Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.03.24


Paslaptingasis Amazon išmanusis telefonas su 6 kameromis debiutuos per artimiausią pusmetį. KGI Securities analitikas Ming-Chi Kuo, kad Amazon telefonas su 4,7“ (320 ppi) ekranu, Qualcomm Snapdragon 801 turėtų debiutuoti iki šių metų rugsėjo mėnesio. Vienu iš telefono ypatumų taps ne dvi, o net šešios kameros, taip pat smarkiai perdaryta Android versija, kaip ir firminėse Amazon planšetėse.

Ką gali įsigyti Apple už savo turimus $158 mlrd. grynųjų? Apple ir jos turimų grynųjų pinigų kiekis nuolat svaigina amerikiečių žurnalistus, kurie nenustoja skaičiuoti, ką gi būtų galima už tiek įsigyti. Teigiama, kad už turimus grynuosius Apple gali įsigyti online video tarnybą Netflix ($27 mlrd.), Starbucks ($57 mlrd.), Tesla + Ford ($100 mlrd.), mobiliojo ryšio operatorių T-Mobile ($71 mlrd.) arba TV industrijos gigantą Comcast ($132 mlrd.).

Steve-Jobs-on-580-Dollar

Transcend kalba apie SSD kaupiklių kainų mažėjimą iki 30 proc. Kompanijos Transcend vadovas Peter Shu mano, kad 2014 m. SSD kaupiklių kainos mažės 20-30 proc. dėl pingančių NAND Flash mikroschemų. Prognozuojama, kad tai leis 256 GB talpos SSD kaupiklius atpiginti iki 100 dolerių (apie 305 lt su mokesčiais) ar net mažiau.

Sony ruošia prestižinę telefono Xperia Z2 versiją. Parodoje MWC 2014 demonstruotas Sony Xperia Z2 Deluxe Edition gaus visą eilę aksesuarų – įkrovimo stotelę, stereo mikrofoną, laisvų rankų įrangą su aktyviu triukšmo slopintuvu, stilingą dėklą – transformerį. Tie, kurie norės įsigyti šį išmanųjį telefoną, turės atsižvelgti į kelias aplinkybes – jis bus išleistas tik 1000 vienetų tiražu, kainuos apie $885 (2215 lt), o prekyba vyks tik Kinijoje.

Sony vis dar dvejoja dėl Android Wear naudojimo. Tokios kompanijos, kaip Motorola, LG, ASUS, HTC, jau pristatė savo dėvimą elektroniką su specialiai jai sukurta operacine sistema Android Wear. Taip pat specialias mikroschemas ruošia Intel, Broadcomm, MediaTek ir Imagination. Deja, vienas iš didesnių Android stovyklos dalyvių – japonų Sony – vis dar neapsisprendė, ar debiutuos šiame mobilios elektronikos segmente.

Judesių ir gestų atpažinimo kontrolerius gaminanti Leap Motion atleido dalį darbuotojų. Kompanija Leap Motion atleido apie 10 proc. esamo personalo. Viso to priežastis – plačiai reklamuoti to paties pavadinimo gestų atpažinimo sensoriai, skirti Windows ir Mac kompiuteriams, nepateisino lūkesčių – pardavimai mažesni, nei tikėtasi.

JAV „Metų vadovo“ rinkimuose geriausiu pripažintas LinkedIn generalinis direktorius. Personalo atrankos firma Glassdoor surengė konkursą, kurio metu didžiausių JAV korporacijų darbuotojai turėjo įvertinti savo vadovus. Geriausiai savo vadovą įvertino LinkedIn darbuotojai – juo tapo Jeff Weiner. Devintoje vietoje liko Facebook vadovas M. Zuckerberg, dešimtoje – Larry Page (Google), 17-toje – Tim Cook (Apple), 32-oje – Jeff Bezos (Amazon).

Linkedin CEO Jeff Weiner speaks as he in

NSA bandė pasinaudoti Huawei produkcija ir taip šnipinėti vartotojus. E. Snoudeno nutekinti dokumentai rodo, kad NSA dar 2009 m. ėmėsi akylai stebėti kinų kompaniją Huawei, kai ši pradėjo ekspansiją į Vakarų rinkas. Buvo netgi pradėti vykdyti programa Shotgiant, kurios metu buvo pavogta eilės Huawei produktų išeities kodai.

Balandį Microsoft pristatys išmaniuosius telefonus Lumia 930 ir Lumia 630. Modeliai Lumia 930 (Martini) su 5“ ekranu ir Lumia 630 (Moneypenny) su 4,5“ ekranu bus pristatyti už poros savaičių prasidėsiančiame renginyje BUILD 2014. Tai bus vieni pirmųjų išmaniųjų telefonų, kuriuose rasime operacinę sistemą Windows Phone 8.1.

Microsoft uždirba iš vyriausybinių institucijų užklausų apie vartotojų privačius duomenis. 2013 m. įvairios JAV vyriausybinės agentūros į Microsoft kreipėsi virš 72 tūkst. kartų, prašydamos pateikti tam tikrų vartotojų privačius duomenis, suteikti prieigą prie jų paskyrų ir t.t. Po hakerių atakų buvo nutekinti dokumentai, kurie parodė, kad už tai Microsoft ima mokestį (pavyzdžiui, FTB mokėdavo 200 dolerių už užklausą), tokiu būdu, korporacijai vartotojų duomenų valdymas leidžia uždirbti ne tik iš reklamos.

Elektromobiliai turi labai didelį priešą – nepalankias oro sąlygas. JAV Automobilių asociacija atliko tyrimą, kuris leidžia sužinoti, kaip elektromobilių nuvažiuojamą atstumą įtakoja lauko temperatūra. Paaiškėjo, kad tai vienas svarbiausių palankių (arba nelabai) veiksnių: jei esant 24‘C elektromobilis su pilnai įkrautomis baterijomis nuvažiuodavo 170 km, tai esant -7‘C nuvažiuojamas atstumas sumažėdavo net iki 69 km.

Už tai, kad Windows XP nebus atnaujinta iki Windows 7, gresia baudos. Ganos vyriausybė nusprendė imtis radikalių priemonių prieš bankus, kurių bankomatai veikia su operacine sistema Windows XP. Tos finansų institucijos, kurio neatsinaujins bent iki Windows 7, gaus gana dideles baudas. Teigiama, kad tokios priemonės yra pateisinamos, atsižvelgiant į tai, kad 95 proc. bankomatų visame pasaulyje naudoja Windows XP, kurios palaikymas bus nutrauktas balandžio 8 d.

Profesionalūs žaidėjai jau ruošiasi Call of Duty čempionatui. Major League Gaming ir Microsoft išplatino reklaminį vaizdo klipą, kuriame parodė, kaip žaidėjai ruošiasi Call of Duty čempionato kovoms. Dėl 1 mln. dolerių prizinio fondo galinėsis 32 komandos iš 17 pasaulio šalių, o kovo 30 d. vyksiantis renginys bus tiesiogiai transliuojamas per Xbox Live.

Ubisoft publikavo Assassin’s Creed Unity vaizdo klipą. Jame demonstruojama radikaliai pagerinta naujos kartos grafika, kuria negalėjo pasigirti jokia kita Assassin’s Creed serijos dalis. Toks kūrėjų žingsnis visai suprantamas, kadangi žaidimas bus skirtas PC ir naujos kartos konsolėms Playstation 4 ir Xbox One, o jo debiutas įvyks 2014 m. pabaigoje.

Kaip atrodo Unreal Engine 4 išmaniajame telefone Nexus 5. Kompanija Epic Games renginyje GDC 2014 parodė vaizdo klipą, kuriame galima matyti varikliuko darbą išmaniajame telefone Google Nexus 5. Kūrėjų teigimu, esamo derinio (Snapdragon 800 ir UE4) pilnai užtenka, kad būtų pasiektas Xbox 360 arba PS3 lygis.

Vienas komentaras

 1. komentorius parašė:

  Tie 72000 x 200 = $ 14 400 000 yra tokia menka suma, kad rašyti MS iš to uždarbiauja yra tiesiog šventvagiška. O dar kai „pirkėjas“ FTB… tai visiškai absurdiška.


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]