NVIDIA pristatė Maxwell pakeičiančią architektūrą Pascal


NVIDIA-Pascal-GPU-road-map-680

Kompanija NVIDIA renginyje GTC 2014 eilinį kartą surinko žaidimų kūrėjus, kuriems papasakojo apie savo planus bei ateities technologijas, taip pat pristatė nemažai naujienų, kurias pamatysime jau šių metų pavasarį (tačiau apie tai kiek vėliau).

Kompanijos vadovas Jen-Hsun Huang iš pradžių pristatė technologijas, kurios bus naudojamos ateities produktuose. Šį kartą buvo kalbama apie GPU architektūrą Pascal, kurios debiutas numatytas 2016 m. Matome, kad kompanija lieka ištikima savo tradicijoms – architektūra pavadinta XVII a. garsaus mokslininko Blezo Paskalio vardu (anksčiau šios garbės nusipelnė Fermis, Kepleris bei Maksvelis).

nvidia-pascal-gpu-gtc2014-nvlink

Technologija NVLink – tai vienas iš sprendimų, kurie leis ne tik padidinti duomenų perdavimo greitį tarp GPU ir CPU, tačiau ir tarp vaizdo plokščių, esančių vienoje sistemoje. Lyginant su dabartine PCI Express, kuri pasižymi 16 GB/s pralaidumu, naujoji sąsaja leis pasiekti 80 GB/s.

Be to, Pascal architektūra pasiūlys unifikuotą adresų erdvę, kuria galės pasinaudoti ir centrinis, ir grafinis procesorius. Galų gale, Pascal realizuoja seniai diskutuojamą trimatės atminties koncepciją. Atminties mikroschemos bus talpinamos šalia GPU kristalo, o sparčios sąsajos ir daugiaaukštė struktūra leis patenkinti didelės talpos atminties ir pralaidumo poreikį, neaukojant grafinių adapterių matmenų.

Nvidia-Pascal-680

NVIDIA vadovo pademonstruotas Pascal modulio prototipas savo matmenimis prilygo kelioms kreditinėms kortelėms. Jen-Hsun Huang teigimu, tokie moduliai atsiras superkompiuteriuose ir profesionaliuose skaičiavimų spartintuvuose, o taip pat žaidimų kompiuteriuose.

Lyginant su GPU Maxwell ir dabar naudojama GDDR5, naujieji grafiniai procesoriai su 3D atminties mikroschemomis duomenų pralaidumą padidins mažiausiai dvigubai. Be to, GPU Pascal energijos suvartojimas nepadidės. NVIDIA teigimu, naujos 3D atminties energetinis efektyvumas bus keturis kartus didesnis, nei šiandieninių sprendimų.

nvidia-pascal-gpu-gtc2014-3d-memory

Iš esmės, 3D atminties srityje NVIDIA eis tuo pačiu keliu, kurį pasirinko ir AMD. Aišku, kito kelio nėra. Hibridinė atmintis (HBM) jau ruošiama standartizavimui JEDEC komitete. Tokią atmintį jau demonstravo kompanija Micron, taip pat jos konkurentas SK Hynix. Pastarajai simpatiją prisipažino jaučianti AMD, ir panašu, kad NVIDIA atsidurs tame pačiame glėbyje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos