AV-Test: antivirusinių testų rezultatai 2014 m. sausį – vasarį


Windows_8_1_Avira_Free_Antivirus_680

Organizacija AV-Test išplatino eilinę ataskaitą, kurioje matyti įvairių antivirusinių testų rezultatai. Testai buvo atlikti šių metų sausio ir vasario mėnesiais. Testinį stendą sudarė kompiuteriai su 64 bitų operacine sistema Windows 7, nors anksčiau buvo naudota 64 bitų Windows 8.1.

Kiekviena antivirusinė buvo įvertinta trijose skirtingose kategorijose (apsauga, spartos lygis ir naudojimo patogumas), tuo tarpu maksimalus rezultatas galėjo sudaryti 6 balus. Beje, naudojimo patogumas reiškė melagingus antivirusinės pranešimus, kai „geri“ puslapiai būdavo pripažįstami kaip „kenkėjiški“.

Šį kartą labai gerai pasirodė kinų antivirusinė Qihoo 360, kuri kiekvienoje kategorijoje surinko iš viso 17,5 balo iš 18 galimų. Tiek pat gavo Bitdefender ir Kaspersky, tuo tarpu Symantec Norton, Trend Micro ir McAfee – 17 balų.

Dugne atsidūrė korėjiečių antivirusinė AhnLab, kuri už apsaugą gavo 0 balų. Norint, kad testai būtų užskaityti, reikėjo surinkti bent 10 balų, tuo tarpu nulių neturėjo būti nė vienoje kategorijoje.

Kaip bazinis apsaugos lygis buvo imami Microsoft Security Essentials, kuri yra integruota į Windows 8/8.1. Tokiu būdu, jei antivirusinė nepasiekia Microsoft apsaugos lygio, ją naudoti praktiškai nėra prasmės. Beje, Microsoft Security Essentials už apsaugą taip pat gavo 0 balų, už produktyvumo lygį – 4, o už naudojimosi patogumą – 6 balus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos