Youtube griežčiau kontroliuos vaizdo klipų peržiūrių skaičių


youtube-channel-680

Kompanijos Youtube teigimu, toks žingsnis žengtas siekiant apsaugoti vartotojus nuo dirbtinai pakelto vaizdo klipų žiūrimumo – tai klaidina žmones jų žiūrimos vaizdinės medžiagos populiarumo klausimu, skelbia BBC.

Tinklalapio „YouTube“ savininkė „Google“ kompanija sunerimo, kad kai kurie svetainės vartotojai naudoja specialius technologinius įrankius, kurie dirbtinai „peržiūrinėja“ arba perka įkeltų vaizdo įrašų peržiūras. Tokiu atveju vartotojas, susidomėjęs itin dideliu filmuko populiarumu, tiki, kad tą vaizdo medžiagą peržiūrėjo rekordinis kiekis žmonių, nors ištiktųjų tiek kartų ją peržiūrėjo ne žmonės, o kompiuteris.

„YouTube“ skelbia, kad nuo šiol periodiškai tikrins vaizdo klipų peržiūrų kiekius ir šalins tuos, kurių populiarumas buvo pakeltas dirbtiniu būdu.

„Kai kurie blogieji veikėjai bando „apžaisti“ sistemą dirbtinai keldami peržiūrų skaičius. Jie ne tik klaidina vaizdo klipų gerbėjus dėl jų populiarumo, tačiau pakerta vieną iš „YouTube“ svarbiausių ir unikaliausių ypatybių. Nuo šiol periodiškai tvirtinsime vaizdinės medžiagos peržiūrų skaičių“, – skelbia „Google“.

Kompanijos teigimu, patalpintos medžiagos peržiūra turėtų atspindėti bendrą žmonių susidomėjimą pateikta informacija, o ne kiekį, kiek žmonių klaidingai ar nesąmoningai atidarė kurį nors iš vaizdo klipų savo naršyklės lange.

Kaip žinia, „YouTube“ yra populiarus ne tik buitinio vartojimo, bet ir rinkodaros įrankis. Analitikų teigimu, šiuo žingsniu kompanija taip pat siekia laiduoti kompanijoms, kurios reklamos tikslais naudoja „YouTube“, kad jų įkelti vaizdo klipai pasiekia jų trokštamą auditoriją, o ne fiktyvų subjektą.

Kompanijos prieš nusprendžiant į šį portalą kelti savo reklamas, pagal vaizdo klipų peržiūrų skaičių pradės realistiškiau vertinti, kokį populiarumą šis medijos kanalas generuoja jame besireklamuojančioms įmonėms, teigia ekspertai.

Į rinkodaros įrankių areną įžengus „Facebook“, portalas „YouTube“ turėtų dar kruopščiau vertinti bet kokio sukčiavimo tinkle apraiškas.

Šaltinis: VZ.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos