Samsung galėjo pirmoji įsigyti Android, tačiau pavedė netoliaregiškumas


andy-rubin-android-680

Šiuo metu Android yra populiariausia pasaulyje mobili platforma, kuri dominuoja išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose, o jos vartotojų skaičius nuolat auga. Kaip žinia, šios platformos savininkė yra Google, tačiau paaiškėjo, kad Android galėjo atitekti kitam technologijų gigantui.

Istorija teigia, kad prieš daugiau nei dešimt metų inžinierius Andy Rubin darbavosi prie skaitmeninėms kameroms skirtos operacinės sistemos su atviru kodu. Tiesa, jis gana netikėtai pakeitė savo veiklos kryptį ir griebėsi kurti mobiliems telefonams skirtą platformą Android.

Android kūrimo užuomazgos siekia 2003 m. Deja, tuomet Andy Rubin buvo geras inžinierius, bet ne verslininkas. Po metų darbo baigėsi finansai, startuoliui niekas kredito nesiteikė duoti, o investuotojų, turinčių storą piniginę, nebuvo.

Likimo ironija, kad pirmoji kompanija, į kurią kreipėsi Android „tėvas“ buvo P. Korėjos korporacija Samsung. Pastaroji jau tuomet buvo žymus mobilių telefonų rinkos dalyvis. Natūralu, kad Andy Rubin pagalvojo, jog būtent šiai kompanijai galima pasiūlyti naują mobilią platformą.

Andy Rubin su kolegomis nuskrido į Samsung būstinę Seule (P. Korėja). Susitikime dalyvavo dvidešimt aukščiausio lygio korėjiečių korporacijos vadovų. Vis tik niekas iš jų entuziazmo neparodė ir nebandė su projektu susipažinti detaliau.

Po kūrėjų pristatymo iš pradžių salėje įsiviešpatavo tyla, o vėliau netgi pasipylė juokeliai ir pašaipos: „Jūs ir kokia „armija“ ketina tai sukurti? Jūs turite tik šešis žmones. Jūs apsirūkėte?“, – juokėsi Samsung atstovai.

Praėjus keliems metams po nenusisekusių derybų su Samsung vadovybe, Andy Rubin susitiko su vienu iš Google įkūrėjų Larry Page. Po susitikimo interneto gigantas priėmė sprendimą už 50 mln. JAV dolerių įsigyti Android. Prieš devynerius metus įvykęs sandoris, kaip parodė ateitis, tapo vienu sėkmingiausių Google įsigijimų per visą kompanijos egzistavimo laikotarpį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos