Mūro dėsnis vis dar galios, tačiau viso to kaina daugelį nustebins


silicon-wafer-technology-680

Mūro dėsnis, nežiūrint į niūrias prognozes, galios net ir kitame dešimtmetyje, mano kompanijos Synopsys generalinis direktorius Aart De Geus. Jo valdoma firma kuria puslaidininkių mikroschemų projektavimui skirtus programinius paketus, todėl apie problemų mastą jis žino puikiai. Kitas dalykas, kiek visai industrijai kainuos šio dėsnio palaikymas?

Specialisto teigimu, 28 nm technologinis procesas bus paskutinis, kuris suteikdavo tipinius pagal savo apimtį „bonusus“ visose srityse: padidindavo tranzistorių spartą, sumažindavo energijos suvartojimą bei savikainą.

Tiesa, šiuo atveju kalbama apie tinkamas naudoti mikroschemas, kadangi tranzistorių galima sumažinti, tačiau padaryti taip, kad jis veiktų – čia jau kitas klausimas, ir būtent čia prasideda problemos.

Trumpai tariant, investuojant į pažangesnį nei 28 nm technologinį procesą, pasiekti norimą ekonominį efektą yra arba labai sunku, arba beveik neįmanoma. Tranzistoriai pigs, bet procesoriai brangs, o vartotojams to tikrai nereikia.

Savo nuomonę apie tai pareiškė vienas iš kompanijos Intel specialistų. Jo teigimu, tranzistorių savikaina „vienaip ar kitaip“ mažės iki tol, kol bus pasiektas 7 nm technologinis procesas. Savo ruožtu, „savikainos mažinimo būdai“ neverti net to popieriaus, ant kurio apie juos rašoma. Istorija su Intel 14 nm technologijos įsisavinimu rodo, kad problemų gali būti daugiau, nei apie jas pasakojama.

Visa tai leidžia Synopsis vadovui teigti, jog masinis perėjimas prie 16 nm / 14 nm technologinio proceso – tai labai tolima perspektyva. 20 nm tapo tuo barjeru, kurį gali įveikti tik vienetai. Pavyzdžiui, TSMC ir Globalfoundries leido suprasti, kad perėjus prie 16 nm / 14 nm technologijos, tokios puslaidininkių mikroschemose vis dar bus naudojami 20 nm elementai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos