Facebook algoritmas veidus atpažįsta ne blogiau, nei žmonės


Facebook DeepFace 680

Žmogui gana paprasta atpažinti pažįstamą veidą fotografijoje, tačiau kompiuteriai tradiciškai šioje srityje turėdavo problemų. Tiesa, jei tikėti Facebook, šio socialinio tinklo specialistai sukūrė metodą, kuris beveik idealiai atpažįsta žmogų pagal jo veido bruožus, rašo puslapis The Verge.

Projektas vadinasi DeepFace, ir, remiantis kūrėjų žodžiais, naudojantis standartiniais testais, leidžia atpažinti žmogaus veidą 97,25% tikslumu. Reikia pažymėti, kad žmonės šiame teste pademonstravo 97,5% rezultatą, t.y. atspėdavo beveik identiškai.

Norėdami pasiekti tokių rezultatų, Facebook ekspertai sukūrė algoritmą, kuris numato, jog kompiuteris iš pradžių nuskenuoja trimatį veido modelį, po to sukuria plokščią modelį, filtruoja pagal spalvas, o tai leidžia išskirti atitinkamus veido bruožus.

Specialistai teigia, kad testuose buvo naudojamasi 4030 žmonių veidų atvaizdų (jų buvo apie 4,4 mln. žymų), kurie patalpinti socialiniame tinkle Facebook. Būtent juos savo apmokymams kompiuterinė sistema ir naudojo.

Facebook siūlo veidų atpažinimo galimybę nuo 2010 m. pabaigos. Iš pradžių ja galėjo pasinaudoti tik JAV gyventojai, tačiau nuo 2011 m. ji prieinama vartotojams visame pasaulyje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos