JAV žiniasklaida netikėtai pastebėjo pavojų iš Kinijos SoC mikroschemų gamintojų pusės


allwinner-tablet-pc-680

Mūsų regionui, taip pat ir galybei besivystančių ir neturtingų šalių jau seniai žinomi bevardžiai planšetiniai kompiuteriai, kurių pagrindą sudaro Kinijos kompanijų gaminamos SoC mikroschemos. Kol Vakarų žiniasklaida mielai platina informaciją apie pigesnes nei $300 planšetes, kinai jau seniai prekiauja analogais už $50. Tačiau anksčiau ar vėliau praregi kiekvienas.

Puikiu to pavyzdžiu tapo puslapyje Bloomberg pasirodžiusi publikacija, kurioje kalbama apie tai, kaip AllWinner grasina atimti iš Qualcomm ir Intel planšetinių kompiuterių rinkos dalį. Reikia pastebėti, kad pagal planšetėms skirtų SoC mikroschemų tiekimo apimtis AllWinner jau 2012 m. užėmė antrą vietą, atsilikusi tik nuo Apple. Trečioje vietoj buvo Qualcomm, o kompanija Intel – šeštoje, nusileidusi viena pakopą aukščiau esančiai kinų firmai Rockchip.

Kinijos SoC mikroschemų gamintojų sėkmė yra akivaizdi, tačiau ilgą laiką Vakarų žiniasklaida buvo linkusi to nepastebėti. Pagrindiniu kinų sėkmės faktoriumi tapo progresyvios technologijos, beveik neribotos apimties namų rinka bei nuolat auganti Kinijos ekonomika. Strategy Analytics ekspertų teigimu, 2013 m. planšetinių procesorių rinka išaugo 32% iki $3,6 mlrd. Dar daugiau, bevardžių planšetinių kompiuterių, pigesnių nei $150, rinka šiemet augs apie 36%.

IDC analitikų teigimu, 2013 m. IV ketvirtyje kompanija AllWinner rinkai patiekė 18,2 mln. planšetėms skirtų procesorių, kai visa tokių procesorių rinka tuo laikotarpiu sudarė 88,3 mln. vienetų. Kompanija Intel tuo metu realizavo trigubai mažesnį SoC mikroschemų kiekį. Kompanija Rockchip realizavo 9 mln. planšetinių procesorių.

Šaltinis uždavė klausimą, ką gali priešpastatyti kinų konkurentams tiek Intel, tiek ir Qualcomm? Kompanija Intel jau pateikė atsakymą: šiemet ji ketina realizuoti 40 mln. planšetinių procesorių. Tai bus daroma, subsidijuojant planšečių kūrėjus ir gamintojus, nors tai turėtų sumažinti 2014 m. pajamas ir pelną.

Kompanijos Qualcomm pagrindinis ginklas – tai mobiliojo ryšio modemai su 4G LTE palaikymu. Tokiu sprendimus sukurti yra ganėtinai sudėtinga, taigi šiame segmente Qualcomm turi pranašumą, nors gali būti tik laikina sėkmė.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos