Rusijos tinklaraštininkai bus baudžiami už nepatriotiškus pasisakymus apie Krymą


russia-internet-censorship-680

Maskvos (Rusija) miesto Dūmos deputatai siūlo bausti tinklaraštininkus, kurie „kursto ksenofobiškas nuotaikas, kalbant apie santykius su Krymo gyventojais“. Šiuo atveju siūloma bausti už ekstremizmą, numatant baudas ir galimybę pasodinti į kalėjimą iki  ketverių metų.

Maskvos Dūmos komisijos saugumo klausimams vadovė Ina Sviatenko paaiškino, kad kai kurie Interneto vartotojai verčia abejoti oficialios Maskvos pasisakymais apie būtinybę Krymo gyventojams suteikti darbo vietas biudžetinėse bei švietimo įstaigose, taip pat suteikti gyvenamąsias patalpas, kadangi dėl to gali nukentėti kiti Rusijos piliečiai.

Kitos „neteisingos“ tinklaraštininkų mintys susijusios su galimu mokesčių didinimu, rublio kurso kritimu, Krymui skirtų pinigų neteisėtu išgrobstymu ir t.t.

I. Sviatenko su apmaudu kalba, jog specialiosios tarnybos negali visiškai kontroliuoti tinklaraštininkų, ir būtent todėl nepatriotiškai nusiteikusius piliečius siūloma teisti, pasinaudojant antiekstremistiniais straipsniais.

Maskvos Dūmos deputatė pareiškė, jog planuojama sukurti specialų socialinį portalą, kuris būtų skirtas jaunimui. „Egzistuoja rimta problema, susijusi su jaunimo informavimu – jie nežino, kokios šalyje yra visuomeninės – patriotinės organizacijos bei savanorių judėjimai“, – teigė I. Sviatenko. „Taip pat nežino, kaip į tokias organizacijas įstoti. Todėl visų pirma šiame puslapyje pasirodys informacija, kur reikia kreiptis, kad ten patektų, kur užsiimama gerais darbais, o ne kurstoma ksenofobija ir ekstremizmas.“

4 komentarai (-ų)

 1. Varnėnas-sportininkas parašė:

  Užjaučiu Rusijos jaunimą. Košmaras kažkoks…

 2. Antanas parašė:

  PooTin šūdų skardinė taip bijo, kad apie rusiją kas pasakys tiesą

 3. Gedas parašė:

  Lietuvos valdzia lietuvius jau uzkrete rusafobija 😀
  Jau visas pasaulis juokiasi is lietuviu rusafobijos 😀
  (NATO) National American Terorrist Organization

  • Antanas parašė:

   Visas pasaulis juokias iš Lietuvių? Aha, tikrai. Jei taip, tai nustokime pyktį ant rusų, kurie mūsų tautą prievartavo pusę amžiaus, atitolino vystimąsi nuo normalių valstybių, išdulkino runkeliams smegenines, manantiems, kad prie ruso buvo geriau ir nenustoja terorizuoti Lietuvos iki dabar. Nebebūkime rusofobai, nes visas pasaulis iš mūsų juokias, kad nekenčiame išsigimėlių okupantų. Vakar per CNN rodė kokie tie lietuviai rusofobai.
   Beje, tavo bajeris apie NATO nevykęs ir tu pats esi nevykėlis


Kitos kategorijos naujienos