Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.03.26


Sony pareiškė, kad neketina išleisti laikrodžio su Android Wear. Sony pranešė, kad neketina naudoti Google operacinės sistemos Android Wear savo dėvimos elektronikos įrenginiuose, planuoja eiti „savo keliu“. Bus plėtojama firminė platforma SmartWatch, kuri taip pat sukurta Android pagrindu.

Sugalvotas ateities geležinkelis, skirtas dangoraižių gyventojams. Britų dizaineriai pateikė beprotišką idėją – ateities dangoraižių gyventojams pasiūlyti vertikalų geležinkelį su ypač greitai važinėjančiais traukiniais. Pastarieji galės judėti net 965 km/h greičiu – nuo dangoraižio viršūnės tiesiai į požeminius tunelius. Traukiniai judės ant magnetinių pagalvių.

hyper-speed-train-skyscraper-680

JavaScript sukūrėjas tapo naujuoju Mozilla vadovu. Brendan Eich kompanijoje Mozilla dirba nuo 2005 m. Savo laiku jis pagarsėjo kaip JavaScript autorius. Dabar šis žmogus pakilo dar aukščiau karjeros laiptais – jis paskirtas Mozilla vykdomuoju direktoriumi, o tai reiškia, kad Mozilla pagaliau baigė metus trukusias vadovo paieškas.

Microsoft išleido atnaujinimą, kuris skirtas „nulinės dienos“ Word spragai ištaisyti. Prieš keletą dienų pasirodė žinia apie atrastą Word 2010 saugumo spragą, kurią aktyviai išnaudoja kibernetiniai nusikaltėliai. Microsoft suskubo išleisti „Fix-it“ atnaujinimą, kuris leidžia spragą panaikinti. Tikėtina, kad atitinkamas atnaujinimas pasirodys kartu su „Antradienio atnaujinimų“ paketu balandžio 8 d.

LG vėl parodė savo išmanųjį laikrodį G Watch. Tikėtina, kad iki vasaros pradžios pasirodys LG laikrodis G Watch, o apie jo anonso artumą užsiminė LG UK padalinys. Kartu buvo publikuota nuotrauka, kuri leidžia matyti įrenginį su gana plonu stačiakampiu korpusu, 1,65“ ekranu, 512 MB RAM ir 4 GB kaupikliu.

lg_g_watch_on_hand

Toshiba pristatė kietų diskų seriją, palaikančią šifravimo technologijas. Iš pirmo žvilgsnio tai yra standartiniai kieti diskai su 5400 aps./min. sparta ir 320/500 GB talpa. Tačiau jie palaiko aparatinį šifravimą/dešifravimą, ir tai gali atlikti be jokių užlaikymų. Be to, duomenys gali būti kriptografiškai sunaikinti, jei bus fiksuojama nesankcionuota prieiga prie jų. Visa tai leidžia kalbėti apie gana griežto standarto FIPS 140-2 atitikimą.

Facebook pasiners į virtualią realybę? Kompanija Facebook savo tinklaraštyje netikėtai pareiškė, jog socialinis tinklas ketina įsigyti kompaniją Oculus VR, kuri garsėja savo virtualios realybės šalmais Oculus Rift, naudojamais žaidimuose. Sandorio suma – 2 mlrd. JAV dolerių.

NVIDIA išleido „dvigalvę“ vaizdo plokštės GeForce GTX Titan versiją. Kompanija NVIDIA anonsavo savo naują grafinį adapterį, kuris vadinasi GeForce GTX Titan Z. Pastaroji gavo du grafinius procesorius, o jos kaina sudaro 3000 JAV dolerių. Vaizdo plokštė iš viso turi 5760 CUDA branduolių ir 12 GB GDDR5 atminties. Visa tai skirta žaidėjams, kurie mano, kad produktyvumo lygis, o ne pinigai yra svarbiausias žaidimų kompiuterio parametras.

Blizzard išleido Diablo 3 atnaujinimą Reapers of Soul. Pagaliau pasirodė ilgai lauktas žaidimo Diablo 3 papildymas Reapers of Soul. Pastarasis papasakos naują istoriją, pristatys Kryžiuočių klasę, pasiūlys eilę kitų naujovių ir patobulinimų. DLC prieinamas Windows ir Mac platformoms.

Nokia ruošia renginį, kuris įvyks balandžio 2 d. Nokia išsiuntinėjo pakvietimus žurnalistams, kuriuose sakoma, kad jie kviečiami į renginį San Franciske balandžio 2 d. Čia tikimasi sulaukti naujų Lumia išmaniųjų telefonų su operacine sistema Windows Phone 8.1 pristatymo. Tuo pačiu Microsoft gali papasakoti apie savo naujos mobilios platformos galimybes.

Kinija tikisi iš JAV sulaukti pasiaiškinimo dėl Huawei šnipinėjimo skandalo. Kinijos vyriausybė pareiškė iš JAV norinti sulaukti pasiaiškinimo po to, kai paaiškėjo, jog NSA ėmė šnipinėti Huawei dar 2009 m. Oficialusis Pekinas nori sulaukti atsakymo į labai opų klausimą, kuris gali sukelti nepasitikėjimą tarp dviejų didelių valstybių.

Microsoft primena, kad Office 2003 palaikymas baigiasi kartu su Windows XP. Microsoft savo tinklaraštyje išplatino naują infografiką, kuri primena, kad biuro programų paketas Office 2003 oficialiai nebus palaikomas nuo balandžio 8 d. Būtent tą dieną baigiasi kito kultinio produkto – Windows XP – palaikymas.

Skyforge – naujas Obsidian projektas MMORPG žanro gerbėjams. Studija Allods Team ir kompanija Obsidian anonsavo SkyForge, kuris taps nauju MMORPG projektu, leisiančiu žaidėjams tapti galingais dievais.

JAV pirmą kartą apkaltinti mobilių aplikacijų piratai. JAV Teisingumo departamentas apkaltino du jaunuolius, kurie nelegaliai platino autorinėmis teisėmis apsaugotas Android aplikacijas. 26 ir 21 metų vaikinai išplatino daugiau nei 1 mln. aplikacijų kopijų, kurių vertė siekė 700 tūkst. dolerių. Abiem vaikinams gresia penkerių metų kalėjimas.

Apple gali žvilgtelėti į jūsų elektroninį paštą, jei to reikės. Tarp vartotojo ir Apple elektroniniu būdu pasirašoma licencinė sutartis (EULA), kurios paprastai niekas neskaito ir greitai uždeda varnelę „I Agree“, kompanijai iš Kupertino suteikia teisę pasinaudoti jūsų duomenimis, kurie yra „debesų“ tarnyboje iCloud, jei tik Apple nuspręs, kad tam yra priežastis (nutekinta kompanijos konfidenciali informacija, kaip tai neseniai nutiko Microsoft).

Bankomatus valdantys bankai ketina pakeisti Windows XP,  bet ne naujesne Windows versija. Visa eilė bankų ir finansinių institucijų, kurios valdo galybę bankomatų su greitai „į pensiją“ išeisiančia Windows  XP, planuoja nesielgti taip, kaip rekomenduoja Microsoft ir atsinaujinti iki Windows 7/8/8.1. Vietoj to planuojama migruoti prie atviro kodo Linux operacinių sistemų, kurios leis geriau kontroliuoti aparatinės ir programinės įrangos pasikeitimų ciklus.

Microsoft savo „debesų“ paslaugas reklamuoja, pasitelkusi F-1 Lotus komandą. Kompanija Microsoft išplatino vaizdo klipą, kuriame demonstruojama, kaip jos „debesų“ funkcionalumu ir galia pasitiki viena iš F-1 komandų – Lotus.

3 komentarai (-ų)

 1. Kapitonas Ignas parašė:

  Tikiuosi FB nenusipirks Oculus

  • gerulis parašė:

   taip ir as tikiuosi… Bet jei nusipirks, liks viena alternatyva Sony. Manau dar gal koks google irgi dirba ties tuom.

 2. ITfanboy parašė:

  Nvidia pelnosi iš savo lojalių fanboy’jų 3k doleriu kainike uždejo 😀 Kai už tokia kaina ir su tom pačiom nvdia kortom daug geresni kompa galima susikraut.


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]