Virtualiųjų valiutų savaitės naujienos #1


Vieną vakarą supratau, kad Lietuvoje nėra puslapio, kuris teikia informaciją apie virtualias valiutas: bitcoin, litecoin ir t.t. Tuo tarpu bankai bando žmones nustatyti prieš jas. Taigi taip ir gimė mintis padaryti savaitinę rubriką, kurioje trumpai bus apžvelgiamos virtualiųjų valiutų naujienos. Kursų svyravimai ir naujausia informacija. Ir tai dar ne viskas! Skaitytojai galės uždavinėti klausimus apie virtualias valiutas, o į juos bus pasistengta atsakyti!

Kas tai ir kaip viskas prasidėjo?

Virtuali valiuta yra skaitmeninis atsiskaitymo vienetas.  Pirmąja tokia valiuta tapo Bitcoin, kuri buvo sukurta dar 2009 metais. Jos sukūrėju laikomas japonas programutojas Satoshi Nakamoto. Dabar bitcoin’o kaina yra kiek daugiau nei 600$. Įdomu tai, kad kai egzistuos 21 milijoną bitcoin‘ų, jų nebegalima bus gaminti. Šios valiutos susikūrimas pradėjo kitų virtaulių pinigų kūrimąsi. Virtualiųjų valiutų niekas nekontroliuoja,jų kilimas/smukimas yra pagrįstas žmonių pasitikėjimu jomis, o virtualiųjų pinigų veikimo modelis yra P2P (peer-to-peer).

 • BitCoin šiuo metu yra vertas: 625,7$
 • LiteCoin šiuo metu yra vertas: 15,9$
 • DogeCoin šiuo metu yra vertas:0.76$ (1000 Dogecoin)

Naudingos nuorodos:

Coinmap.org– puslapis, kuriame galite matyti, kur galima atsiskaityti BitCoin‘ais ir LiteCoin‘ais.

Wikibrains.com– svetainė, kurioje pavaizduotos virtualiųjų pinigų kategorijos.

Preev.com– BitCoin kursas realiuoju laiku.

Naujienos apie virtualias valiutas trumpai

Vienas iš Wikipedia įkūrėjų svarsto galimybę leisti aukoti Bitcoin‘ais. Per keturias dienas nuo kovo 6 Wikipedia gavo maždaug 5 BTC, kas prilygsta daugiau nei 3000 JAV dolerių. Jimmy Wales siūlo tiesiog sukurti Wikipedia paskyrą Coinbase.com puslapyje bei paskelbti sąskaitos adresą žiniasklaidoje (coindesk.com).

Ebay ruošiasi priimti apmokėjimus Bitcoin‘ais. Didžiausia internetinio aukciono svetainė dar 2011 metais užpildė patentą, kuris leidžia atsiskaitinėti virtualiomis valiutomis. Kaip Bitcoin pritaptų tokio tipo svetainėje mes pamatysime greitu metu, bet tai yra ženklas, kad net tokios kompanijos turi nepamiršti apie skaitmeninius pinigus (cryptocoinsnews.com).

AMD naujieji GPU procesoriai turėtų patikti virtualiųjų valiutų mėgėjams. Skelbiama, kad procesorius dirbs 65% greičiau ir 40% sumažins energijos išlaidos, kas yra itin gera žinia žmonėms, kurie „kasa“ skaitmeninius pinigus (cryptocoinsnews.com).

BitCoin ir vėl pradėjo kilti. Po Mt.Gox griūties jų vertė buvo kritusi iki kiek daugiau nei 500$, tačiau dabar vieną BitCoin‘ą galite įsigyti už kiek daugiau nei 600$.

Ekonomistas Nouriel Roubini sukritikavo BitCoin. Amerikietis sakė: Bitcoin nėra valiuta. Tai yra Ponzi  schemos  variantas ir skaitemeninė valiuta yra puikus įrankis atlikti nelegaliai veiklai. Maža to, JAV ekonomistas pašiepė vietas, kuriuose galima atsiskaityti BitCoin‘ais (coindesk.com).

Jei norite užduoti klausimų, pakomentuokite naujieną, o atsakymą į jį galėsite išvysti kitos savaitės naujienose!

9 komentarai (-ų)

 1. gerulis parašė:

  saunu, o kokiomis dienomis leisit?

 2. Valentinas Ešvovičius parašė:

  Planuoju, kad antradieniais.

 3. Zygimantas parašė:

  Geros naujienos, lauksim!

 4. Tomas parašė:

  Ar bus įdėta techninės info apie tai kaip virtuali valiuta sugeneruota ir pan?
  Ar geriau ieškotis pačiam? 🙂

 5. slawas parašė:

  Wakar meginau pradeti kasti litecoins bet nieko nesigavo, sudetingai cia truputi viskas 🙂

 6. BigR parašė:

  Būtu įdomu sužinoti ko reikia norit užsiimti šia veikla ir pan. 🙂

 7. slawas parašė:

  Google how to mining litecoin ir viskas, ten parasyta gan aiskiai, tik tai kad man nesigauna, prie serveriu neprisijungia.

  • BigR parašė:

   Nelabai turiu laiko šiuo metu ieškoti ir domėtis,todėl ir noriu,kad viskas būtų vienoje vietoje aiškiai ir suprantamai. 🙂

 8. Valentinas Ešvovičius parašė:

  Kaip ir minėjau, atsakymus į klausimus rasite kitos savaitės naujienoje!


Kitos kategorijos naujienos