Samsung pristatė 8 ir 6 branduolių Exynos procesorius


samsung-exynos-5-octa-680

Išmaniojo telefono Galaxy S5 prezentacija parodė, kad Samsung vadovybė ir marketingo specialistai pagaliau įsisąmonino tą faktą, kad tokiuose mobiliuose įrenginiuose vartotojai atkreipia dėmesį ne tik į sausus skaičiukus, nurodomus techninėse specifikacijose.

Galaxy S5 aparatinei daliai buvo skirta labai mažai dėmesio, tuo tarpu Samsung aktyviai demonstravo funkcijas, kurios leidžia patogiai naudotis išmaniuoju telefonu įvairiausią gyvenimo būdą praktikuojantiems žmonėms.

Beje, parodoje MWC 2014 be naujųjų Exynos procesorių anonso taip pat neapsieita, tiesa, ypatingai daug dėmesio gamintojas tam neskyrė – apsiribota standartiniu pranešimu spaudai.

Tarp debiutantų galima paminėti Exynos Octa 5422, kuris yra kiek patobulinta Exynos Octa 5420 versija (ši įdiegta į Galaxy Note 3), taip pat Exynos Hexa 5260. Abu procesoriai sukurti, naudojant technologiją big.LITTLE, tuo tarpu modelyje Hexa 5260 įdiegti „tik“ 6 skaičiavimų branduoliai.

Procesorius Exynos Octa 5422 gavo du modulius, iš kurių vieną sudaro keturi Cortex-A15, o kitą – Cortex-A7 branduoliai. „Dideli“ branduoliai veikia 2,1 GHz dažniu, tuo tarpu „mažieji“ skirti energijos taupymui ir gali dirbti iki 1,5 GHz dažniu.

Technologija Heterogeneous Multi-Processing (HMP) leidžia visiems branduoliams veikti vienu metu. Taip pat įdiegtas grafinis branduolys ARM Mali-T628.

Exynos Hexa 5260 yra tik du Cortex-A15, kurių taktinis dažnis gali padidėti iki 1,7 GHz, bei keturis Cortex-A7, kurie gali veikti 1,3 GHz dažniu. Už grafiką čia atsakingas Mali-T628, technologija HMP taip pat realizuota.

Abu procesoriai jau gaminami masiniu būdu. Rinkos ekspertai neatmeta galimybės, jog Exynos Octa 5422 debiutuos vienoje iš Galaxy S5 modifikacijų.

2 komentarai (-ų)

  1. Regina parašė:

    geeeeras 🙂 šaunuoliai!

    • Leons parašė:

      Jei jau susirenkinėji centus už komentarus, bent pasistenk juos parašyti įtikinamai 😀


Kitos kategorijos naujienos