Autorinių teisių gynėjai iškovojo svarbią pergalę prieš piratus


piracy-download-680

Šiandien ES Teisingumo Teismas nusprendė, kad už prieigą prie interneto svetainėse skelbiamo autoriaus teises pažeidžiančio turinio gali būti atsakingas interneto paslaugų tiekėjas.

Kitaip tariant, autorių teisių gynėjai galės kreiptis į teismą ir prašyti, kad šis įpareigotų interneto tiekėjus blokuoti visiems savo klientams prieigą prie tokių svetainių kaip „Linkomanija“, „The Pirate Bay“ ir kitų panašių resursų.

Nuspręsta, kad teismas turi teisę įpareigoti interneto paslaugų tiekėjus blokuoti prieigą prie tokių svetainių, jeigu toks draudimas nepagrįstai nesuvaržo vartotojų galimybės gauti teisėtą informaciją ir jeigu tokios priemonės užkerta kelią arba apsunkina galimybes vartotojams pasiekti pažeidžiančias svetaines.

Teisingumo teismo sprendimas iš mirties taško pajudino intelektinių teisių gynimą interneto erdvėje. Iki šiol kiekvienoje ES šalyje tai buvo sprendžiama skirtingai, o Lietuvoje kildavo klausimų, ar toks svetainių blokavimas yra teisėtas“, – Europos Teisingumo Teismo sprendimą komentuoja Andrius Iškauskas, „AAA Law“ advokatas ir partneris.

Minėtame teismo sprendime kalbama apie prieigos blokavimą prie interneto svetainių, kuriose skelbiamas autoriaus teises pažeidžiantis turinys. Failų dalijimosi svetainėse, kaip antai „Linkomanija“ ar „The Pirate Bay“, tokio turinio nėra. Šios svetainės tiesiog suteikia galimybę piratinį turinį vieniems vartotojams parsisiųsti iš kitų.

Tačiau p. Iškausko teigimu, tas pats ES Teisingumo Teismas anksčiau yra nusprendęs, jog ir nuorodų į piratinį turinį skelbimas yra neteisėtas.

Ponas Iškauskas sako, kad su interneto svetainėmis, talpinančiomis autorių ir gretutines teise pažeidžiantį turinį, iki šiol efektyviai galima buvo kovoti tik tuo atveju, jei jos veiklą vykdė Lietuvoje. Nuo šiol autorių teisių gynėjai gali imtis ir kitų priemonių – reikalauti, kad interneto tiekėjai blokuotų prieigą prie tokio pobūdžio svetainių, net jei jos talpinamos ne ES esančiuose serveriuose.

Kokiu būdu blokuoti torrentų svetaines – jau ne teisininkų ir ne autorių teisių gynėjų problema. Sugalvoti, kaip techniškai įgyvendinti teisininkų reikalavimus bei galimai finansuoti naujų reikalavimų įgyvendinimą, turės interneto paslaugų tiekėjai.

Minimas teismo sprendimas buvo priimtas, kuomet tarp dviejų filmų gamyba užsiimančių įmonių – „Constantin Film“ bei „Wega“ – ir interneto prieigos teikėjos „UPC Telekabel Wien“ kilo konfliktas dėl filmų platinimo. Šios filmus gaminančios firmos nustatė, kad vienoje interneto svetainėje be jų sutikimo siūloma atsisiųsti tam tikrus jų pagamintus filmus arba juos žiūrėti srautinio siuntimosi būdu.

Minėtos kompanijos paprašė teisėjo priimti nutartį, kuria interneto prieigos teikėja būtų įpareigota blokuoti savo klientams prieigą prie nagrinėjamos interneto svetainės. Teismas taip ir padarė, kartu sukurdamas ir savotišką teisinį precedentą.

Šaltinis: VZ.lt

13 komentarai (-ų)

 1. Jūsų Vardas parašė:

  O kvailiasia, kad Lietuvelej visus torentus isjungtu per pirmas pora minuciu tik isigaliojus sprendimui.

  Zodziu bloga naujiena, jau kuri laika mane neramina tie visi teismai gincai, autoriniu teisiu gyneju godumas ir t.t. Kvaila skaiciuoti nuostolius, kuriuos kazkas ale prarado, nes filma parsiunte is torentu. Lyg tai tiek pat asmenu, tai butu nusipirke, ar paziureja kine, absurdiskas poziuris.

  Nezinia kaip cia bus, dar keleriu metu begyje turetu viskas isispresti, arba turesime laisva interneta, arba bus daug kas blokuojama ir gaudomi piratai. Lyg ir dabar jau uz piratavima duoda daugiau metu, nei uz zmogzudyste ..

  Zodziu, tiketis reikia geriausio, viltis durniu motina.

 2. Win parašė:

  Ir taip filmu kurimo kompanijos uzdirba milijonus dabar dar daugiau uzdirbs,
  kazkokia neteisybe kaip kokioje Voketijoje zmones uzdirba daugiau nei Lietuvis.tai jam isigyti filma pigiau nei mums

 3. NeraTikroVardo parašė:

  Bet jei torentu puslapis ne europos sajungoje yra, tai kaip tada ??? Vistiek blokuos interneto tiekejas torentu puslapius ???

 4. minde parašė:

  prie piratebay is uk man negalima prisijungti… vyriausybe blokuoja adresa ar panasei.. tada isijungiu programa hotspot ir prisijungiu ir parsisiunciu.. nes pano ip adresas atseit usa.. nu zodziu visada bus iseitis.. 😀

 5. zet parašė:

  liudna zinia

 6. Und parašė:

  Yra ir undergroundiniai tinklai, uždarys paprastą priėjimą – tiesiog išaugs jų paklausa, o jau tada visai nebesigaus suvaldyti 🙂 Ten ir IP išduoda visai kitą, ir turinį encryptina, ir puslapius eina hostint tame undergrounde 🙂 Jeigu kam įdomu I2P pagooglinkit.

 7. Zero parašė:

  O tai kas interneto tiekėjams mokės už papildomą darbą ? Čia visai ne jų paskirtis . O kaip dėl apmokestintų laikmenų įstatymo ? Manau turės būti panaikintas .

  • Andrius parašė:

   Ne įstatymai turi taikytis prie interneto tiekėjų, bet interneto tiekėjai prie jų. Nepajėgi prisitaikyti – sėkmės uždarant verslą.

 8. Jūsų Vardas parašė:

  Dauguma cia raso, apie apejimus tiesiai per aplinkui, o jus matau nepamastot, kiek zmoniu tais apejimais naudosis ? Konkreciau kiek zmoniu mokes jais pasinaudoti. Ogi gal 1 is 10, ta pacia linkomanija dabar naudojasi daug zmoniu nes tai gan paprasta, kaip ir filma in turi dar daugiau vartotoju, nes tai ypac paprasta, paspaudei knopke ir tau filmas eina.

  Jeigu ips prades blokuoti konkrecius torentu puslapius, turbut atsiras puslapiu dublikatai, visi tie patys serveriai, tiesiog mirror adresas. Panasiai daro keli rusu trekeriai.

 9. Anonimas parašė:

  OMNITEL APGAVIKAI yRA.

  • Anonimas parašė:

   Sake OMNITEL RYSYS MANO KAIME PUIKUS O YRA SIAUBINGAS

  • Andrius parašė:

   Atvirkščiai. Tiek Tele2, tiek Bitė, įėjus į storų betono blokų garažą(Kaune) ryšio beveik negaudo. Omnitel – nuostabus ryšys tiek mano įvardintoje vietoje, tiek maksimaliai išlaiko ryšį prie Lietuvos teritorijos krašto.

  • Gintas parašė:

   Tik Omnitel apgavikai ??? visi kiti operatoriai sventi ???


Kitos kategorijos naujienos