Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.03.10


Google patikino, kad nuo šiol vartotojų duomenys kompanijos serveriuose yra visiškai saugūs. Google direktorių valdybos pirmininkas Eric Schmidt patikino, kad vartotojų duomenų šifravimo sistemos diegimas yra visiškai baigtas, taigi jie yra visiškai saugūs nuo nesankcionuotos prieigos tiek iš JAV, tiek iš kitų šalių specialiųjų tarnybų pusės.

Pradėjo veikti Samsung Galaxy mobiliems įrenginiams skirta muzikinė tarnyba Milk Music. Tarnyba nemokama, kol kas nėra jokios reklamos, tačiau prieinama tik tokiems išmaniesiems telefonams, kaip Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy Note 2, Galaxy Note 3, Galaxy S4 Active, Galaxy S4 Mini ir Galaxy S5. Vartotojams siūloma apie 200 radijo stočių ir apie 13 mln. muzikinių kompozicijų. Atitinkamą aplikaciją galima atsisiųsti iš Google Play.

Samsung Milk Music app

Apsauginių stiklų Gorilla Glass gamyba perkeltą iš Japonijos į P. Korėją. Kompanija Corning pranešė, kad Gorilla Glass gamyba perkeliama į P. Korėją. Gamyba perkeliama arčiau padalinio Corning Precision Materials (CPM), kuris parduotas kompanijai Samsung. Tai leis iki 2015 m. gauti papildomą $100 mln. pelną, kartu būti arčiau savo pagrindinių užsakovų.

Atsinaujinti Windows XP vartotojams jau siūlo ir trečių šalių antivirusinių gamintojai. Microsoft jau pradėjo informuoti Windows XP vartotojus apie būtinybę atsinaujinti. Tą patį pradėjo daryti ir viena populiariausių antivirusinių avast! Free Antivirus, kuri praneša, kad naudoti esamą Internet Explorer versiją sistemose su Windows XP nėra saugu. Jei vartotojai keisti OS neketina, jiems rekomenduojama naršyklė Google Chrome.

Activision pranešė Call of Duty: Ghosts papildymo Devastation pasirodymo datą. Tai įvyks šių metų balandžio 3 d. Tai jau antrasis papildymas, kuris atneš naują turinį į daugelio žaidėjų režimą. DLC bus skirtas platformoms Xbox 360 ir Xbox One. Čia bus galima rasti keturis naujus žemėlapius, naują ginklą Ripper. Devastation kainuos $15 (37,5 lt).

BioWare nusprendė priminti apie žaidimą Dragon Age: Inquisition. Publikuotas dviejų minučių vaizdo klipas demonstruoja panoraminius žaidimo visatos vaizdus, kuriuose yra visa galybė įvairiausių gyvūnų. Kūrėjų teigimu, galutinėje žaidimo versijoje pasaulis atrodys iš tikrųjų gyvas:

LG tapo trečių pagal dydį pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintoju. Analitikai iš Strategy Analytics tikina, kad LG tapo trečių pagal dydį išmaniųjų telefonų gamintoju. Tiesa, turima omenyje ne pardavimų apimtis, bet iš mobilių įrenginių gautas pajamas (11 mlrd. dolerių). Pagal šį rodiklį 2012 m. LG buvo tik šeštoje vietoje. Pirmą ir antrą vietas užėmė Apple ir Samsung, kurios uždirbo maždaug po 100 mlrd. dolerių.

Publikuota dar viena Oppo flagmano Find 7 nuotrauka. Išmanusis telefonas, kaip jau rašyta anksčiau, gaus 5,5“ įstrižainės 2K (2560×1440) ekraną, 4 branduolių procesorių Qualcomm Snapdragon 801 ir net 50 megapikselių kamerą.

oppo-find-7-front-back

Analitikai abejoja, ar šiemet Mozilla sugebės išleisti $25 kainuosiančius išmaniuosius telefonus. MWC 2014 kompanija Mozilla parodė išmaniojo telefono su Firefox OS prototipą, kuris gavo Cortex-A5 procesorių, 1 GB RAM, 2 GB kaupiklį, o ekranas skirtingose modifikacijose bus nuo 2,6“ iki 3,5“  įstrižainės. Ar tokie telefonai pasirodys šiemet, kūrėjai nepranešė, tuo tarpu analitikai tuo labai abejoja: tai panašiau į savikainą, o galutinis produktas galėtų kainuoti $50.

HP 8 – naujas, nebrangus planšetinis kompiuteris. Už $169 (apie 423 lt) vartotojai gaus 7,85“ (1024×768) ekraną, 1 GB RAM, 16 GB kaupiklį, 4 branduolių 1 GHz Allwinner A31 procesorių su Cortex-A7 architektūra, microSD, WiFi 802.11 b/g/n, 2 MP ir 0,3 MP kameras, micro-USB 2.0, 7,95 mm storio korpusą, Android 4.2.2, 3800 mAh bateriją. Svoris – 313 gramų.

hp_8_tablet

Apple užpatentavo naują technologiją, kuri apjungs mobilius įrenginius. Patentas aprašo technologiją, kuri leidžia apjungti mobilius įrenginius, pasinaudojant vartotojų biometriniais duomenimis. Pastarieji taip pat padidins ir duomenų saugumo lygį. Apjungimo duomenų apsikeitimas vyks per Bluetooth sąsają. Technologija leis pakeisti slaptažodžius ir grafinius raktus.

Apple CarPlay bus prieinama ir esamų automobilių savininkams. Kol kas sistema AirPlay debiutavo tik Ferrari FF, Mercedes-Benz C-Class ir Volvo XC90. Tačiau tai ne riba. Mercedes-Benz dabartinių jos automobilių savininkams pasiūlys modernizavimo rinkinius, kurie leis integruoti iPhone ir iPad į esamų transporto priemonių multimedia sistemas. Panašiai elgsis ir japonų gamintojas Honda.

Huawei mobilus procesorius Kirin 920 aplenkė Qualcomm Snapdragon 801. Teste AnTuTu netikėtai pasirodė naujausio Huawei procesoriaus Kirin 920 spartos rezultatas. 8 branduolių procesorius šiek tiek spartesnis už Snapdragon 801, tačiau nusileido Qualcomm flagmanui Snapdragon 805. Huawei procesoriaus užteks darbui su 2560×1400 ekranais ir 32 MP kameromis.

Kas penktas Apple išmanusis telefonas – iPhone 5S. Taip teigia Mixpanel Trends analitikų pateikta ataskaita. Jei dabar iPhone 5S užima 19,31% tarp visų iPhone, gruodžio mėnesį šis rodiklis sudarė apie 10%. Pagal adaptacijos tempus dabartinis Apple flagmanas jau aplenkė iPhone 5, nors šio užimama dalis sudaro 32,65% – daugiausia iš visų kitų. Nepopuliariausias – plastikinis iPhone 5C (vos 6,34% iPhone rinkos).

Mixpanel-iPhone-market-2014-march

Google priešinasi ketinimams išleisti planšetinius kompiuterius su Windows ir Android. Google smarkiai spaudžia kompaniją ASUS, kuri nori išleisti hibridinį sprendimą Transformer Book Duet su Android ir Windows 8.1. Interneto gigantas nenori, kad konkurentai Microsoft, o taip pat Intel išplėstų savo rinkos dalį, pasinaudodama Android ekosistema.

Latvijos karines ir vyriausybines struktūras saugos specialus Kibernetinės gynybos padalinys. Šiuo metu jame darbuosis trylika IT ekspertų iš privataus ir viešojo sektorių. Nauja grupė stebės kritiškai svarbius šalies infrastruktūros objektus, taip pat informuos atitinkamas institucijos apie vykdomas kibernetines atakas, padės tirti jų aplinkybes, bendradarbiaus su CERT.LV komanda, kurioje dirba virš 600 ekspertų.

IBM superkompiuteris Watson mokosi gaminti. IBM sukurta kognityvinė kompiuterinė sistema, anksčiau laimėjusi „žiniukų“ konkursą Jeopardy, dabar bando išmokti gaminti įvairius patiekalus. Šiuo atveju sistema naudoja esamus receptus ir cheminius skonius bei taip bando atspėti, kas žmonėms yra skanu. Norite ko nors naujo? Klauskite Watson‘o!

Vienas komentaras

 1. Raimis parašė:

  Užėjau į googleplay dėl Milk Music, bet rašo, jog įrenginys nepalaiko šios programos. Pas mane S3.


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]