Seagate išleido 5 TB kietą diską, II ketvirtyje anonsuos 6 TB


seagate-5tb-hdd-amazon

5 TB barjerą yra įveikusios ne tik kompanijos Toshiba ir Western Digital. Prie pastarųjų pagaliau prisidėjo ir Seagate. Nors oficialaus anonso dar nebuvo, tačiau teminiai puslapiai bei eilė el. parduotuvių jau siūlo užsisakyti 5 TB talpos Seagate kietą diską.

Naujasis duomenų kaupiklis priklausys Enterprise Capacity 3.5 HDD serijai, kuri skirta verslo atstovams. Kietas diskas pavadintas ST5000NM0024. Vienu pirmųjų savo serveriuose jį pradės naudoti kompanija SuperMicro Computer.

Šaltinių teigimu, Seagate naujokas turi 3,5“ formato korpusą, SATA-III 6.0 Gbps sąsają, 128 MB spartinančios atminties, magnetinių plokštelių apsisukimo sparta siekia 7200 aps./min. Maksimali nuoseklaus duomenų skaitymo sparta gali siekti 226 MB/s.

Seagate ST5000NM0024 jau randamas eilėje el. parduotuvių. Pavyzdžiui, Amazon Germany puslapyje kaina sudaro 390 eurų (1350 lt). Deja, Lietuvoje už jį prašoma daugiau, netgi atsižvelgiant į mokesčius – apie 1750 lt. Suteikiama 5 metų garantija.

Penkių terabaitų rodiklis yra tik tarpinis pasiekimas kompanijai Seagate. Jos atstovai dar vasario mėnesį pažadėjo, kad 2014 m. II ketvirtyje debiutuos 6 TB talpos kietas diskas. Ar tai įvyks iš tikrųjų, pamatysime gana greitai – tai turi nutikti balandžio – birželio mėnesių laikotarpiu.

2 komentarai (-ų)

  1. Jūsų Vardas parašė:

    Nu tokiam PR0N laikant nors ir HD vietos uzteks visada 😀

  2. nujau parašė:

    5TB nera daug.. kai bus video bus ultra ir t.t formatai kai po 200gb uzims filmai ir t,t 🙂 o ir dbr man mazai nors toriu panasiai tiek lol, nes megejas kaupt


Kitos kategorijos naujienos