Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.03.04


Išmanieji telefonai su dviem operacinėmis sistemomis pasirodys po trijų mėnesių. Indijos kompanija Karbonn Mobiles su Microsoft pasirašė sutartį, kuri numato galimybę išleisti telefoną su dviem operacinėmis sistemomis – Windows Phone ir Android. Šis pasirodys šių metų vasarą. Sandoris įdomus tuo, kad Microsoft peržiūrėjo licencijų dalinimo politiką ir dabar bendrauja ne tik su didelėmis kompanijomis.

IBM gali atleisti iki 25 proc. visų darbuotojų. Jau eilę ketvirčių iš eilės negerėjant finansinei situacijai, o akcijų kainai krentant, IBM planuoja net ketvirtadaliu sumažinti darbuotojų skaičių. Daugiausia nukentėtų su aparatine įranga padalinyje „Systems and Technology group“ dirbantis personalas.

Nutekintos naujojo HTC flagmano M8 nuotraukos, publikuota neoficiali apžvalga. Kovo 25 d. HTC turėtų pristatyti savo naująjį išmanųjį telefoną – flagmaną M8, kuris dar žinomas kaip All New HTC One. Jau kovo mėnuo, taigi laikas įvairios informacijos nutekinimui. Teigiama, kad vaizdo medžiagoje – būtent HTC M8:

Kickstarter švenčia paaukotą milijardinį dolerį. Prieš penkis metus debiutavęs Kickstarter, kuris leidžia žmonėms aukoti įvairiems projektas, teigia sulaukęs milijardinio JAV dolerio. Kasmet aukojamų pinigų suma vis didėja: 2013 m. iš surinkto milijardo gauta 500 mln. dolerių. Sėkmingiausia projektų kategorija – kompiuteriniai žaidimai (jiems paaukota 215,7 mln. dolerių).

Microsoft palieka du aukščiausio lygio vadovai. Vienas jų – verslo plėtros padalinio viceprezidentas Tony Bates, kuris į Microsoft atėjo po kompanijos Skype įsigijimo 2011 m. Antrasis  – tai Tammi Reller, vadovavusi marketingo padaliniui ir Microsoft dirbusi nuo 2001 m. Abu šie žmonės buvo sąraše žmonių, kurie galėjo užimti generalinio direktoriaus Steve Ballmer vietą.

Raspberry Pi švenčia savo dviejų metukų jubiliejų. Prieš porą metų prekyboje pasirodė itin nebrangus mini kompiuteris Raspberry Pi su ARM architektūros procesoriumi ir net šiomis dienomis nedidele 25 dolerių kaina už versiją su 256 MB RAM. Šiandien šių kompiuterių realizuota net 2,5 mln. vienetų, o kūrėjams tai leido uždirbti 75 mln. dolerių.

Naujasis korėjiečių flagmanas LG G3 pasirodys birželio mėnesį. Šaltinių teigimu, telefonas gaus 5,5 QHD (2560×1440) ekraną, 8 branduolių firminį procesorių Odin su 64 bitų palaikymu ir 2,2 GHz dažniu, 16 MP kamerą su optine stabilizacija, Android 4.4 KitKat.

lg-g3-ad

Apple CarPlay leis patogiau naudotis iPhone automobilyje. Naujoji Apple funkcija leis pilniau ir patogiau išnaudoti iPhone galimybes, dirbant su įvairiomis tarnybomis, kai žmogus vairuoja automobilį. Kartu tai leis minimaliai nukreipti dėmesį nuo pagrindinio darbo – vairavimo. CarPlay bus pristatyta parodoje Geneva International Motor Show (kovo 6 – 16 d.). Pirmieji naująją Apple funkciją palaikys Mercedes, Volvo ir Ferrari.

Mercedes automobiliai susidraugaus su Android. Kompanijos Daimler AG automobiliai Mercedes-Benz draugaus ne tik su Apple CarPlay. Gamintojas ketina įgyvendinti projektą Google Projected Mode, kuris leistų integruoti Android išmaniuosius telefonus su automobilio borto kompiuteriu, leisiančiu pasinaudoti multimedia turiniu ir balso komandomis.

Išmanusis telefonas Oppo Find 7 gali gauti net 50 megapikselių kamerą. Naujasis Oppo flagmanas Find 7, anot šaltinių, gali gauti net 50 MP raiškos kamerą. Žurnalistai Internete rado šiuo telefonu darytą nuotrauką, kurios raiška sudaro 8160 x 6120 taškų, o nuotraukos EXIF duomenys kaip fotografijos šaltinį nurodo būtent Find 7. Pastarasis dar gaus 5,5“ (2560 x 1440) ekraną, Snapdragon 801, debiutas – kovo 19 d.

