Interneto vartotojai bijo viešai išreikšti savo nuomonę


speech_freedom_internet-680

Internetas nepripažįsta sienų, taigi būtų logiška manyti, kad Pasaulinio Voratinklio vartotojai nebijo tiesiai pasakyti savo nuomonę virtualioje erdvėje. Tačiau jei tikėti kompanijos Ericsson ConsumerLab atlikta apklausa, taip nėra. 68% vartotojų baiminasi laisvai išsakyti tai, apie ką galvoja.

Apklausa buvo atlikta tarp JAV, Meksikos, Švedijos, Egipto, Pakistano ir Tailando gyventojų. Išsklaidytas dar vienas mitas apie tai, kad visi Internete – ne tie, kuo jie yra realiame gyvenime. Pasirodė, kad 89% vartotojų nemeluoja ir nurodo apie save realius duomenis, kai registruojamasi įvairiuose puslapiuose.

Daugiau nei pusė apklaustųjų (59%) išreiškė susirūpinimą tuo, jog jų asmeninius duomenis gali sužinoti trečios šalys. Stipri ir baimė, kad konfidencialūs duomenys, kurie perduodami Internetu, gali būti perimti: dėl to jaudinasi 56%  respondentų. 10% apklaustųjų įsitikinę, kad saugumo problemos Internete jų nepalies.

Savo ruožtu, 81% nesinaudoja slapyvardžiais socialiniuose tinkluose ir forumuose. Įdomu tai, kad 48% apklaustųjų yra pasiruošę pakeisti savo elgesį Internete, jei jų privatūs duomenys atsidurs trečių šalių rankose. 39% ketina sumažinti savo aktyvumą Internete, jei paaiškėtų, kad juos seka bankai arba specialiosios tarnybos.

2 komentarai (-ų)

  1. Gintas parašė:

    Nu pas mus (lietuvoje) tai negali nieko sakyti laisvai, nes sulauksi teismo saukimo. Ikiteisminiai tyrimai pas mus susidorojimo irankis.

  2. Tadas parašė:

    Tai pirmiausia reikia išmokt taisyklingai rašyti, o prieš rašant visada pagalvoti apie pasekmes.
    Nepilti purvo – neturint akivaizdžių įrodymų. Internetas yra vieša erdvė ir nereikia to pamiršt.


Kitos kategorijos naujienos