Šiemet išmaniuosiuose telefonuose atsiras Dolby Atmos palaikymas


Dolby Atmos 680

Erdvinio garso formavimo technologijos jau seniai persikėlė iš kino teatrų į mūsų svetainės, kai buvo pasiūlyti specialūs namų kino komplektai. Šias technologijas galima rasti ir asmeniniuose kompiuteriuose.

Natūralu, kad mobilių įrenginių amžiuje visa tai debiutuos ir išmaniuosiuose telefonuose bei planšetiniuose kompiuteriuose. Būtent tam skirtas standartas Dolby Atmos, pristatytas prieš porą metų.

Šiuo metu visame pasaulyje su technologija Dolby Atmos yra sukurta daugiau nei 450 kino filmų. Vienas iš naujausių pavyzdžių – tai ne vieną Oskarą laimėjęs filmas „Gravitacija“, taip pat vienos paskutinių nuotykių serialo apie Hobitą dalių. Ir štai dabar Dolby kūrėjai praneša, kad Atmos palaikymas telefonuose ir planšetėse atsiras iki 2014 m. pabaigos, rašo portalas CNet.

Mobilios Dolby Atmos versijos pristatymas įvyko vasario mėnesį Barselonoje, kurioje vyko paroda MWC 2014. Kūrėjai pareiškė, kad šį garso dekodavimo metodą palaikys Qualcomm procesorius Snapdragon 805.

Tai reiškia, kad šalia ARM branduolių atsiras specializuoti garso blokai. Tai reiškia, jog jau greitai iš mažų telefonų girdėsime tiek puikios kokybės sprogimų armadą, tiek ir filmų herojų tylius šnabždesius.

2 komentarai (-ų)

 1. Jūsų Vardas parašė:

  Aga, tik per telefoninius plerpencius garsekalbius ir girdesi toki garsa, koks yra kine su 7.1 suround efektais.

  Nezinau, reikia buti turbut visiskai naivuoliu, perkanciu tai ka parduoda topo centro konsultantai.

  Aisku gal as ir klystu, bet netikiu, jeigu per toki mazyti garsekalbi butu galima sukurti erdvini efekta, tai sitai butu seniai padaryta. O realiai, tai visi kas turi namu kino aparatura, nemanau, kad jaucia dideli skirtuma, ar tai palaiko dolby standartus, ar tai ziuresi koki piratini filma su AC3/DTS takeliu. Artaip ar taip garso takelyje kiekvienas kanalas atlieka savo role, o kai paleidi per 5.1 koloneles, jau visumoj viskas skambes vienodai.

  • Remigijus parašė:

   Yra laptop’ų kurie „groja“, kaip skarbonkė, yra laptop’ų kurie daug geriau groja.
   Nors garsiakalbiai yra panašaus gabaritų.
   Ką tai tūrėtų reiškti ?
   Tarkim aš su draugaus lyginau garso kokybę:
   Macbook pro 15″ MC723 vs DELL XPS 15″ vs ASUS K55D
   Garso kokybė labai skiriasi vienas nuo kito:
   1) DELL XPS 15″ – labai geras garsas.
   2) Macbook Pro 15″ MC723
   3) ASUS K55D – išvis kaip skarbonkė

   Čiupinėjau dar tokį senesnį modelį – Toshiba Satellite a300d – nors ir senukas, groja labai gerai. Va šitam Toshiba jau didesnės, nei įprastai – kolonėlės.
   Pabandykit pasiimti Kokį Tunex planšetę ir Samsung ar iPad – palyginkit garso kokybę, bus didelis skirtumas. Reiškia yra galimybė imituoti ar technologiškai išspausti kažką daugiau.
   Na, tikėkimės. Tarkim ausines aš belaidęs Nokia Bh-504 sulyginau su Creative WP-350, tai Nokia gauna į kaulus, pats gyvai bandžiau.
   Tai dalinai žmogus teisus, bet tuo pačiu ir ne.


Kitos kategorijos naujienos