Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.03.18


JAV silpnina Interneto kontrolę. JAV Tarptautinės prekybos ministerijos agentūra NTIA pranešė, kad ketina nutraukti formalius santykius su ICANN, kuris skirsto IP adresus ir domenų vardus. Tai turėtų leisti paruošti naują tarptautinio bendradarbiavimo programą, kartu sumažėtų JAV valdžios institucijų įtaka, susijusi su interneto technologijų plėtra.

Paaiškėjo, kas sutrukdė Motorola sukurti tikrą Google išmanųjį telefoną. Po to, kai Motorola Mobility tapo Google dalimi, pirmosios vadovybė panoro sukurti etaloninį Google telefoną, tačiau Google vadovas Larry Page uždraudė bendradarbiauti su Android padaliniu, nepalaikė bendravimo su kitais skyriais, o kartu neskyrė pakankamo biudžeto marketingui. Taip gera idėja buvo numarinta, o vėliau, kaip jau žinome, Motorola Mobility apskritai buvo parduota.

Nutekintas vaizdo klipas, kuriame matoma HTC All New One vartotojo sąsaja Sense 6.0. Kovo pabaigoje debiutuosiantis antros kartos HTC One turės ne tik Android 4.4.2 KitKat, tačiau ir naujausią, firminę vartotojo sąsają HTC Sense 6.0, kuri, kaip matyti iš vaizdo klipo, nebus drastiškai pakeista, lyginant su Sense 5.5 versija:

Office 365 Personal – tapo pigiausiu prenumeruojamu Microsoft biuro programų paketu. „Debesų“ biuro programų paketas Office 365 Personal leis naudotis Word, Excel, PowerPoint, Access, Outlook ir OneNote tik viename kompiuteryje, o ne penkiuose, kaip Office 365 Home Premium, tačiau prenumeratos kaina šiuo atveju sudarys $6,99 per mėnesį (apie 17,5 lt). Papildomai bus galima gauti 20 GB „debesų“ talpykloje OneDrive.

Prekyboje debiutuoja Sony Xperia T2 Ultra Dual su kelių SIM kortelių palaikymu. Xperia T2 Ultra Dual priklauso planšetofonų kategorijai, nes turi 6“ ekraną. Pagrindiniu skirtumo nuo ankstesnio modelio – tai dviejų SIM kortelių palaikymas. Kitos specifikacijos nesikeitė – 4 branduolių 1,4 GHz Snapdragon procesorius, 1 GB RAM, 8 GB kaupiklis, 13 MP kamera, microSD, 3000 mAh baterija, Android 4.3 Jelly Bean.

Atsirado dar viena priežastis, kodėl gali vėluoti Galaxy S5 prekybos pradžia. Jei visai neseniai didžiulis gaisras sunaikino eilę Galaxy S5 skirtų sisteminių plokščių atsargų, tai dabar pranešama, kad Samsung kenčia nuo 16 MP kamerų sensorių deficito – gaunama tik 20-30 proc. reikiamo kiekio. Tiekimo sunkumai iškilo dėl naujos kameros konstrukcijos sudėtingumo.

Lenovo A850+ gali tapti vienu pigiausių telefonų su 8 branduolių procesoriumi. Neseniai Kinijoje debiutavęs išmanusis telefonas Lenovo A850+ gavo 8 branduolių SoC mikroschemą MediaTek MT6592M. 5,5“ (960×540) ekraną, 1 GB RAM, 4 GB kaupiklį bei 5 MP kamerą, o kaina sudaro vos 160 dolerių (400 litų).

Intel 64 bitų mobilūs procesoriai turės operacinės sistemos blokavimo funkcijų. Bloga žinia tiems, kurie norės įsigyti Android telefoną su 64 bitų Intel Merrifield procesoriais. Pastarieji turės funkcijų, kurios blokuos tam tikras telefono funkcijas, jei pastebės, jog įdiegta kita operacinė sistema (pavyzdžiui, CyanogenMod ROM). Taigi norintys, kad Android telefonas veiktų sparčiau, turės pasižvalgyti į kitą SoC mikroschemą turinčius telefonus.

Patarimai, kaip su išmaniuoju telefonu išgauti kuo geresnės kokybės nuotraukas. Portalas CNet nusprendė apžvelgti eilės išmaniųjų telefonų fotografavimo galimybes ir pateikė patarimų, kurios turėtų leisti pasiekti geresnės kokybės nuotraukas. Beje, telefoną galima lengvai primontuoti prie trikojo (ir visai nebrangiai):

Olandija įteisino SIM korteles, kurios „nepririštos“ prie kurio nors operatoriaus. Olandijos reguliavimo institucijos patvirtino planą, kuris numato, kad bet kuri firma gali prekiauti SIM kortelėmis, kurios nėra „pririštos“ prie kurio nors mobiliojo ryšio operatoriaus. Tai leistų vartotojams lengviau pasirinkti norimą paslaugų tiekėją.

Apple pradeda prekiauti savo pigiausiu išmaniuoju telefonu. Norėdama pagyvinti nepopuliaraus iPhone 5C paklausą, Apple išleido šio telefono modifikaciją su 8 GB kaupikliu. Iš pradžių telefoną gaus Vokietijos vartotojai, o jo kaina čia bus 509 eurai (1760 lt), arba 60 eurų mažiau, nei iPhone 5C versija su 16 GB kaupikliu.

iOS 8 daug dėmesio skirs žmogaus sveikatai. Iš nutekintų iOS 8 vaizdų galima teigti, kad būsimą Apple operacinė sistema daug dėmesio skirs mūsų sveikatai. Rastos užuominos apie širdies ritmą, dehidratacijos lygį, cukraus kiekį kraujyje, miego režimus, įvairias funkcijas, susijusias su fitnesu. Tai leis kišenėje turėti ištisą sveikatos stebėjimo monitoringo sistemą.

Nutekinti LG G3 testai patvirtino kai kurias specifikacijas. Jei anksčiau buvo žinoma, kad LG G3 gaus 2K (2560 x 1440) ekraną, tai dabar patvirtinta, kad telefone rasime ir 8 branduolių procesorių. tiesa, šiuo atveju reikėtų kalbėti ne apie firminį LG Odin sprendimą, o apie MediaTek’s MT6595. Anksčiau buvo minėtas Qualcomm Snapdragon 801, nors šis taip pat gali debiutuoti LG G3, tik versijoje su LTE palaikymu.

Bilas Geitsas nemano, kad Edvardas Snoudenas yra herojus. Bilas Geitsas, duodamas interviu žurnalui Rolling Stone, teigė, jog Edvardas Snoudenas pažeidė įstatymus, todėl jis negali NSA šnipinėjimo programas  paviešinusio asmens vadinti herojumi. Antra vertus, Bilas Geitsas už tai, kad būtų diskutuojama, kokie sekimo metodai yra priimtini, o kokie – ne.

Google Play įspės apie mokamas paslaugas sąlyginai nemokamų aplikacijų viduje. Kaip ir žaidimų, skirtų iOS atveju, atnaujinta Google Play versija perspės vartotojus apie atsitiktinius pirkinius aplikacijų viduje. Kiekvieną kartą, kai reikės mokėti, bus prašoma įvesti slaptažodį. Taip pat bus perspėjama, kad viena ar kita aplikacija turi vidinių mokėjimų sistemą.

Netolimoje ateityje telefonus galėsime įkrauti daug paprasčiau. Mokslininkai žada, kad artimiausiu metu galėsime naudoti naujas mobilių telefonų įkrovimo priemones. Tam nereikės jokių elektros rozečių – baterijoms įkrauti užteks, kad mes judėtume, o telefonas bus kišenėje arba rankoje. Tam reikalui netgi sukurtas specialus tribo-elektrinis nanogeneratorius.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]