Apple gavo net 61% viso išmaniųjų telefonų rinkos pelno


iphone-schiller-680

Kompanijos Asymco analitikas Horace Dediu nusprendė pateikti ganą įdomią statistiką, susijusią su išmaniųjų telefonų rinka. Ir jei anksčiau įvairūs ekspertai publikuodavo duomenis apie užimamą rinkos dalį ir pardavimų apimtis, tai dabartinė statistika atspindi gaunamo pelno dydžius.

Asymco ekspertas suskaičiavo įvairių kompanijų gaunamą pelną iš išmaniųjų telefonų pardavimų per paskutinius šešerius metus. Per minėtą laikotarpį iš viso buvo realizuota išmaniųjų telefonų už 215 mlrd. JAV dolerių. Net 87,9% minėtos sumos pasidalino vos dvi kompanijos.

Nesunku atspėti, kad vien iš jų yra kompanija Apple, kurios gauto pelno dalis siekia 61,8% arba 132,8 mlrd. JAV dolerių. Antroje vietoje yra P. Korėjos kompanija Samsung su 26,1% viso rinkos pelno, arba 56,1 mlrd. JAV dolerių.

Visa kita išmaniųjų telefonų rinkos pelno dalis pasiskirstė tarp Nokia, HTC, BlakcBerry (RIM) ir LG. Kompanija Sony per minėtą laikotarpį praktiškai nieko neuždirbo, tuo tarpu Motorola apskritai veikė tik nuostolingai.

Gana įdomi statistika vis tik turi tam tikrų trūkumų, kadangi visiškai neatspindi Kinijos išmaniųjų telefonų gamintojų, ZTE, Lenovo, Huawei (pastaroji šiuo metu apskritai yra trečias pagal dydį išmaniųjų teflonų gamintojas pasaulyje). Minėta trijulė vien per 2013 m. uždirbo apie 8,1 mlrd. JAV dolerių, ir vargiai tikisi, kad iš viso to negauta jokio pelno.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos