Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.02.26


Pasirodė Office 2013 pirmasis atnaujinimų paketas. Kompanija Microsoft išleido pirmąjį atnaujinimų paketą (Service Pack), skirtą biuro programų paketui Office 2013 (32 bitų ir 64 bitų versijoms, atnaujinimų dydis sudaro atitinkamai 643 MB ir 774 MB). Atsisiųsti atnaujinimą galimą iš oficialaus kūrėjų puslapio.

Windows XP pasikrovimo garsą atkūrė robotas – ksilofonas. Istorijos dalimi tapsianti Windows XP nusipelnė Microsoft mokslininkų dėmesio. Šie nusprendė atkurti šios operacinės sistemos tradicinę pasikrovimo melodiją kiek neįprastu būdu:

LG pristatė išmaniuosius telefonus F70 ir F90 su 4G palaikymu. LG F70 gavo 4,5“ WVGA ekraną ir 4 branduolių Snapdragon 400, 1 GB RAM, 4 GB kaupiklį ir 2440 mAh bateriją. Modelis F90 gavo 4,7“ qHD ekraną ir tą pačią aparatinę platformą, tik baterija padidinta iki 3000 mAh, o kamera – nuo 5 MP iki 8 MP. Abiejuose įdiegta Android 4.4 KitKat.

lg-f90-smartphone-680

Nikon anonsavo veidrodinį fotoaparatą – flagmaną D4S. DSLR gavo 16,2 MP raiškos FX formato (36,0 х 23,9 mm) matricą, ISO 100-25 600, vaizdų procesorių EXPEED 4, 51 taško autofokusavimo sistemą, fotografavimo sparta – 11 kadrų per sekundę, Full HD filmavimo galimybę, 3,2“ (921 tūkst. taškų) LCD ekraną, 1350 gramų svorio metalinį korpusą (su baterija), matmenys – 160 x 156,5 x 90,5 mm. Pasirodymas – kovo mėnesį, kaina – $6500 (16 570 lt).

nikon-d4s-back

Sustabdyta virtualios realybės šalmųOculus Rift gamyba. Kūrėjai pranešė, kad virtualios realybės šalmų Oculus Rift gamyba nutraukta dėl esminių komponentų trūkumo. Iki šiol jų buvo pagaminta apie 50 000, tačiau jie pateko į testuotojų rankas. Dabar ieškoma naujų tiekėjų, kartu laisvas laikas išnaudojamas šalmo tobulinimui, atsižvelgiant į testuotojų rekomendacijas ir pastebėjimus.

Intel pristatė telefonams skirtus 64 bitų Merrifield ir Moorefield procesorius. Merrifield gavo 2 branduolius su Silvermont architektūra ir PowerVR G6400 grafika, tuo tarpu Moorefield – 4 branduolius ir PowerVR G6430 grafiką. Intel kalba apie pranašumą prieš Apple A7 ir Qualcomm Snapdragon 800 WEB užduotyse, tačiau šiek tiek atsiliekama OpenGL žaidimuose. Nemažai dėmesio skirta ir energetiniam efektyvumui.

Antivirusinė Microsoft Security Essentials atsikratė Windows XP palaikymo. MS „Security Essentials 4.5.212.0 Pre-Release“ tapo pirmąja Microsoft antivirusinės versija, kuri nepalaiko Windows XP. Pastarosios palaikymas nutraukiamas balandžio 8 d., taigi šią operacinę sistemą turintys ir Microsoft antivirusinę norintys pratestuoti vartotojai turėtų suskubti. Kartu nepasiteisino gandai, kad „MS Security Essentials“ palaikys Windows XP iki 2015 m.

Kongo sostinės gatvėse eismą reguliuoja robotai. Kongo Demokratinės Respublikos sostinėje Kinšasoje gyvena 10 mln. žmonių, kurių dalis turi savo automobilius. Visam šiam eismui reguliuoti keliose gatvėse pasitelkti ne šviesoforai, bet gana komiškai atrodantys 2,5 m aukščio robotai, kurie kartu viską filmuoja kameromis.

Mažiausiai 120 mokslinių darbų buvo sugeneruota kompiuterio. 16 darbų buvo publikuota vokiečių leidinyje Springer ir daugiau nei 100 – Niujorko Elektrotechnikos ir elektronikos inžinierių instituto puslapyje. Darbai sugeneruoti su programa SCIgen, kurią 2005 m. sukūrė MIT mokslininkai. Daugumą tokių publikacijų priklauso kinų mokslininkams.

Japonijoje per debiutines dienas Sony pardavė 300 000 konsolių Playstation 4. Nors didžioji pasaulio dalis PS4 gavo 2013 m., konsolė Japoniją pasiekė tik vasario mėnesį. Per pirmas kelias dienas parduota kiek daugiau nei 322 tūkst. PS4, o tai yra beveik keturis kartus daugiau, nei 2006 m. pasiekė konsolė Playstation 3.

Microsoft užpatentavo Xbox One korpuso dizainą. JAV Patentų ir prekinių ženklų organizacija (UPSTO) kompanijai Microsoft išdavė patentą, kuriame Xbox One dizainas patvirtintas kaip intelektualinė nuosavybė. Kompanija patentinę paraišką pateikė dar 2013 m. vasarį – eilę mėnesių prieš tai, kai konsolė oficialiai debiutavo prekyboje. Panašu, kad geometrines figūras patentuoja ne tik Apple.

Pasigedote Nokia naujienų parodoje MWC 2014? Tai visiškai normalu. Iš Nokia liko tik antraštė, ir tai puikiai parodė jos mobilių įrenginių vadovo pareigas vis dar einantis Stephen Elop. Žemiau pateiktame kiek daugiau nei pusantros minutės trukmės vaizdo klipe net sunku pasakyti, kiek kartų S. Elop paminėjo žodį „MICROSOFT“. Gal kas suskaičiavo?

BlackBerry Z3 pristatytas kaip pigiausias kanadiečių kompanijos išmanusis telefonas. BlackBerry vadovas John Chen pranešė, kad greitai pasirodysiantis BlackBerry Z3 taps pigiausiu kompanijos telefonu su operacine sistema BB10. Jo kaina sudarys apie 200 JAV dolerių (apie 510 litų). Prekyboje jis debiutuos balandžio 11 d. Telefonas gavo 5“ (960×540) ekraną, 2 branduolių 1,2 GHz procesorių, 1,5 GB RAM, 8 GB kaupiklį, 5 MP kamerą.

BlackBerry vadovas pranešė, už kiek parduotų firminę pranešimų tarnybą BBM. Kanadiečių kompanijos BlackBerry vadovas John Chen, jog firminę tarnybą BlackBerry Messenger sutiktų parduoti už 19 mlrd. JAV dolerių. Matyt, šis skaičius buvo paminėtas, atsižvelgiant į neseniai paskelbtą Facebook ir WhatsApp sandorį, kuriame figūruoja analogiška suma. „Jei pas mane ateitų su 19 mlrd. dolerių, aš tikrai parduočiau. Aš rekomenduočiau tai padaryti direktorių tarybai“, – teigė jis.

Nokia ir HTC išjuokė Samsung ir jos flagmaną Galaxy S5. Nokia pasišaipė iš Samsung, kad ši nesugeba išskirti savo produktų (buvusių nuo naujų), tuo tarpu HTC pažymėjo, kad visi nusivylę išmaniuoju telefonu Galaxy S5 galės jau kovo 25 d. pamatyti tai, kas galėtų tapti daug geresniu pasirinkimu.

HTC-Troll-Samsung-Galaxy-S5 Nokia-Troll-Galaxy-S5

Vienas komentaras

 1. nokia nesamone parašė:

  Nokia tai iš vis šlykštynė tik kitus peikia


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]