Toshiba nešiojamų kompiuterių kūrėjai persikelia į Taivaną


Satellite-P50t-4K-laptop-680

Kompanija Sony jau pranešė, kad daugiau nebegamins nešiojamų kompiuterių, o atitinkamą verslą parduoda japonų investiciniam fondui. Kitas japonų gamintojas – kompanija Toshiba – šio verslo neatsisako, kad galvoja apie taupymą.

Taivaniečių puslapis DigiTimes praneša, kad greitu metu Toshiba nešiojamų kompiuterių kūrimu užsiimantis padalinys perkeliamas iš Japonijos į Taivaną. Įdomu tai, kad japonai nesiryžo kurti firminio R&D centro Kinijoje, kurioje vyksta Toshiba nešiojamų kompiuterių surinkimas. Visa tai padaryta dėl nestabilių Japonijos ir Kinijos politinių santykių.

Šaltinio teigimu, 90% Toshiba mobilių kompiuterių gamina Taivano kompanijos, tiesa, tam naudoja savo gamyklas Kinijoje. 2014 m. apie trečdalį Toshiba nešiojamų kompiuterių pagamins kompanijos Quanta ir Compal (pagrinde tai bus 15,6“ modeliai). Pegatron gali tikėtis iki ketvirtadalio užsakymų (14“ modeliai). Inventec gaus 17“ Toshiba kompiuterių užsakymus.

Iš viso 2014 m. kompanija Toshiba ketina parduoti apie 11,08 mln. nešiojamų kompiuterių. 2013 m. šis rodiklis sudarė 12,38 mln. vienetų. Statistika neigiama, tačiau nėra katastrofiška, nors per metus Toshiba dalis asmeninių kompiuterių rinkoje smuko nuo 7,1% iki 6,5%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos