AMD Carizzo procesoriai palaikys tiek DDR3, tiek ir DDR4 atmintį


Module Shift Manager Guido Gebert presen

2015 m. numatytas procesorių AMD Carizzo debiutas. Pastarieji pakeis šiais metais debiutavusius APU Kaveri. Puslapio Bright Side Of News žurnalistams pavyko eilę oficialių AMD dokumentų, kuriuose kalbama apie galima Intel Broadwell varžovą.

AMD Carizzo turės iki 4 skaičiavimų branduolių su Excavator architektūra, ji palaikys tokias komandas, kaip AVX2, MOVBE, BMI2 ir RDRAND. Grafikos posistemė su GCN (Volcanic Islands) architektūra ypatingų pokyčių neatneš. Procesoriai naudos 28 nm technologiją, taigi AMD vargu, ar didins GPU galią – ši kristalo dalis jau dabar užima labai daug vietos, jei kalbėtume apie dabartinius APU Kaveri.

Carizzo atminties kontroleris palaikys ne tik DDR3, bet ir DDR4. Maksimaliu taktiniu dažniu minimas 2400 MHz rodiklis, tačiau spartesnė DDR4 tipo atmintis dar nėra oficialiai patvirtinta organizacijos JEDEC. Serveriams skirti procesoriai palaikys ECC operatyviąją atmintį.

Naujieji AMD procesoriai turės kelių tipų lizdus, tarp kurių ir BGA, kuris skirtas įlitavimui tiesiai į motininę plokštę. Tokie sprendimai bus naudojami ir mikroserveriuose. Carizzo turės integruotų periferinių sąsajų mikroschemą, taigi motininėse plokštėse nereikės diegti papildomų mikroschemų. Analogiškai jau pasielgta su Socket AM1 platforma.

Integruoti į procesoriaus kristalą mikroschemą pasiūlys kelis SATA-III 6.0 Gbps lizdus, keturis USB 3.0 ir iki aštuonių USB 2.0, taip pat SD atminties kortelių sąsają. Mobiliems kompiuteriams to užteks, tačiau stacionariuose prireiks papildomos mikroschemos.

Ar procesoriai Carizzo galės dirbti su Socket FM2+ motininėmis plokštėmis, pasakyti tiksliai sunku. Bet kokiu atveju, darbui su DDR4 operatyviąja atmintimi prireiks naujų motininių plokščių, o štai senosiose viskas apsiribos DDR3 atmintimi.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos