Steve Jobs nevienareikšmiškai žiūrėjo į galimą Apple televizorių


Steve-Jobs-Apple-TV-680

Per paskutinius metus daugybę kartų kalbėta apie Apple ketinimus sudalyvauti augančioje „išmaniųjų“ televizorių rinkoje. Alyvos į ugnį įpildavo ir Tim Cook užuominos, kuriomis leista suprasti, jog kompanija šiuo segmentu domisi. Ekspertai primena ir apie Foxconn ketinimus įsigyti Sharp aktyvų, kurie leistų pradėti firminių televizorių gamybą. Ir tik visai neseniai Foxconn leido suprasti, kad tokie veiksmai su Apple nesusiję.

Šiame kontekste labai įdomu pažvelgti į praeitį, kurios jau nesugrąžinsime. Portalas CNet nusprendė pažvelgti į kelis Steve Jobs biografinius leidinius, kad suprastų jo požiūrį į TV techniką. Neseniai išleistoje knygoje „Haunted Empire: Apple After Steve Jobs“ pasakojama apie aukšto rango Apple vadovų susutikimą, kuris įvyko 2010 m., vadovaujant pačiam Steve Jobs.

Tuomet būdamas generaliniu direktoriumi, Steve Jobs leido darbuotojams užduoti pačius nepatogiausius klausimus. Vienas iš susirinkimo dalyvių pasidomėjo kompanijos planais televizorių segmente. Steve Jobs tiesiai atsakė, kad tokių planų nėra, tuo tarpu TV verslą pavadino „pasibaisėtinu verslu“: jie atnaujinami retai, o pelno marža juokingai maža.

Biografinės knygos autorius paaiškino, jog tuo metu Steve Jobsu patikėjo ne visi susirinkimo dalyviai. Kai kurie industrijos veteranai įtarė, jog tuoj turėjęs savo pareigas užleisti kitam žmogui Apple vadovas, švelniai tariant, sako ne viską.

Vis tik kitoje biografinėje knygoje Walter Isaacson aprašo kiek kitokį Steve Jobs požiūrį į televizorius. Knygos autoriaus teigimu, tuometinis Apple vadovas galvojo apie galybe funkcijų pasižyminti televizorių, kuris kartu turės ir Interneto ryšį.

Reikia pažymėti, kad dabartinė Apple vadovybė jau ne kartą nesilaikė Steve Jobs „postulatų“. Savo laiku jis kritiškai kalbėjo apie 7“ planšetinius kompiuterius, tačiau po jo pasitraukimo buvo išleistas 7,9“ iPad mini. Atitinkamai Tim Cook valdoma kompanija gali išleisti firminį televizorių, atsižvelgdama į situaciją rinkoje, o ne Steve Jobs nurodymus ir nusistatymus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos