Gorilla Glass kūrėjai mano, kad naujuose iPhone safyro stiklo nebus


iPhone-Gorilla-Glass-680

Stiklas Gorilla Glass naudojamas daugybėje išmaniųjų telefonų, tame tarpe ir iPhone. Pastaruoju metu sklando daugybė gandų, jog Apple gali pareiti prie ekranų, kuriuos dengs safyras. Visa tai nusprendė pakomentuoti Gorilla Glass kuriančios Corning kompanijos viceprezidentą Tony Tripeny.

Žurnalistas Corning atstovo paklausė, ar neketina „vienas didžiausių gamintojų“ (t.y. Apple) pereiti prie safyro stiklų. Štai ką atsakė Tony Tripeny:

„Artimiausioje ateityje mes matome daugybę safyro stiklo trūkumų, lyginant su Gorilla Glass. Visų pirma, jis yra dešimt kartų brangesnis. Jis yra 1,6 karto sunkesnis. Jis kenksmingas mus supančiai aplinkai. Kristalo gavimui reikalinga 100 kartų daugiau energijos, nei Gorilla Glass“.

„Jis [safyras] ne toks skaidrus, o tai reiškia arba blankesnį ekraną, arba smūgį akumuliatoriaus tarnavimo laikui. Jis lūžta. Nežiūrint į tai, jog jis mažiau braižosi, jis yra 2,5 karto trapesnis“, – trūkumus vardijo Tony Tripeny.

Jo teigimu, visi šie faktoriai kalba apie tai, kad industrija vargu, ar pereis prie safyro stiklo. Ar taip bus iš tikrųjų, turėtume pamatyti šių metų pabaigoje, kai Apple pristatys savo naujus mobilius įrenginius.

4 komentarai (-ų)

 1. Žilvinas parašė:

  Plius, nemanau, kad industrija šiuo metu pajėgi patenkinti apple poreikius ir pagaminti milžinišką kiekį per trumpą laiką.
  safyro stiklų iPhone didmeninė kaina būtų ~80$ (200Lt) už vienetą. Įsivaizduokit kiek brangtų iPhone vien dėl tokio ekrano.. 🙂

 2. Jūsų Vardas parašė:

  Cia tas pats kas paklausti samsungo, apie lg telefonus.

  Manau kiekvienas isgirs savo produktas, o konkurento tik minusus isvardins. Beto jie milzinisku uzsakymu netektu, jei sakytu, taip eikite, naudokite safyra, nes tai geresnis varijantas.
  Ta pati qualcomm padare su apple nauju procu, tas pats buvu is nvidia puses, kai xbox ir ps naudoja amd lustus.

  Jeigu negyrsi savo produkto, tai koks tu pardavejas, pats turi tiketi tuo ka darai, bent jauzurnalistams i akis ta itaigei teigti.

 3. None parašė:

  Gorilla ima 3$~ už stikla, GT Tech. ar kiti kas teiks stiklus 6~9$ už stiklą. Teoriškai kaina galėtų ir nesikeisti, bet čia juk tobulas marketingas 🙂 Tai jei pašoks telefono kaina ženkliai visai nenustebčiau.


Kitos kategorijos naujienos