Planšetiniai kompiuteriai su 14 nm Intel Atom pasirodys 2014 m. gale


CES2012-intel-tablets-680

Jei anksčiau paviešinti gandai pasitvirtins, 14 nm Intel Atom procesoriai turėtų debiutuoti šių metų lapkričio mėnesį. Tai bus Cherry Trail platforma. Ankstesnioji – Intel Bay Trail – komerciniu produktu tapo 2013 m. rudenį.

Trumpai tariant, tarp 22 nm ir 14 nm Intel procesorių pasirodymo planšetinių kompiuterių rinkoje bus tik vienerių metų skirtumas, o ne dviejų, kaip anksčiau. Tai precedento neturintis įvykis, kurį, beje, gali pakartoti ir TSMC ir GlobalFoundries, kurios šiuo atveju pereitų nuo 20 nm prie 16/14 nm technologijos.

Tiesa, toks įvykių forsavimas Intel atveju nėra atsitiktinis. Kompanijos vadovybė jau prieš keletą metų pranešė, kad bus paspartintas Atom SoC mikroschemų pasirodymas rinkoje, nelaukiant kažkokių iš anksto suplanuotų (marketinginių) terminų.

Puslapis Computerworld praneša, kad pasikeitę Intel planai leis 14 nm procesorius Atom turinčioms planšetėms prekyboje pasirodyti jau šių metų IV ketvirtyje. Tai reiškia, kad oficialaus anonso sulauksime vasarą arba rudenį (pavyzdžiui, rudeninėje IDF 2014 sesijoje).

Iš pradžių Atom (Cherry Trail) debiutuos brangiuose planšetiniuose kompiuteriuose. Tokie procesoriai bus galingesni ir energetiškai taupesni, nei esami Atom (Bay Trail) modeliai. Atitinkamai kompanija gali sumažinti 22 nm Atom kainas, kartu šiuos procesorius perkeliant į biudžetinį ir vidutinį segmentą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos