VU pshichologijos docentė: Facebook naudojimas nėra liga


facebook-scene-680

VU Bendrosios psichologijos katedros docentė Laima Bulotaitė nemano, kad socialinio tinklo „Facebook“ naudojimas yra liga. Pasak jos, žmonės turėjo poreikių, o kažkas atrado, kaip juos patenkinti.

Spartėjant gyvenimo tempui, atsirado poreikis greičiau bendrauti, bendrauti su tais, kurie yra toli todėl atsirado niša socialiniams tinklams. Pašnekovė nemano, kad „Facebook“ gali išnykti, visgi pripažįsta, kad jis gali keistis.

Gali būti, kad jį pakeis kas nors panašaus, ne tai, kad jis išnyks. Jis modifikuosis į kažkokią kitokią priemonę“, – tikino psichologė.

Facebook tikslas buvo teigiamas ir geras, bet jis išsigimė ir reikia pripažinti, kad turi neigiamų pasekmių“, – teigė L. Bulotaitė.

Nemanau, kad tiesioginis bendravimas išnyks. Ir gal dėl to tas „Facebookas“ netenka populiarumo, viena iš priežasčių – žmonės pamato, kad vis tik jis nėra tapatus tam tikrajam bendravimui, kai tu susitinki su žmogumi. (…) Manau, kad „Facebooke“ bendravimas tikrai nėra tiesioginis“, – tikino moteris.

Pasak jos, socialinis tinklas gyvuos dėl to, kad spartėjant gyvenimo tempui, atsidarant sienom, keliavimo galimybėm, „Facebookas“ tikrai palengvina bendravimą su žmonėmis, kurie yra toli.

Tačiau su žmonėmis, kurie šalia, tai manau, kad visi supranta, jog tiesioginis bendravimas yra daug geresnis“, – teigė L. Bulotaitė.

KTU Filosofijos ir psichologijos vedėjas Nerijus Čepulis mano, kad kartais betarpiškas bendravimas gali būti nesaugus.

Mane suintrigavo noras pabūti „Facebook“ advokatu, velnio advokatu, nes tikrai būtų neįdomu, kaip sako jaunimas, žaisti į vienus vartus. (…) Betarpiškas bendravimas gali turėti neigiamų aspektų, kai mes kalbame apie agresiją. Kai mes kalbame apie bendravimą su žmogumi, kuris, mes negalime, žinoti, ar neparodys fizinės jėgos. Kartais gal ir gerai nežinoti, kas tas žmogus. (…) Tokiu atveju mes turime daugiau laiko susivokti su kuo bendraujame, mums nėra daromas psichologinis spaudimas

Tai yra tik saugumo iliuzija, kai manai, kad žmogus toli“, – kolegos nuomonei priešinosi L. Bulotaitė.

Šaltinis: Ziniuradijas.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos