FirePro W9100: galingiausia AMD profesionali vaizdo plokštė


AMD FirePro W9100 680

Mažai kas tikėjosi, kad NVIDIA pristatys žaidėjams skirtą (būtent šiam segmentui faktiškai skirta GeForce GTX Titan Z) vaizdo plokštę, kuri kainuoja net 2999 dolerius (apie 7500 lt be mokesčių). Greičiausiai, jos savininkais taps profesionalai, kuriems reikia didelės skaičiavimų spartos, kadangi analogų iš Tesla arba Quadro šeimos gamintojas dar nepasiūlė.

Apie profesionalus rūpinasi ir kompanija AMD, pristačiusi vaizdo plokštę FirePro W9100 su grafiniu procesoriumi Hawaii. Jos darbo su plaukiojančio kablelio skaičiavimais sparta sudaro 5 TFLOPs (trilijonai operacijų per sekundę).

Naudojamas GPU Hawaii turi 2816 universalių procesorių, kurie suskirstyti į 44 blokus. Tiesa, taktinis dažnis nepranešamas. Vaizdo plokštė gavo 16 GB GDDR5 atminties, prie jos galima prijungti net šešis monitorius su Ultra HD (4K) raiška, naudojant DisplayPort 1.2 sąsają.

PerfData01

Kartu kompanija AMD pristatė ir naują iniciatyvą, kuri skirta darbo stočių populiarinimui – Ultra Workstation. Idėja numato, kad partneriai siūlys trijų skirtingų lygių paruoštus sprendimus. Bus nurodoma, kiek grafinių adapterių juose naudojama ir kokioms užduotims atlikti tokios sistemos yra optimalios. Minimali Ultra Workstation konfigūracija numato 8 branduolių procesorių, 32 GB operatyvios atminties ir vieną vaizdo plokštę FirePro W9100.

AMD nepatikslino, kiek kainuos FirePro W9100. Reikia pažymėti, kad modelis FirePro W9000 (GPU Tahiti, 2048 universalių procesorių ir 6 GB GDDR5) iš karto po pasirodymo prekyboje kainavo 3999 JAV dolerius. Reikia manyti, kad FirePro W9100 vargu, ar bus mažesnė.

UltraWorkstation-02

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos