NVIDIA pavadinimus Volta ir Parker pataupė ateities produktams


nvidia-gpu-maxwell-roadmap-680

Prieš metus vykusiame renginyje GTC 2013 žurnalistai savo akimis matė, jog po Maxwell sprendimų turėjo pasirodyti Volta grafiniai adapteriai su 3D atmintimi. Šią savaitę paaiškėjo, jog vietoj Volta atsirado Pascal, kuris gaus tą pačią 3D atmintį, NVLink sąsają ir bendrą CPU/GPU adresų erdvę. Natūraliai kilo klausimas: „Kur gi išvažiavo cirkas? Kas bus su Volta?“

Laimei, žurnalistams iš Computerworld pavyko gauti NVIDIA atstovų paaiškinimus grafinių procesorių su Volta architektūra atžvilgiu. Pasirodo, kad Pascal tiesiog pakeitė Volta: jokių architektūrinių skirtumų, tiesiog „reklaminių iškabų pasikeitimas“.

Atsilaisvinęs Volta pavadinimas bus naudojamas Pascal pamainai, o kokios naujovės bus pasiūlytos šiems grafiniams sprendimams, gamintojas nepatikslino. NVIDIA dar turi laiko pagalvoti – Volta debiutuos ne anksčiau kaip 2018 m., jei dabar numatytas GPU kartų kaitos laikotarpis nesikeis.

nvidia-tegra-erista-roadmap

Panašūs pasikeitimai įvyko ir Tegra procesorių segmente. Dar 2013 m. pavasarį buvo žadėta, jog pasirodys Parker sprendimai, kurie taps pirmaisiais Project Denver koncepcijos atstovais. Šie turėjo apjungti Maxwell kartos grafinius adapterius ir 64 bitų skaičiavimų branduolius.

Parker procesoriai turėjo pasirodyti 2015 m., tačiau ir čia NVIDIA viską pakeitė – procesorius Tegra K1 buvo pristatytas 2014 m. pradžioje, jis apjungė 64 bitų skaičiavimų branduolius, o grafiką atstovauja Kepler architektūros sprendimas. Dabar gi renginyje GTX 2014 kompanijos NVIDIA vadovas pareiškė, kad Tegra K1 pamaina taps Erista, kuriame ir bus panaudotas Maxwell architektūros grafinis procesorius.

NVIDIA atstovai paaiškino, kad procesorius Erista taip pat pakeitė Parker – pastarasis pavadinimas gali būti panaudotas ateities produktams. Apie tai kompanija pažadėjo papasakoti kiek vėliau.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos