Google pavėžino žurnalistus su bepiločiais automobiliais


google-car-680

Leidiniai Reuters ir Bloomberg pasidalino įspūdžiais apie bandomąjį važiavimą su Google bepiločiais automobiliais, kurie jau gali būti eksploatuojami Kalifornijos valstijos keliuose – tam priimti atitinkami teisės aktai. Google teigimu, firminiai automobiliai brandą pasieks 2020 m., o iki tol kompanija tobulins algoritmus ir įrangą.

Žurnalistai buvo vėžinami su hibridiniu automobiliu Lexus RX450h, ant kurio stogo buvo sumontuotas lazerinis radaras, įvertinantis bepilotį automobilį supančią aplinką, kuri skenuojama dešimt kartų per sekundę. Kol kas už vairo sėdi žmogus, kuris, esant reikalui, gali perimti automobilio valdymą, tačiau iki šiol rimtų incidentų dar nebuvo.

Eksperimento, kuris truko nuo 20 iki 30 minučių, dalyviai liko patenkinti važiavimo bei manevrų atlikimo plastiškumu bei greičiu – Google automobilis miesto sąlygomis išlaido tinkamą distanciją nuo priekyje judančių transporto priemonių. Atstumas nuo kitų buvo padidintas tik prie geležinkelio pervažos.

Kartą, artinantis prie sankryžos su prastai „įskaitomu“ šviesoforu, automobilis pristabdė, kad įsitikintų, jog dega žalia šviesa. Jis reaguoja į dviratininko artėjimą iš šaligatvio pusės, jo judėjimą ta pačia kryptimi ir t.t. Beje, manevruoti stovėjimo aikštelėje tenka žmogui, nors nemažai kitų gamintojų automobilių (pavyzdžiui, Ford) tokią galimybę jau įsisavino.

Prie Google bepiločių automobilių vairo sėdintys žmonės papasakojo ir savo įspūdžius, kaip reaguoja Kalifornijos vairuotojai į tokią naujovę, sutikę ją kelyje. Labai dažnai amerikiečiai, norintys išbandyti Google dirbtinio intelekto galimybes, staigiai stabdo prieš pat bepiločio automobilio nosį.

Taikesni piliečiai tiesiog prašo abiem rankom pamojuoti prie Google automobilio vairo sėdinčių žmonių. Dažniausiai interneto giganto darbuotojai pamojuoja, taip sukeldami tik teigiamas aplinkinių emocijas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos