NSA įsilaužinėja į sistemų administratorių kompiuterius


nsa_security_agency_pc

Leidinys The Intercept praneša, kad JAV Nacionalinė saugumo agentūra (NSA) po visą pasaulį ieško ir įsilaužia į sistemų administratorių kompiuterius, taip siekdama gauti prieigą prie tinklų, kuriuos administruoja šie žmonės.

Skaidrės iš prezentacijų, kurias nutekino Edvardas Snoudenas, rodo, kad visos šios pastangos buvo ne kartą pasiteisinusios. Sprendžiant iš pateiktos medžiagos, įsilaužusi į sistemų administratoriaus kompiuterį, NSA galėdavo sekti visus skambučius ir el. laiškus, kurie būdavo perduodami per užsienio telekomunikacijų kompanijų tinklus.

Kiekvienu atveju NSA specialistai gaudavo aukos IP adresą, o vėliau įsilauždavo į jos el. pašto arba socialinio tinklo Facebook paskyrą. Taip būdavo galima įdiegti konkėjišką programinę įrangą, kuri leisdavo kontroliuoti žmogaus valdomą sistemą.

Prezentacijoje taip pat buvo kalbama apie tai, kad agentūra svajoja sudaryti visų svarbiausių pasaulio sistemų administratorių sąrašą; tai leistų NSA vykdyti kibernetines atakas tuose tinkluose, kuriuos naudoja teroristai arba užsienio valstybės. Be to, kalbama apie sistemų administratorių kompiuterių nulaužimą, pasitelkiant specialiai tam sukurtus programinius instrumentus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos