NVIDIA tiki, kad DirectX 11 dar pakovos su AMD Mantle


Po AMD pristatytos technologijos Mantle naujos kartos API idėja ilgam įsitvirtino kūrėjų ir žaidėjų galvose. Vienas iš kūrėjų tikslų – tai sumažinti staigų spartos sumažėjimo lygį žaidimo metu, kadangi API netolygiai sąveikauja su kitais kompiuterio komponentais.

Kita priežastis, kodėl Mantle paskleista idėja išpopuliarėjo taip sparčiai – tai siekis sumažinti nuolat didėjantį atotrūkį tarp centrinio ir grafinio procesoriaus. Renginyje GDC 2014 kompanija NVIDIA netgi pristatė keletą skaidrių, kurios demonstruoja akivaizdų atotrūkį.

Akivaizdu, diskretinės vaizdo plokštės savo galimybėmis žymiai lenkia AMD ir Intel procesorius, o tai reiškia, kad šiuo metu industrija reikalauja naujų būdų, kaip šį skirtumą panaikinti. Deja, bet taktinio dažnio kėlimas padeda ne visąlaik.

nvidia_dx11_gpu_vs_cpu

NVIDIA pateiktoje diagramoje matyti, kad sintetiniai testai beveik nesureagavo į taktinio dažnio pakėlimą; Far Cry 3 ir vaizdo plokštės GTX Titan atveju prieaugis sudarė kiek daugiau nei 6%, tuo tarpu Metro: Last Light ir AMD Radeon HD 7970 GHz Edition pademonstravo 12% spartos padidėjimą.

Visa tai turėdama omenyje, nVidia pasiūlė savo strategiją. Kompanija neneigė, kad specialūs API yra naudingesni ir reikalingesni kompiuterius turintiems žaidėjams, nei DirectX savo dabartiniu pavidalu. Tačiau kompanija nesutinka su AMD pasirinktu keliu, nes taip rinka skaldoma dėl skirtingų API.

nvidia_dx11_gpu_vs_cpu_02

Aišku, labai įdomu klausyti NVIDIA atstovų argumentų, atsižvelgiant į „pilną“ CUDA, PhysX, 3D Vision ir kitų kompanijos technologijų suderinamumą su AMD produktais. Kaip jau minėta anksčiau, NVIDIA ketina nekurti naujų technologijų, o plėtoti savo vaizdo plokščių su Fermi, Maxwell ir Kepler architektūra geresnį suderinamumą su DirectX (ne tik 12, bet ir 11 versija).

NVIDIA pranešė, kad bendradarbiauja su Microsoft nuo pat API DirectX 12 kūrimo darbų pradžios, tačiau tokios partnerystės rezultatai matysis ir DirectX 11. Naujose GeForce tvarkyklėse bus ypač smarkiai padirbėta šioje srityje.

nvidia_dx11_thief

Pateiktoje skaidrėje matyti, kad žaidime Thief, kuris palaiko AMD Mantle, vaizdo plokštė Radeon R9 290X lenkia GeForce GTX 780 Ti tiek su R331, tiek ir su R334 versijos tvarkyklėmis. Antra vertus, NVIDIA tikina, kad su nauja GeForce tvarkyklių versija abiem mes pamatysime jau GTX 780 Ti pergalę.

2 komentarai (-ų)

  1. Sars parašė:

    Viltis kvailių motina.

  2. kad parašė:

    Kad nera ka kovot, tas mantle zluges reikalas… neviena konkurenta directxui kabino, bet nieko neisejo, cia ir neisimtis, jei tai windows tai geriau nebus uz DX.


Kitos kategorijos naujienos