Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.03.20


Android skirta nauja Skype versija bus energetiškai taupesnė. Nors išmaniųjų telefonų specifikacijos vis gerėja, tačiau nuolat išlieka viena didelė problema – trumpas baterijos darbo laikas. Didelę įtaką tam daro ir aplikacijos. Šią problemą ėmė spręsti ir Microsoft, kuri išleido naują Skype versiją 4.7, kuri, anot kūrėjų, gali veikti visą dieną, tuo tarpu akumuliatoriaus talpa nebus eikvoja.

iOS 7.1 pakibimai daugiausia įtakoja iPhone 5S vartotojus. Tampa akivaizdu, kad Apple privalės greitu metu išleisti dar vieną atnaujinimą, kuris išspręs atsiradusias po iOS 7.1 įdiegimo problemas. Daugiausia skundžiasi iPhone 5S savininkai, kuriems nuolat nesklandumų sukelia pirštų atspaudų skenerio Touch ID veikla, kalbama apie sistemos pakibimus, spartų baterijos išsekimą.

iPhones-5S-680

Rastas didžiausias užkrėstų UNIX serverių tinklas, milijonams kompiuterių gresia pavojus. IT saugumo ekspertai rado maždaug 25 000 užkrėstų UNIX serverių tinklą, kurį kibernetiniai nusikaltėliai naudoja kenkėjiškai programinei įrangai ir el. šiukšlėms (spam) siuntinėti (pastarųjų per dieną išplatinama virš 35 mln.). Tokiu būdu, kasdieną taip yra atakuojama apie 500 tūkst. asmeninių kompiuterių visame pasaulyje.

ASUS Republic of Gamers serija pasipildė keliomis vaizdo plokštėmis. Jomis tapo modeliai Matrix R9 290X ir Matrix GTX 780 Ti, kurios naudoja firmines aušinimo technologijas DirectCU II ir CoolTech. Abu naujokai leidžia nustatyti ekrano raišką iki pat 4096 x 2160 taškų. Vaizdo plokštės debiutuos kovo mėnesį, tačiau apie kainą nepranešama.

HTC Desire 516 taps dar vienu nebrangiu 5“ išmaniuoju telefonu. Viena iš modifikacijų gavo 4 branduolių 1,3 GHz Mediatek procesorių, 512 MB RAM ir Android 4.2, kita – 4 branduolių Snapdragon procesorių, 1 GB RAM ir Android 4.3. Ekrano raiška – 960 х 540 taškų, korpuso storis – 9,7 mm, svoris – 173 g.

Samsung ruošia 8,4“ planšetinį kompiuterį su AMOLED ekranu. Galaxy TabPRO 8.4 ekrano raiška sudarys 2560 х 1600 taškų, arba 359 ppi. Bus įdiegtas aštuonių branduolių 1,9 GHz procesorius Exynos 5, grafikos posistemė Mali-T628 MP6, 7 MP ir 2 MP kameros, 2 GB RAM, 16 GB kaupiklis, Android 4.4.2 KitKat.

Samsung Galaxy Tab 8.4

AMD išleido tvarkyklių versijąCatalyst 14.3, kuri atneša API Mantle palaikymą žaidime Thief. Tvarkyklės žaidimui taip pat suteiks ir TrueAudio technologijos palaikymą. Kartu buvo ištaisytos problemos šaudyklėje Battlefield 4, naudojant CrossFire režimą, atnaujintas Call of Duty: Ghosts skirtas QUAD Crossfire profilis. Atsisiųsti tvarkykles galima iš AMD puslapio.

SimCity daugiau nereikalaus Interneto ryšio. Electronic Arts pranešė, kad žaidimui SimCity daugiau nereikės nuolatinio Interneto ryšio. Kūrėjų iš Maxis teigimu, dabar visi skaičiavimai bus atlikti vartotojo kompiuteryje. Po atitinkamo atnaujinimo įdiegimo, kurį gali atsisiųsti PC ir Mac savininkai, bus prieinamas naujas režimas, kuris leis statyti, plėtoti ir griauti miestus, būnant bet kuriame pasaulio taške.

Parduotuvė GOG.com palaikys operacinę sistemą Linux. El. distribucijos sistema GOG.com nuo šio rudens žada pradėti platinti Linux (Ubuntu ir Mint) skirtus žaidimus. Žaidėjams bus pasiūlyta mažiausiai 100 žaidimų su šios OS palaikymu. Apie konkrečius žaidimų pavadinimus nepranešama, tačiau reikia pasidžiaugti, Windows pagaliau įgauna naują stiprų varžovą.

Xbox 360 skirta šaudyklė Titanfall vėluos. Leidėjas Electronic Arts pranešė, kad Xbox 360 skirta pirmojo asmens šaudyklė Titanfall vėluos maždaug kelias savaites, taigi nauja debiuto data numatyta balandžio 8 d. EA žaidimą vadina „fantastišku“, tačiau teigia, kad „reikia laiko keliems dalykams įdiegti, o tai projektą padarys dar geresniu“.

Unreal Engine 4 bus leista naudotis už 19 dolerių per mėnesį. Epic Games pranešė, kad naujausią žaidimų kūrimui skirtą varikliuką Unreal Engine 4 nuo šiol galės naudoti bet kuris kūrėjas/kompanija. Jiems tai kainuos 19 dolerių per mėnesį bei 5 proc. nuo žaidimo gautų pajamų.

Piratinė programinė įranga verslui atneš apie 0,5 mlrd. dolerių nuostolių vien per 2014 m. Naujas tyrimas taip pat rodo, kad dėl piratinės įrangos, kuriose apstu įvairių virusų bei kitų kenkėjų, per šiuos metus namų vartotojai neteks apie 25 mlrd. dolerių. Belieka tik paminėti, kad tyrimas atliktas kompanijos Microsoft užsakymu.

Samsung ruošia laikrodį, kuriam nereikės išmaniojo telefono pagalbos. Nors kompanija jau turi savo asortimente Galaxy Gear 2 ir Gear Fit, tačiau jie yra tik malonus priedas prie išmaniojo telefono. Tačiau Samsung ruošia visiškai savarankišką laikrodį, kuris turės savo SIM kortelę ir leis juo naudotis kaip pilnaverčiu telefonus.

Xiaomi telefonas Redmi Note su 8 branduolių procesoriumi kainuoja vos 130 dolerių. 5,5“ (1280 x 720) IPS ekrano savininkas gavo 8 branduolių procesorių MediaTek MT6592 su Cortex-A7 architektūra, GPU Mali-450, 1 GB RAM, 13 MP kamerą, 3200 mAh bateriją. Kaina sudaro vos 130 dolerių (325 lt). Versija su 2 GB RAM kainuos 160 dolerių (400 lt).

Xiaomi Redmi Note

Kinai sprendžia trumpo telefonų baterijos darbo laiko problemą. Kinų kompanija Gionee išleido išmanųjį telefoną V185, kuris gavo net 4350 mAh talpos bateriją. Tai yra daug daugiau nei LG G2 (3000 mAh) ar Galaxy S5 (2800 mAh), jau nekalbant apie iPhone 5S (1560 mAh). Telefonas gavo 5“ (854×480) IPS ekraną, 4 branduolių 1,3 GHz procesorių, tuo tarpu kaina sudaro vos 195 dolerius (490 lt).

Huawei apsisprendė, koks likimas laukia telefono su Android ir Windows Phone. Kinų gamintojas išplatino oficialių pranešimą, kuriame teigiama, kad išmanusis telefonas su keliomis OS – Android ir Windows Phone – vis tik nebus išleistas, nors apie tai kalbėjo pats Huawei vadovas. Ekspertų teigimu, tai turėjo lemti neigiamas Google ir Microsoft nusistatymas prieš tokius „Dual OS“ mobilius įrenginius.

Vienos populiariausių antivirusinių gamintojų neigiamai pasisakė apie Windows XP palaikymo nutraukimą. AVAST teigia, kad šiuo metu Windows XP naudoja apie 23,6 proc. kompiuterių vartotojų (apie 50 mln.), turinčių AVAST antivirusinę, tuo tarpu Microsoft sprendimą nutraukti šios OS palaikymą pavadino „didžiule klaida“. Ypač prastai bus tiems, kurie po balandžio 8 d. naudos Internet Explorer 8 – naujesnės versijos Windows XP vartotojai taip ir negavo.

Electronic Arts šiemet vėl pretenduos į blogiausios Amerikos kompanijos titulą. Kovo 19 d. prasidėjo blogiausios Amerikos kompanijos rinkimai, kuriuos organizuoja portalas The Consumerist. Trečius metus iš eilės čia nominuojama ir Electronic Arts, kuri laimėjo paskutinius dvejus metus iš eilės. Tarp konkurentų galima rasti Facebook, McDonald’s, Walmart, Bank of America ir kt., tačiau dėl tam tikros specifikos, spėjama, vėl turėtų nugalėti Electronic Arts.

worst-company-in-america

Europos Parlamentas gali pereiti prie atviro kodo ODF formato bei Linux. Keli Europos Parlamento nariai pateikė pasiūlymą, kuri numato ODF (open document format) failų, taip pat Debian pagrindu sukurtos operacinės sistemos Pearl Linux naudojimą šios institucijos veikloje (pastaroji jau testuoja EP suburtos darbo grupės ekspertų). Visa tai daroma, siekiant atsisakyti brangiai atsieinančių proprietarinės programinės įrangos (pavyzdžiui, Microsoft).

P. Korėjos universitetas atidarė kompiuterinių žaidimų katedrą. Nemažai abiturientų skundžiasi, kad nepasiruošė stojamiesiems egzaminams, nes žaidė kompiuterinius žaidimus. Tačiau jei pavyktų įstoti į prestižinį P. Korėjos Chung-Ang universitetą, nuolat žaisti, reiškia, padidinti savo šansus įstoti. Čia įsteigta sporto mokslo katedra.

Vienas komentaras

 1. Rokas parašė:

  Pataisykit klaidas. Lietuvių kalbos komisija jau seniai yra priėmusi nebevartoti žodžio įtakoti, o daryti įtaką (lygtais prieš 15-20 metų).

  Pirmas straipsnis – „Nemažai tai įtakoja ir aplikacijos“


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]