nVidia vadovas – apie AMD vaizdo plokščių deficito priežastis


radeon-r9-295x2

Tam tikrą laiką buvo stebimas AMD vaizdo plokščių Radeon R9 deficitas, o jei jų ir buvo galima įsigyti, kainos gana ženkliai skyrėsi nuo rekomenduojamų. Negana to, asortimentas taip pat buvo ne pats didžiausias.

Daugelis ekspertų aiškino, kad AMD Radeon R9 grafinius adapterius masiškai pirko virtualios valiutos išgavėjai – atitinkamos vaizdo plokštės jiems leido tiesiog uždirbti pinigų. Įdomu tai, kad nVidia ketvirčio atskaitai skirtoje konferencijoje apie tai buvo paklausta nVidia vadovo Jen-Hsun Huang. Atsakymas buvo gana savotiškas.

Atsakinėti jis pradėjo iš gana toli. Kaip pagrindu jis rėmėsi postulatu, kad jei koks nors produktas tampa deficitiniu, tai jo paklausa yra didelė. Antra, nVidia prezidentas paaiškino, kad šiuolaikinių grafinių adapterių naudojimo sfera daugiau neapsiriboja žaidimais, nors šie ir išlieka dominuojančia vaizdo plokščių naudojimo sfera – šią rinką Jen-Hsun Huang įvertino $100 mlrd.

Skaitmeninio vaizdo turinio ir nuotraukų apdorojimas, įvairūs skaičiavimai – štai kas be žaidimų didina grafinių adapterių paklausą. nVidia prezidentas paaiškino, jog GPU resursus išnaudojančių programų kiekis sparčiai auga. Tiesa, Jen-Hsun Huang nesiėmė atvirai kalbėti apie kriptografinių valiutų rinką kaip pagrindinę AMD Radeon R9 trūkumo priežastį – galbūt konkurento vaizdo plokštės tiesiog ne tokios populiarios, kaip nVidia.

2 komentarai (-ų)

  1. ITfanboy parašė:

    Rado ko paklaust, tai klaustų pačių AMD 😀

    • thermal parašė:

      o kodėl nepaklausus? žurnalistai šou mėgsta, o nvidia direktorius – tikras šoumenas. kai pripasakos, nuotaika gera visai dienai 🙂


Kitos kategorijos naujienos