Nokia pasijuokė iš Samsung dėl išplaukusių Galaxy Note 3 nuotraukų. Per Oskarų įteikimo ceremoniją renginio vedėją Ellen DeGeneres kompanija Samsung aprūpino telefonu Galaxy Note 3, tačiau su jo kamera padarytos nuotraukos neretai pasitaikydavo išplaukusios. Iš to suskubo pasišaipyti Nokia. Tačiau vienas bėda nevaikšto: E. DeGeneres ištikimybė renginio rėmėjo Samsung telefonui greitai išblėsdavo, kai ji išeidavo į užkulisius – ten iš karto pradėdavo naudotis Apple iPhone.

ellen-tweet

Fujitsu telefonai vartotoją galės atpažinti pagal venas. Bekontaktis daviklis leis vartotoją identifikuoti pagal venas (pastarųjų raizginys pas kiekvieną yra unikalus). Technologijos tikslumas sudaro 99,99%. Japonų kompanijos teigimu, toks identifikavimo būdas yra daug saugesnis, nei dabar vis populiarėjantys pirštų atspaudų skeneriai.

Android Jelly Bean ir KitKat rasta kritinė saugumo spraga. CERT-In specialistai įspėja, kad operacinėse sistemose Android 4.3 ir 4.3 yra saugumo spraga, kuri leidžia kibernetiniams nusikaltėliams per VPN nutekinti privačius duomenis. Rekomenduojama naudoti tik patikrintas aplikacijas bei laukti atitinkamo Google atnaujinimo.

Viber ruošia aplikacijos versiją ir BlackBerry 10 telefonams. vienos populiariausių mobilių pranešimų aplikacijų Viber kūrėjai per Twitter pranešė, kad greitu metu Blackberry 10 taip pat gaus atitinkamą programėlės klientą. Kada tiksliai BB10 vartotojai galės prisijungti prie 200 mln. Viber naudotojų auditorijos, nepranešama.

Švedų metro galima pamatyti interaktyvią reklamą. Viena švedų farmacijos kompanijų pravedė gana įdomią plaukų priežiūros priemonės reklaminę kampaniją. Metro buvo sukonstruotas ekranas, kuriame vaizduota mergina su ilgais plaukais. Pastarieji pradėdavo plaikstytis į visas puses, kai tik pro šalį pravažiuodavo traukinys. Tam buvo naudojamas kalibratorius, ultragarso sensorius ir kompiuteris Raspeberry Pi.

Išlikti Apple mikroschemų tiekėju kompanijai Samsung padės Globalfoundries. Nenorėdama netekti Apple užsakymų, Samsung ketina pagalbon pasitelkti kontraktinį gamintoją Globalfoundries. Su pastaruoju yra sudarytas aljanas, abiejų taikomos puslaidininkių gamybos technologijos yra panašios. Tai leis aktyviau kovoti su TSMC, kuri, anot gandų, artimiausiu metu gali vienintelė gauti Apple procesorių užsakymus.

Microsoft pratęsia Windows XP palaikymą Kinijoje. Microsoft per savo paskyrą socialiniame tinkle Sina Weibo pranešė, kad ir toliau dirbs su Kinijos saugumo sprendimų kūrėjais, kad Windows XP vartotojai šioje šalyje būtų apsaugoti net ir po balandžio 8 d., kai baigsis oficialus šios OS palaikymas. Kinijoje Windows XP užima daugiau nei 50 proc. stacionarių operacinių sistemų rinkos.

Internet Explorer gali pasirodyti operacinėje sistemoje Android. Naujausi gandai teigia, kad Microsoft naršyklė Internet Explorer gali debiutuoti Google mobilioje platformoje Android, siekiant padidinti savo produktų vartotojų auditoriją. Anot šaltinių, Android skirtas IE gali tapti vienu didžiausių kompanijos projektų šiais metais.

Facebook išleido eilę reklamų, kurios teigia, kad šis socialinis tinklas iš tikrųjų yra naudingas. Sakote, kad iš Facebook jokios naudos? Kompanija įsitikinusi, kad yra visiškai priešingai: šis socialinis tinklas yra labai, labai naudingas. Štai trys argumantai:

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]