9 geriausios nemokamos pirmojo asmens šaudyklės


Šiandien kompiuterinių žaidimų gerbėjai turi labai platų pasirinkimą, kalbant apie nemokamas pirmojo asmens šaudykles, kurios gali pasiūlyti ir gerą grafiką, ir įtraukiantį siužetą. Užtenka paminėti bent jau Team Fortress 2 ir Planetside 2. Čia rasite net devynis šios kategorijos žaidimus, už kurios nereikės mokėti nė cento. Jei tik prisiminsite daugiau tokių žaidimų, rašykite komentaruose.

1. Team Fortress 2

Image00003

Pradėkime nuo hito. Team Fortress 2 prieinamas Windows, Linux ir Mac OS X platformoms. Nors ir nelabai tobula, tačiau gana graži grafika ir subalansuotas žaidybinis procesas – visa tai leidžia Team Fortress 2 vadinti puikiu projektu, kuris patinka net ekstremaliems žaidėjams net po septynerių metų po oficialaus pasirodymo rinkoje. Žaidimas iki šiol turi galybę gerbėjų.

Kalbant apie žanrą, Team Fortress 2 – tai greitų virtualių kovų ir įtemptų strategijų hibridas, kuris demonstruoja savo  privalumus ir trūkumus visuose devyniuose lygiuose. Beje, viskas pateikiama su specifiniu humoro jausmu, kuris yra tipiškas Team Fortress serijai.

Image00004

Žaidime esantys pastatai gana paprasti: kaip taisyklė, visa esmė – tai dviejų komandų kova. Kiekviena iš jų, pavyzdžiui, bando perstumti karutį, surinkti taškų arba pavogti portfelį. Kai ir daugumoje projektų su daugelio žaidėjų režimu, norėdamas apsaugoti save, žaidėjas privalo išnaudoti silpnąsias priešininko vietas.

Tam, kad suprastumėte, kodėl Team Fortress 2 tiek metų išlieka hitu, užtenka viena kartą pažaisti.

2. Planetside 2

Image00006

Žaidimas Planetside 2 skirtas tik Windows PC platformai. Tai dešimties metų senumo projekto perdaryta versija. Čia taip pat egzistuoja trys frakcijos, kurios kovoje Auraksiso planetoje. Nežiūrint į tai, kad frakcijose yra visa galybė kovotojų, žaidimo rezultatus įtakoja kiekvienas iš jų – pradedant sunaikintais priešais bei postų užgrobimu ir baigiant transporto pirkimu.

Planetside 2 – tai kovų technikų įvairovė, daugybė paruošimo lygių ir įtikinama animacija. Tankų kautynės gana greitai gali būti pakeistos aviacijos antskrydžiais bei bombardavimais, ir visuomet galima jausti mūšių mastą.

Žaidimo esmė – užkariauti ir išlaikyti teritoriją, tačiau kartu kiekvienas karys turi eilę būdų, kaip save tobulinti – galima poliruoti kovojimo būdus, įsigyti naujų ginklų, todėl nesijausite tiesiog menku varžtelių gigantiškoje karo mašinoje.

Image00007

3. America’s Army

Image00008

Iš pradžių žaidimas America’s Army tapo JAV armijos reklamine priemone, siekiant pritraukti kuo daugiau savanorių, tačiau gana greitai projektas išpopuliarėjo, kol galų gale pavirto ištisa serija, kuri išleidžiama jau keletą metų iš eilės.

Naujausia dalis – America’s Army: Proving Grounds – yra skirta Windows platformai, ji ir toliau patraukia savo realizmu bei įdomiu siužetu. Žaidėjai pasidalina į nedideles grupes, apsiginkluoja naujausiais ginklais. Skirtingai nuo kitų panašaus tipo žaidimų, America’s Army teks apsiriboti taktinėmis užduotimis, kurias turi įvykdyti konkreti komanda.

Žaidime numatyti įvairūs mokymai (ne tik ginklų valdymo, tačiau ir pirmosios medicinos pagalbos suteikimo), o tai gali labai pravesti ateityje. Nežiūrint į nemažą žaidimo klaidų kiekį, jis džiugina originaliomis misijomis ir maksimaliu realistiškumu.

4. Tribes: Ascend

Image00011

Tribes: Ascend  – tai daugelio žaidėjų režimo pirmojo asmens šaudyklė, sukurta Unreal Engine 3 pagrindu ir skirta Windows PC platformai.

Žaidimo pasaulis – kalnai, kloniai ir kalvos, todėl čia turime ir specifinių judėjimo priemonių – slidžių, įvairių skraidymo įrenginių. Visi personažai turi reaktyvines „kuprines“, skirtas pakilimui į orą. Žaidime yra devynios klasės, po tris personažus kiekvienoje, tuo tarpu klasę galima pakeisti tiesiog žaidimo proceso metu. Taip pat yra patyrimo kaupimo, ginklų, klasės paaukštinimo sistemos.

Skirtingai nuo kitų panašaus tipo žaidimų, projektas Tribes: Ascend daugiau orientuotas ne į antžemines kovas, o į kautynes ir sprogdinimus ore. Žaidime gana neblogai aprašyti personažai, kurie gali kartu (iki 32 žaidėjų vienoje komandoje) atlikti keletą misijų – pavyzdžiui, užgrobti vėliavą (tai yra pagrindinis žaidimo režimas) arba kovoti komanda prieš komandą.

5. Wolfenstein: Enemy Territory

Image00014

Daugelio žaidėjų režimo projektas Wolfenstein: Enemy Territory yra sukurtas kultinio „Return to Castle Wolfenstein“ pasaulio pagrindu, išleistas dar 2003 m., tačiau nežiūrint į pakenčiamą grafiką, nepraranda savo aktualumo. Žaidimas skirtas Windows, Linux ir Mac OS X.

Žaidėjas kovoja II Pasaulinio karo laikotarpiu, kovose dalyvauja Ašies šalys, kurioms vadovauja Vokietija, ir Sąjungininkai su JAV priešakyje. Žaidėjai gali susijungti į komandas (iki 32 žmonių), prieinamos penkios klasės – nuo kareivių iki artileristų. Taip pat numatyta klasių tobulinimo galimybė.

Žaidime yra šeši žemėlapiai, kurie atspindi realias II Pasaulinio kovų kampanijas su misijomis Europoje ir Šiaurės Afrikoje. Įdomi Wolfenstein: Enemy Territory ypatybė – komandos, kurios sudarytos iš skirtingų klasių, vienu metu gauna skirtingų tipų ginkluotę, kuri leidžia sėkmingai įvykdyti įvairias misijas.

6. Blacklight: Retribution

Image00017

Žaidime Blacklight: Retribution teks pasinerti į futuristinį pasaulį. Projektas sukurtas daugelio žaidėjų režimo pagrindu, prieinami devyni žemėlapiai su septyniomis skirtingomis misijomis – nuo vėliavos užgrobimo iki priešininkų likvidavijos.

Pastarojo MMOFPS asortimente – galimybė tobulinti ginkluotę ir amuniciją, atstatyti sveikatą ir pirkti sunkiąją artileriją, taip pat tūkstančiai įvairių ginklų kombinacijų.

Blacklight: Retribution turi vieną ypatumą – Hyper Reality Visor (HRV), kuris leidžia žaidėjui trumpam matyti kiaurai sienas arba kitas kliūtis. Ši funkcija leidžia ne tik aptikti priešus, tačiau ir minas, ginklų sandėlius ir kovines mašinas „Hardsuit“.

Image00018

7. Gotham City Impostors

Image00021

MMO žaidimas Gotham City Impostors yra skirtas Windows platformai, projektas skirtas Betmano visatos gerbėjams. Žaidėjai patenka į išgalvoto miesto gatves kaip Betmano arba Džokerio šalininkai, ir tarp jų užverda negailestinga kova.

Žaidime yra keturi režimai, kiekviename iš jų mūsų laukia įvairiausi ginklų, kaukių, šukuosenų tipai, daugiau nei šimtas (!) žaidėjų ir ginklų tobulinimo lygių. Visa tai padaryta, atsižvelgiant į galybę smulkmenų, kartu pasitelkiamas humoras.

8. Warface

Image00023

Warface – tai internetinė daugelio žaidėjų režimo šaudyklė, sukurta trijų Crytek priklausančių studijų, įsikūrusių Ukrainoje, Vokietijoje ir P. Korėjoje.

Pagrindinis siužetas pasakoja apie netolimos ateities – 2023 m. – įvykius. „Gerojo pasaulio“ būrys Warface kovoja prieš teroristinę organizaciją Blackwood. Žaidėjai galės be didelio vargo šliaužioti, pakilti gana stačiomis atbrailomis. Taip pat į akis krenta tikrai pažangi grafika.

Be tradicinių žaidimo režimų, kai kovojama vienas prieš kitą tokiose misijose, kaip užgrobimas ar komandinė kova, žaidime Warface yra ir komandinio misijos įveikimo režimas su trimis sunkumo lygiais ir penkiomis misijomis: safaris, arena, konvojus, boso pašalinimas ir likvidacija. Žaidime yra keturios karių klasės, kurioms prieinama tobulinimosi sistema.

Image00022

9. Hawken

Image00025

Sekdama principu „kuo daugiau, tuo geriau“, studija Adhesive Games sukūrė daugelio žaidėjų režimo projektą Hawken, kuris skirtas Windows platformai ir kuriame žaidėjai valdo gigantiškus žingsniuojančius robotus (mech).

Hawken veiksmas vyksta išgalvotoje futuristinėje visatoje – žaidėjai atsidurs kolonizuotoje planetoje, kuri nukentėjo nuo neįvardinto kataklizmo. Robotams bus prieinamos patrankos, kurioms nereikalinga amunicija, tačiau reikia vengti perkaitimo. Yra trys robotų klasės, numatytas ginklų pasirinkimas ir roboto tobulinimo sistema.

Žaidime naudojama ideologija Freemium – pastaroji numato, jog galite arba iš karto įsigyti paketus su įvairiais papildymais, arba savarankiškai iškovoti patobulinimus žaidimo eigos metu.

Image00026

Image00027

18 komentarai (-ų)

 1. zet parašė:

  buvau americas army fanu, bet su nauja versija visiskai praprado zaidejus.

 2. sn1k4r parašė:

  dar pridėčiau Project Blackout ir A.V.A.

 3. ITfanboy parašė:

  Planetside 2 kartais palošiu, lošiau ir tą blacklight’ą, o warface niekur neradau iš kur atsisiūst 😀

 4. Exonn parašė:

  Hawken žiauriai užkabino, siūlau pabandyt. Žaidimo valiuta gan nesunkiai susirenka ir pirkti patobulinimus pakankamai nesudėtinga. Už realius pinigus galima pirkti tik kosmetines dalis (žaidimo valiuta to nenusipirksi) kurios įtakos pačiam žaidimui neturi.

 5. Gytis parašė:

  Team fortress 2!!!

 6. DjSoftero parašė:

  kur cs 1.6??? 😀

  • karolis parašė:

   Tu palygink ta cs 1.6 tarkim su ,, team fortres 2 “ toks nevykelis uzjauciu 🙁

   • Irkluotojas parašė:

    pasol pats nevykeli

    • eik eik parašė:

     eik toliau lost ta savo cs isvis kaip dar galima ji zaist? tik degradai lietuviai ir lenkai losia ji nes pc is akmens amziaus ir siaip bugu pilnas zaidimas

 7. Kapitonas Ignas parašė:

  Dj Taigi nemokami žaidimai čia, 1.6 mokamas

 8. siaubas parašė:

  O tai kur Z8 CrossFire?

 9. Deivis parašė:

  Gotham city impostors visai geras tik niekas nebelosia

 10. ammm parašė:

  o tai kur Battlefield Play4Free?


Kitos kategorijos naujienos