Vodafone mobiliojo ryšio tinklas telpa į kuprinę


vodafone_instant_network_mini_02

Kai mobiliojo ryšio operatoriai giriasi geografine savo tinklo aprėptimi ir bazinių stočių skaičiumi, retai kam kyla mintis, kad mobiliojo ryšio tinklą galima įsirengti ir atsinešus į reikiamą vietą nesunkią kuprinę. O joje turėtų būti kompanijos  „Vodafone Foundation“ mobilioji bazinė stotis „Instant Network“, iki šiol dažniausiai naudojama tik ypatingomis aplinkybėmis. Dažniausiai tai nutinka stichinių nelaimių atvejais.

Pavyzdžiui, pernai stipriam taifūnui, kurio vėjai siautėjo 230 km/h greičiu, užgriuvus Filipinus buvo nutraukti ryšio linijų laidai, nuverstos bazinių stočių antenos. Prireikė savaičių, kol ryšys buvo atkurtas labiausiai nukentėjusiuose šalies regionuose. Tačiau mobilusis ryšys nebūtinai turi būti „pririštas“ prie stacionarių bazinių stočių tinklo.

Tuomet Filipinuose buvo panaudotas ankstesnysis „Instant Network“ mobilios bazinės stoties, skirtos laikinam ryšiui stichinių nelaimių vietose užtikrinti, modelis. Kol buvo atkurtas stacionarus ryšio tinklas, per šią stotį buvo išsiųsta 1,4 mln. SMS žinučių, atlikta šimtai tūkstančių balso skambučių. Pasirodo, kad ši mobilioji stotis buvo ypač naudinga, tačiau ji buvo ir labai sunki: svėrė daugiau nei 80 kilogramų, o tai apsunkino jos transportavimą visuorinės suirutės sąlygomis.

vodafone_instant_network_mini

Tačiau dabar „Vodafone Foundation“ inžinieriai naujausią „Instant Network Mini“ modelį sumažino taip, kad jis sveria vos 10 kilogramų ir telpa į kuprinę. Pasak bendrovės atstovų, „Instant Network Mini“ gali paruošti darbui vienas žmogus per 10 minučių, ir tam nereikia techninių žinių.

Žinoma, „Instant Network Mini“ mobilusis ryšys negali veikti dideliais atstumais: stotis užtikrina jo aprėptį tik maždaug 100 metrų spinduliu. Tačiau ši stotis yra pakankamai galinga, kad stichinės nelaimės vietoje dirbantys gelbėtojai ir jų pagalbos laukiantys žmonės galėtų siųsti tūkstančius SMS žinučių. „Instant Network Mini“ gali vienu metu aptarnauti iki 5 telefono skambučių.

„Instant Network Mini“ gali veikti ir nesant elektros energijos: ji turi saulės baterijas, ją galima prijungti ir prie automobilio akumuliatoriaus. Šiuo metu „Vodafone Foundation“ siūlo tik gelbėjimo ir paieškos darbams pritaikytą „Instant Network Mini“ modelį, tačiau neatmeta galimybės, kad rinkai bus pateiktos ir komerciniam naudojimui skirtos modifikacijos, kurios galėtų praversti atokiuose regionuose.

Šaltinis: Balsas.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos