžiui yra ruošiama speciali Android versija, tuo tarpu anonsas gali įvykti renginyje Google I/O 2014 birželio mėnesį.

Paaiškėjo, kada pasirodys pirmasis stambus Windows 8.1 atnaujinimas. microsoft oficialiai pranešė, kad Windows 8.1 atnaujinimas Update 1 debiutuos šį pavasarį. Jame bus galimybė pataisymų ir naujovių, viena kurių leis vartotojams daug geriau išnaudoti pelę ir klaviatūrą, dirbant su Modern UI sąsajos aplikacijomis.

Ubuntu 14.04 LTS kūrimo procesas artėja prie logiškos pabaigos. Vieno populiariausio Linux distributyvo Ubuntu kūrėjai pranešė, kad versijos Ubuntu 14.04 LTS kūrimas žengė į fazę „Feature Freeze“. Tai reiškia, kad kūrėjai dabar susifokusavo ties spragų ir klaidų taisymu, tuo tarpu nuo naujų funkcijų diegimo susilaikys. Priminsime, kad Ubuntu 14.04 LTS (Trusty Tahr) pasirodys balandžio 17 d.

Apple pasamdė 17-metį hakerį. Paauglys pravarde „winocm“ išgarsėjo tuo, jog perkėlė visą iPhone operacinę sistemą į išmanųjį telefoną Nokia N900. Perrašydamas iPhone OS jis praktiškai sukūrė atviro kodo operacinė sistemos versiją – atliko velniškai didelį darbą visiškai vienas. Galimybė atlikti, paauglio teigimu, „beprotiškus“ dalykus su iOS ir OS X branduolio lygmenyje, taip pat sukurti „iOS jailbreaks“ privertė į jį atkreipti Apple vadovybės dėmesį.

The Elder Scrolls Online daiktų kūrimo galimybė vaizdžiai. ZeniMax Online Studios atstovai publikavo vaizdo klipą, kuriame galima matyti, kaip kuriami daiktai MMORPG žaidime The Elder Scrolls Online. Specialiose vietose bus galima sukurti unikalius daiktus, tiesa, tokių vietų teks gerai paieškoti: jų nebus miestuose ar kaimiškuose vietovėse.

2 komentarai (-ų)

 1. Tomas parašė:

  Kažin kokią algą duos hakeriui, nes darbą padarė, tai už visą programuotojų padalinį tikriausiai 🙂

 2. Varnėnas parašė:

  Samsung ir toliau siautėja su savo baisiais laikrodžiais. 😀


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]