Išmanieji telefonai padeda šeimininkus apsaugoti nuo alkoholizmo


Smartphone_Alcohol_App-680

JAV medicinos asociacija pranešė apie išmaniesiems telefonams skirtą aplikaciją, kuri saugo sveikstančius alkoholikus nuo atkritimo ir stengiasi apsaugoti alkoholio mėgėjus nuo alkoholizmo. Nuo kitų panašios paskirties mobiliųjų programėlių A-CHESS pavadinta aplikacija skiriasi savo efektyvumu, praneša „HealthDay“.

Tai patvirtino klinikinis A-CHESS efektyvumo tyrimas. Jo rezultatai liudija, kad tyrimo dalyviai, naudoję išmaniuosius telefonus su įdiegta A-CHESS aplikacija, 65 proc. dažniau nei kiti susilaikydavo nuo alkoholio vartojimo per pirmuosius metus nuo to laiko, kai pasibaigdavo medicinos centruose vykdytas jų gydymo nuo alkoholizmo kursas.

Be to, turintys polinkį į alkoholio vartojimą žmonės, naudoję telefonus su šia programėle, dvigubai mažiau patekdavo į vadinamąsias rizikingo išgėrinėjimo situacijas, kai per 2 valandų laikotarpį vyrai išgeria daugiau nei 4, o moterys – daugiau nei 3 alkoholinių gėrimų porcijas.

Aplikacija per GPS seka telefono naudotojo buvimo vietą ir judėjimą bei perspėja, jei žmogus atsiduria prie dažnai lankytų barų ir kitų vietų, į kurias jis užsukdavo išlenkti taurelę su draugais. Programėlė naudoja tokios informacijos suasmeninimo priemones, kad ribojimai būtų optimaliai pritaikyti kiekvieno vartotojo įpročiams ir pomėgiams.

Aplikacija taip pat turi vadinamąjį „panikos mygtuką“, kurį paspaudus savikontrolę praradęs žmogus gali iškart susisiekti su pagalbą jam suteiksiančiu artimu žmogumi ar draugu, kad jie padėtų susilaikyti nuo gresiančių išgertuvių.

Klinikiniuose tyrimuose dalyvavo apie 350 žmonių, kurie buvo sėkmingai užbaigę gydymosi nuo alkoholizmo kursą. Visi jie 8 mėnesius naudojo telefonus su juose įdiegta aplikacija. Praėjus pirmiesiems metams po gydymo pabaigos maždaug 52 proc.

Šaltinis: Balsas.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos