Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.03.21


Buvęs Microsoft darbuotojas areštuotas dėl slaptos informacijos nutekinimo. Alex Kibkalo, kuris anksčiau dirbo Microsoft, buvo areštuotas dėl konfidencialios informacijos apie Windows 8 nutekinimą neįvardintam prancūzų tinklaraštininkui. Pastarajam būdavo suteikiama prieiga prie ruošiamų Windows 8 RT ir kitų programinių produktų atnaujinimų. Buvęs Microsoft darbuotojas savo kaltę pripažino.

Viršgarsinis lėktuvas Spike Aerospace turės „permatomą“ korpusą. Spike Aerospace paskelbė apie planus sukurti reaktyvinį, viršgarsinį verslo klasės lėktuvą, kurio salonas neturės iliuminatoriaus. Išorę filmuos eilė kamerų, o vaizdas bus transliuojamas į panoraminius ekranus lėktuvo viduje. Tokiu būdu, keleiviams atrodys, kad lėktuvo šonai yra tarsi permatomi. Toks lėktuvas atstumą tarp Niujorko ir Londono įveiks per 3 valandas.

Spike Aerospace

Google ketina išleisti planšetinį kompiuterį su 8,9“ įstrižainės ekranu. mobilaus įrenginio masinė gamyba prasidės šių metų vasarą. Kalbama, kad planšetinio kompiuterio gamintoju gali tapti kompanija HTC. Deja, bet naujasis produktas nebus pigus – kalbama apie 300 dolerių kainą, ir tai nebus panašu į Nexus 7 planšetinių kompiuterių kainodarą.

Samsung ruošia vieną iš daugelio Galaxy S5 modifikacijų. Greitu metu Samsung išleis išmanųjį telefoną SM-G750, kuris rinkoje pasirodys kaip Galaxy S5 Neo. Ekrano raiška sudarys 1280 x 720 taškų, bus įdiegtas 4 branduolių Snapdragon 800, operacinė sistema Android 4.3 Jelly Bean. Kai ir anksčiau, prognozuojama, kad naujoko dizainas bus identiškas flagmanui Galaxy S5.

HP ruošiasi debiutuoti 3D spausdintuvų segmente. Kompanijos HP vadovė Meg Whitman prisipažino, kad kompanija ruošiasi pristatyti savo pirmąjį 3D spausdintuvą šių metų birželio mėnesį, kai vyks paroda Computex 2014. Kartu pažadėta, kad bus pristatyti modeliai, skirti ne tik verslo atstovams, bet ir namų vartotojams.

Samsung pasišaipė iš iPad, Surface ir Kindle Fire. Kompanija Samsung eiliniame reklaminiame klipe šviesiomis spalvomis nusprendė nupiešti savo planšetes Galaxy Note Pro ir Galaxy Tab Pro. Kaip visuomet, privalumai geriausiai matomi, kaip šalia yra konkurentai su trūkumais – Apple iPad, Microsoft Surface ir Amazon Kindle Fire.

Qualcomm ruošia specialiai dėvimai elektronikai skirtus Snapdragon procesorius. Qualcomm ruošia specialią platformą, kuri bus pritaikyta darbui su operacine sistema Android Wear. Pastaroji jau debiutavo eilėje „išmaniųjų“ laikrodžių. Naujosiose  SoC mikroschemose daug dėmesio bus skirta bevielio ryšio adapteriams 4G, 3G, Bluetooth ir Wi-Fi bei duomenų perdavimui per šias sąsajas.

Naujos kartos Galaxy Note gaus drėgmei ir dulkėms atsparų korpusą. Šaltinių teigimu, šių metų antroje pusėje pasirodysiantis Galaxy Note 4 gaus korpusą, atitinkantį standartą IP67, kuris numato galimybę nardinti telefoną po vandeniu iki 1 metro gylio ir ten jį laikyti iki 30 minučių. Apsauga bus identiška tai, kuri šiandien įdiegta Galaxy S5.

2017 m. apie 10 proc. serverių turės ARM procesorius. Kompanijos ARM Holdings viceprezidentas Ian Thornton pareiškė, kad padedant partneriams Dell ir Hewlett-Packard, procesorių su ARM architektūra dalis serverių segmente po trijų metų sudarys 10 proc. Be to, daug įtakos gali turėti ir Google, kuri, anot gandų, planuoja savarankiškai pradėti kurti serverinius ARM procesorius, kurie bus naudojami duomenų centruose.

Ar vartotojai domisi „išmaniaisiais“ laikrodžiais? Kompanijos Nielsen atlikta apklausa parodė, kad apie 70 proc. respondentų žino apie tokią produktų kategoriją, o kas šeštas netgi išbandė tokius įrenginius (laikrodžius ar kažką kita). Tokią dėvimą elektroniką perka jauni, daug uždirbantys žmonės, kurie save vadina technologijų naujovėmis besidominčiais vartotojais.

Legendinė kompanija FirstTech, kuri pirmoji pradėjo platinti kompiuterį Apple II, bankrutavo. Mineapolyje veikusi firma Team Electronics, kuri vėliau pervadinta į FirstTech, pranešė apie savo bankrotą. Ji yra pagarsėjusi kaip pirmoji Apple kompiuterių pardavėja, tai pradėjusi daryti dar prieš 37 metus. Likimo ironija: FirstTech sunkios dienos prasidėjo tuomet, kai Apple už kelių kvartalų atidarė savo firminę parduotuvę. Galiausiai buvęs Apple partneris neatlaikė.

GMail paštas dabar užšifruotas, ir NSA negalės pasinaudoti vartotojų laiškais. Google paskelbė, kad Gmail nuo šiol naudos protokolą HTTPS nepriklausomai nuo to, kokiu įrenginiu naudojatės ir kaip pasiekiate savo el. pašto dėžutę. Kita apsaugos nuo šnipinėjančių agentūrų mechanizmu tapo perduodamos tarp duomenų centrų informacijos šifravimas.

Publikuotas naujas žaidimo Wolfenstein: The New Order vaizdo klipas. Bethesda publikavo nedidelį projekto Wolfenstein: The New Order žaidybinį vaizdo klipą, kuriame pagrindinis herojus traukinyje į Berlyną susiduria su „Naujosios tvarkos“ sergėtoja ir puoselėtoja – Frau Engel.

Naujos išgyvenimo pamokėlės naujausiame The Forest vaizdo klipe. Endnight Games publikavo dar vieną atmosferinio siaubo trilerio The Forest vaizdo klipą. Žaidime pagrindinis herojus po lėktuvo katastrofos atsiduria negyvenamoje saloje, kuri yra labai nedraugiška svetimšaliams.

Valve publikavo dokumentinį filmą „Free To Play“. Kompanijos Valve sukurtas filmas skirtas profesionaliems Dota 2 žaidėjams. Filmas yra nemokamas, jį galima rasti iTunes, Steam ir Youtube. Deja, lietuvių kalba niekas nepasirūpino, taigi reikės tenkintis angliška versija. Visiems Dota 2 gerbėjams – Must See.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]