P. Korėjos mokytojai turi galimybę blokuoti mokinių išmaniuosius telefonus


smartphone-at-school-680

Išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai ir mobilus internetas šiandien tapo įprastu dalyku. Tiesa, mobilios rinkos plėtra turi ir savo neigiamų pasekmių: vaikams ir paaugliams visa tai neleidžia susikaupti per pamokas. Vis tik P. Korėjoje bandoma su tuo kovoti, taikant tas pačias „išmaniąsias“ technologijas.

Vienuolikoje P. Korėjos sostinės Seulo ir jo priemiesčių mokyklose pradėtas eksperimentas, kurio centrine ašimi tapo aplikacija iSmartKeeper.  Ši programinė įranga leidžia mokytojams blokuoti mokinių išmaniuosius telefonus, kai vyksta pamokos.

Mokytojams prieinami keli kontrolės režimai: visiškai blokuoti mobilius įrenginius, leisti tik pagalbos skambučius, leisti skambučius ir SMS žinutes, blokuoti tam tikras aplikacijas, leisti tik konkrečias aplikacijas. Taip pat galimas blokavimas, atsižvelgiant į laiką ir mokinio buvimo vietą.

Negana to, tėvai irgi galės gauti prieigą prie programos, kad vaikai galėtų atlikti namų užduotis ir nepradėtų žaisti su savo mobiliu įrenginiu.

Kaip visuomet, pilotinė programa nedavė šimtaprocentinių rezultatų. Visų pirma, kai kurie mokiniai apeidavo blokavimo režimą, gaudami mobilaus įrenginio „root“ teises. Būdavo atvejų, kai aplikacija veikdavo nekorektiškai – išmanieji telefonai būdavo blokuojami net ir tuomet, kai mokiniai palikdavo mokyklos teritoriją. Tokie nesklandumai privertė tris mokyklas atsisakyti dalyvavimo programoje.

Šiuo metu programoje dalyvauja virš šešių šimtų P. Korėjos Gangvono provincijos mokyklų, nors dalyvavimas nėra privalomas. Tiesa, tobulinti mokinių kontrolės sistemą dar reikės, kadangi speciali aplikacija veikia tik Android mobiliuose įrenginiuose.

Vienas komentaras

  1. Jūsų Vardas parašė:

    Panetkes panasios, kaip pas mus zonoj blokuoja mobiluji rysi 😆

    Reiktu zekams panasiu appsu, o tai dabar jau aprime, bet turbut dar siaucia „mama papuoliau i beda“ virusas


Kitos kategorijos naujienos