Ekspertai spėlioja, kada Facebook taps praeitimi


facebook-like-woman-680

Daugiau nei 1,3 mlrd. aktyvių vartotojų turintis socialinis tinklas „Facebook“ auga ne dienomis, o valandomis. Tačiau ekspertai jau skaičiuoja, kiek metų liko iki jo saulėlydžio.

Didžiausios interneto kapinės

Iki 2065-ųjų mirusių žmonių paskyrų skaičius socialiniame tinkle „Facebook“ viršys gyvų žmonių, remdamiesi dabartiniais šio socialinio tinklo vartotojų demografiniais duomenimis, apskaičiavo ekspertai. Pasak jų, „Facebook“ iki to laiko taps virtualiomis kapinėmis: mirusių „Facebook“ vartotojų paskyras prižiūrės dar gyvi jų šeimos nariai ir artimieji arba jos bus apleistos.

Remiantis statistiniais duomenimis, jau šiemet mirs (arba jau yra mirę) maždaug 290 000 šiuo socialiniu tinklu besinaudojančių JAV gyventojų. Visame pasaulyje šiemet Anapus išeis keli milijonai dabartinių „Facebook“ vartotojų.

Nors ir pats „Facebook“, ir dauguma jo vartotojų dar yra labai jauni, vos po 7 metų kasmet mirusių „Facebook“ vartotojų skaičius, palyginti su šiais metais, išaugs dvigubai, o dar po 7 metų jis vėl padvigubės, rodo demografinė statistika.

„Facebook“ „išmirs“ bet kuriuo atveju, net jei per artimiausius dešimtmečius medicinoje įvyks revoliucinis perversmas, iš esmės pailginsiantis vidutinę žmonių gyvenimo trukmę. Tačiau „Facebook“ virtualiomis kapinėmis gali tapti jau po kelių dešimtmečių, jeigu jaunimas nustos juo naudotis ir pereis prie virtualioje erdvėje atsiradusių naujų patrauklesnių bendravimo platformų. Tokiu atveju maždaug 2060 metais mirusių „Facebook“ vartotojų bus daugiau nei gyvų.

Šiuo metu „Facebook“ yra nuo 10 iki 20 mln. paskyrų, kurių šeimininkų nebėra gyvų. Nors šis skaičius, palyginti su visų paskyrų kiekiu, yra nedidelis, dėl demografinių pokyčių jis pamažu vis augs, o po pusės amžiaus laukia tikra demografinė krizė, kai dabartiniai jauni „Facebook“ vartotojai pasens ir pradės masiškai mirti.

Paaugliai masiškai traukiasi iš „Facebook“

Demografinę „Facebook“ statistiką gali gerokai pakoreguoti jaunųjų šio tinklo vartotojų elgesio pokyčiai. Pasirodo, vis daugiau jaunų žmonių traukiasi iš šio tinklo. Kaip rodo rinkos tyrimų bendrovės „iStrategyLabs“ atliktas tyrimas, per 3 pastaruosius metus „Facebook“ paliko daugiau nei 3 mln. JAV paauglių. Pasak bendrovės analitikų, nuo 2011 iki 2014 metų „Facebook“ vartotojų, kurių amžius siekia nuo 13 iki 17 metų, sumažėjo 25,3 proc., tačiau „Facebook“ naudojančių vyresnių nei 55 metų žmonių skaičius išaugo net 80,4 proc.

Viena iš paauglių traukimosi iš „Facebook“ priežasčių ekspertai laiko nepasitenkinimą, kad šį socialinį tinklą ima naudoti ir jų tėvai bei kiti suaugę artimieji, galintys sekti jų veiksmus, be to, manoma, kad naujovių ieškantiems paaugliams „Facebook“ atsibodo ir jie rado įdomesnių bendravimo virtualioje erdvėje alternatyvų.

Šaltinis: Balsas.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos