Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.03.06


Bilas Geitsas ir Satya Nadella iš pradžių buvo „prieš“ Nokia telefonų verslo įsigijimą. Remiantis naujausia informacija, Bilas Geitsas, taip pat dabartinis generalinis direktorius Satya Nadella bei verslo plėtros padalinio vadovas Tony Bates iš pradžių labai skeptiškai sutiko Steve Ballmer pasiūlymą įsigyti Nokia mobilių įrenginių verslą. S. Ballmer netgi rėkė direktorių valdybos susitikime, kad negalės būti Microsoft vadovu, jei šis sandoris nebus patvirtintas.

Beveik 20 proc. Windows XP vartotojų visiškai nesijaudina dėl operacinės sistemos palaikymo nutraukimo. Naujausia apklausa JAV ir Europoje parodė, kad beveik penktadalis Windows XP vartotojų nesijaudina dėl šios OS palaikymo nutraukimo. Kiek daugiau nei trečdalis „šiek tiek jaudinasi“. Apskritai net 64 proc. teigė, kad Windows XP kompiuteriais naudosis ir po balandžio 8 d., o 18 proc. dar nieko nenusprendė. Iki Windows 8/8.1 atsinaujinti ketina vos 2,7 proc. apklaustųjų.

What-will-you-do-with-WinXP-PC-after-April-8th

Intel įsigijo dėvimos elektronikos kūrėjus – kompaniją Basis. Procesorių gigantas aukcione nugalėjo eilę savo konkurentų ir įsigijo kompaniją Basis, sumokėjusi nuo 100 iki 150 mln. dolerių. Basis kuria dėvimą elektroniką, šiuo metu ji užima 7 proc. fitnesui skirtų apyrankių rinkos.

Oppo ruošia išmanųjį telefoną, šalia kurio Galaxy S5 gali būti gėda. Oppo Find 7 – taip vadinsis naujasis kinų kompanijos flagmanas, gausiantis 5,5“ (2560 x 1440) ekraną, Snapdragon 801, 3GB RAM, 32 GB kaupiklį, net 50 MP kamerą, 2700 mAh kamerą ir modifikuotą Android 4.3 versiją. Tikimasi, kad jo kaina sudarys apie 500 dolerių (apie 1250 litų). Versija su mažesniu kaupikliu kainuos dar mažiau.

Gamintojus maloniai nustebino gana didelė Chromebook kompiuterių paklausa verslo segmente. Apie tai prasitarė kompanijos HP vadovė Meg Whitman, kuri teigė, kad Chrome OS kompiuteriai gali pasigirti gana plačia naudojimo sfera. Nešiojamus kompiuterius su Google operacine sistema aktyviai perka ne tik švietimo įstaigos, bet ir mažas ir vidutinis verslas. Tai leidžia HP uždirbti ne tik iš Microsoft platformų.

Žaidimo Mass Effect 4 kūrėjai visų pirma akcentuoja kokybę, o ne kūrimo spartą. Naujos Mass Effect dalies kūrėjai atsiprašė savo gerbėjų už tai, kad paskutiniu metu nepateikė naujos informacijos. Visa tai argumentavo tuo, jog stengiasi projektą padaryti kuo kokybiškesnį, tuo tarpu kūrimo sparta yra antrame plane. Reikia tikėtis, kad EA kuruojamas žaidimas atspindi leidėjo norą nekartoti Battlefield 4 klaidų.

Child of Light gavo naują kooperatyvinio režimo vaizdo klipą. Kūrėjai iš Ubisoft išplatino naują „klasikinio JRPG stiliaus“ žaidimo Child of Light vaizdo klipą, kuris leidžia susipažinti su kooperatyvinio režimo ypatumais. Žaidimas skirtas PC, PS3 ir PS4, debiutas numatytas balandžio 30 d.

IDC analitikai pateikė asmeninių kompiuterių rinkos prognozę 2014 m. Ekspertai mano, kad šiemet asmeninių kompiuterių rinka susitrauks 6,1 proc., tuo tarpu nuosmukis tęsis iki pat 2018 m., nors kritimas vis labiau lėtės – po ketverių metų jis sudarys -0,2 proc. 2013 m. fiksuotas net 9,8 proc. nuosmukis. Šiemet laikino PC rinkos pagyvėjimo tikimasi dėl Windows XP palaikymo nutraukimo.

Microsoft Security Essentials 4.5 taip pat ims įkyrėti Windows XP vartotojams. Jei anksčiau Microsoft pranešė, kad Windows XP vartotojai po balandžio 8 d. darbastalyje matys pranešimus apie palaikymo pabaigą, tai dabar kalbama, kad įkyriais pranešimais apie tai informuos ir nemokama Microsoft antivirusinė Security Essentials. Ar šiuos antivirusinės pranešimus bus galima išjungti, kol kas nežinoma.

Sony oficialiai pristatė biudžetinius telefonus Xperia E1 ir E1 Dual. Abu modeliai gavo 4“ (800×480) ekraną, 2 branduolių 1,2 GHz Snapdragon 200, 512 MB RAM, 4 GB kaupiklį, 3 MP kamerą, 1780 mAh bateriją. Modelis Xperia E1 kainuos apie €110 (apie 380 lt), E1 Dual – €125 (apie 435 lt). Abu veikia su Android 4.3 ir, jei tikėti  gamintoju, Android 4.4 KitKat negaus. Debiutas prekyboje numatytas kovo mėnesį Indijos rinkoje. Vėliau pasirodys ir Europos šalyse.

BlackBerry pažadėjo, kad jos pranešimų tarnyba BBM reklamų nerodys. Neseniai BlackBerry pranešė, kad greitu metu pasirodysiantys Stickers ir BBM Shop, skirti Android, iOS ir Windows Phone įrenginiams. Visa tai sukėlė diskusijas, kad kompanija ketina iš savo pranešimų tarnybos BBM išspausti kuo daugiau finansinės naudos. BlackBerry atstovai suskubo patikinti, kad BBM pokalbiuose jokios reklamos nebus rodoma.

Steve Jobs prezentaciją imituojantis vaizdo klipas kalba apie „Magnetic Project“. Kovo 11 d. kažkas ketina pristatyti naują sprendimą, kuris, sprendžiant iš vaizdo klipo, leis atsisakyti laidų. Užteks nežinomo magnetinio įrenginio, kuris leis veikti elektros ir elektronikos įrenginiams. Galbūt kažką sumąstė kompanija Apple? Juo labiau, kad vaizdo klipo autoriai savęs neįvardino.

Tapo žinoma Samsung Galaxy S5 kaina. Naujasis korėjiečių flagmanas jau pasirodė Olandijos prekeivių kainininkuose. Juose išmanusis telefonas be kontrakto su vietos mobiliojo ryšio operatoriais bus siūlomas už €699 (apie 2415 litų). Beje, Rusijoje ir Rumunijoje kaina sudarys apie 2150 litų. Galaxy S5 prekyba Europoje prasidės balandžio 11 d.

Kaip vaikai reaguoja į seną, stacionarų telefoną? Šiandien net nepilnamečiai gali pasigirti turintys išmanųjį telefoną su sensoriniu ekranu. Tačiau kaip jie reaguotų, jei jiems reikėtų pasinaudoti stacionariu telefonu, kuris tėvams/seneliams buvo (o galbūt vis dar yra) įprasta skambinimo priemonė? Pažiūrėkime į tas nesuvaidintas reakcijas:

4 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Manau BioWare tikrai gerai pasirodys su mass effect 4

 2. Jarikas parašė:

  įdomu, kas tik pirks tą galaxy penktą? jis manes nenustebino visiškai ir dar už tokią kainą, tai geriau jau note iii pirkt.

 3. Andrius parašė:

  Na va, Oppo tai kažkas rimčiau. Samsung’ui metas nusileisti iš kosmoso, ne Apple su unikalia OS kad laikytų tokias kainas.

 4. Jūsų Vardas parašė:

  kuo ios unikali ? sukasi is tokio pat linux branduolio kaip ir androidas, bada, ubuntu, tizen ir kitos mobilios os.

  bus idomu paziureti kuom ciurku 2k ekranas geresnis uz paprasta hd. nes visgi 5 coliu ekrane tokia skiremoji raiska tas pats kas simtakojui dar viena koja. jokios naudos ..


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]