Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.03.25


Analitikai netiki 12,2“ Samsung planšečių sėkme verslo sektoriuje. Pesimizmo priežastis – kainos ir galimybių santykis, kuris nusileidžia nešiojamiems kompiuteriams. Be to, verslo segmentui skirtos Android aplikacijos iki šiol negali prilygti Microsoft kuriamai programinei įrangai, veikiančiai Windows aplinkoje.

Nutekintas dar vienas klipas, kuriame apžvelgiamas naujasis HTC flagmanas All New One (M8). Iki antros kartos HTC One anonso liko visai nedaug, ir Internete jau daugėja vaizdo įrašų, demonstruojančių tiek šio telefono išorę, tiek programinės įrangos galimybes. Šį kartą pasistengė vokiečių entuziastai, kurie publikavo net 14 minučių trukmės apžvalgą.

Google aktyviai reklamuoja JPEG standarto pamainą WebP. Naujasis paveiksliukų standartas WebP skirtas pakeisti ne tik JPEG, tačiau ir PNG bei GIF; jame jau realizuoti animuoti vaizdai. Neseniai paskelbta, kad WebP koduos vaizdą dvigubai sparčiau, neprarandant kokybės, o dekadavimas vyks ketvirtadaliu greičiau. Youtube vaizdo klipų miniatiūros taip pat užkoduojamos WebP, o tai jau leido sutrumpinti vaizdų krovimosi laiką maždaug 10 proc.

iPhone 6 gali padidinti Apple pajamas daugiau nei dešimtadaliu. Rudenį debiutuosiantis iPhone 6, analitikų teigimu, Apple pajamas turėtų padidinti 10-15 proc., tuo tarpu kompanijos akcijų kaina gali pakilti net 20 proc., kurios dabar yra nepakankamai įvertintos. Tai leis pasiekti tiek didesnis ekranas, tiek ir kiti patobulinimai.

Microsoft ir Nokia sandorio baigtis atidedama. Azijos antimopolinės institucijos vis dar nepriėmė galutinio sprendimo dėl Microsoft ir Nokia sandorio, todėl jo baigtis atidedama iki balandžio mėnesio. Konkurentai (tame tarpe Google ir Samsung, eilė Kinijos gamintojų) sunerimę dėl patentinių išmokų padidėjimo, kurias tektų mokėtų suomių kompanijai Nokia, pardavusiai savo mobilių įrenginių verslą.

Šis pobaisis robotas juda kaip žmogus ir nuo žiūrovo neatitraukia savo akių. Tai, kas šoka šiame vaizdo klipe – ne žmogus, nors iš pirmo žvilgsnio tai sunku pasakyti. Šis robotas demonstruojamas Niujorke, jį sukūrė menininkas Džordanas Volfsonas kartu su studija Spectral Motion. Fone grojanti „Blurred Lines“ kompozicija, strypas krūtinėje, kaukė, judantys pirštai ir baisus žvilgsnis… Štai jums šiuolaikinių technologijų ir meno sintezė.

Puslaidininkių rinkos lydere išlieka kompanija Intel. Kompanijos IHS analitikų teigimu, Intel užima 14,8 proc. puslaidininkių mikroschemų rinkos, o tai leido uždirbti beveik 47 mlrd. dolerių. Antroje vietoje liko savo pozicijas stiprinanti Samsung, kuri uždirbo 33,8 mlrd. dolerių ir užėmė 10,6 proc. rinkos. Trečioje vietoje liko kitas P. Korėjos gamintojas SK Hynix.

Pasirodė pirmasis išmanusis telefonas su nVidia Tegra 4i. Telefoną WAX sukūrė prancūzų kompanija Wiko Mobile. Jis kainuoja 200 eurų (695 lt), jame galima rasti 4,7“ HD 720p ekraną, 1 GB RAM, 4 GB kaupiklį, 8 MP ir 5 MP kameras, microSD, LTE, Android 4.3 Jelly Bean. Prekyba Europos šalyse prasidės balandžio mėnesį.

Tegra-4i-Wiko-WAX

Iki vasaros Sony negalės visiškai patenkinti Playstation 4 paklausos. Sony Computer Entertainment vadovas Andew House pranešė, jog PS4 deficitas toks didelis, jog naujos kartos konsolės visi norintys negalės įsigyti iki pat šių metų vasaros. Šiandien Playstation 4 prekiaujama 50 pasaulio šalių, ir jau dabar pastebėta, kad kai kurie pardavėjai naudojasi konsolės deficitu ir užkelia kainas (rekomenduojama sudaro 399 dolerius + mokesčiai).

LG pristatė savo „išmaniosios“ lemputės variantą. Lemputės palaiko ryšį su telefonais, kurie turi Android 4.3 ir iOS 6.0 (arba naujesnę) programinę įrangą, naudojamos Bluetooth ir Wi-Fi sąsajos. LED lemputės suvartoja ne daugiau 10 W, o savo šviesumo lygiu prilygsta 60 W kaitrinėms leputėms. Vartotojas gali priversti lemputę pulsuoti, atsižvelgiant į telefone grojamą muziką. Lemputė kainuoja 32 dolerius (80 lt).

lg-smart-led-lamp

Porsсhe pagaliau įsiklausė į gerbėjų prašymus. Kompanijos Porsche generalinis direktorius Matthias Muller pranešė, kad gali būti išleistas automobilis, turintis išskirtinai elektrinį motorą. Anksčiau kompanija teigė, kad nėra tokių automobilių modelių šalininkė, tačiau pasiruošusi atsižvelgti į šiandien populiarią švarios energijos naudojimo tendenciją. Pranešama, kad elektromobilių baterijų talpos turėtų užtekti 300-400 km.

Unreal Engine 4 pademonstruotas planšetėje su Qualcomm Snapdragon 805. Naujasis Qualcomm procesorius ne tik palaiko darbą su Ultra HD (4K) vaizdine medžiaga, technologijas Direct3D 11 ir OpenGL 1.2, tačiau buvo kuriamas, atsižvelgiant į naujos kartos varikliuką Unreal Engine 4. Kaip visa tai atrodo praktikoje, buvo nufilmuota parodoje GDC 2014:

Apple planuoja pristatyti internetinę TV tarnybą. Dėl online televizijos tarnybos ir jai skirto turinio jau pradėtos derybos su kompanijos Comcast vadovybe. Apple planuoja, kad naujos tarnybos vartotojais galės tapti firminių priedėlių Apple TV savininkai. Nauja paslauga leistų Apple pakeisti tradicinį TV priedėlį. Prognozuojama, kad tarnybos prenumerata bus mokama.

Apple visiškai automatizavo iPhone baterijų gamybą. Šaltinių teigimu, išmaniesiems telefonams iPhone skirtų akumuliatorių gamyba nuo šiol vyks visiškai robotizuotose linijose. Tai leis Apple sumažinti personalo skaičių, kartu sumažinti savo išlaidas bei padidinti gaunamą pelną. Kiek anksčiau buvo automatizuota iMac ir Mac Pro gamyba: čia žmonės dalyvauja tik galutinėje surinkimo stadijoje bei aptarnauja gamybinę įrangą.

Internetinė užkandinė valgius pristato su parašiutais. Kai kurie restoranai valgius klientams pristatė su bepiločiais lėktuvėliais, tačiau internetinė užkandinė Jafflechutes nusprendė pasitelkti parašiutus. Kadangi ji nuolat migruoja, ją surasti galima per oficialų puslapį arba Facebook. Šiuo metu netradiciniu maisto pristatymu gali pasinaudoti australai, tačiau ambicingi virtuvės meistrai žada pradėti veiklą ir JAV, Niujorko mieste.

2 komentarai (-ų)

 1. Asas parašė:

  Nzn kaip jums, bet man tai šiurpą sukėlė ta robote 🙂


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]