Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.05.13


Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, nepaisant to, kad JAV teismai jau įpareigojo sumokėti $1,049 mlrd. už įvairių patentų pažeidimą. Samsung advokatas įsitikinęs, kad po apeliacijų skirtas baudas pavyks sumažinti iki nulio.

Dėl prastų kompanijos rezultatų Sony vadovai gražins jiems išmokėtas premijas. Apie 40 aukščiausio lygio Sony vadovų pareiškė, kad jie gražins jiems sumokėtas premijas, kurių bendras dydis siekia 9,8 mln. JAV dolerių. Toks sprendimas buvo priimtas po prezidento Kazuo Hirai pasiūlymo, kuris taip pat atsisakė premijos po paskelbtų prastų 2014 m. I ketvirčio veiklos rezultatų.

Lenovo ruošia 13,3“ nešiojamą kompiuterį M30. Lenovo puslapyje, skirtame švedų rinkai, pasirodė dar neanonsuoto mobilaus kompiuterio M30 specifikacijos. Šis gaus 2 branduolių Core i3-4010U (1.7 GHz), 13,3“ (1366×768) ekraną, 4 GB RAM, 500 GB hibridinį kietą diską, kelis USB 3.0, HDMI, Gigabit Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth, Windows 8.1. Prognozuojama kaina – apie 500 eurų (1730 lt).

lenovo-m30

Kinijos rinkoje Apple trečią vietą užleido kompanijai Xiaomi. Analitikų pateikti duomenys rodo, kad kinų kompanijai Xiaomi (11%) savo namų rinkoje pavyko iš trečios vietos išstumti Apple (10%) ir taip pratęsė amerikiečių kompanijos rinkos mažėjimą Kinijoje. Pirmoje vietoje išliko Samsung (18%), antra – Lenovo (12%). Penktoje vietoje liko ZTE su 6%.

Windows 8.1 palaikymas pratęstas dar 30-čiai dienų. Kompanija Microsoft pratęsė Windows 8.1 galiojimą iki birželio 10 d. Tai reikia, kad šios operacinės sistemos vartotojai turės daugiau laiko įdiegti atnaujinimų paketą „Update 1“, be kurio operacinė sistema daugiau negautų jai skirtų atnaujinimų. Anksčiau palaikymo pabaiga žadėta gegužės 13 d.

Apple vis dar nesiseka tapti nepriklausoma nuo Samsung komponentų tiekimo. Nepaisant to, kad dar visai neseniai LG tiekė didžiąją dalį iPad skirtų ekranų, tačiau 2014 m. I ketvirčio duomenys parodė, kad Samsung produkcija sudarė 62% visų iPad skirtų ekranų tiekimo. Ketvirčiu anksčiau pirma buvo LG (61%), tačiau metų pradžioje jos ekranai buvo įdiegti tik 38% visų iPad.

Paaiškėjo, kada pasirodys konsolėms skirtas „Diablo III: Reaper of Souls — Ultimate Evil Edition“. Blizzard Entertainment pranešė, kad PS3, PS4, Xbox 360 ir Xbox One skirta Diablo III versija „Ultimate Evil Edition“ prekyboje pasirodysšių metų rugpjūčio 19 d. Šiame žaidime bus visi Diablo III elementai, taip pat naujovės, pasirodžiusios po papildymo Reaper of Souls pairodymo. Konsolėms skirta versija leis žaisti keturiems žmonėms vienu metu.

Sony tikina, kad žaidimas Watch Dogs geriausiai atrodys konsolėje Playstation 4. Oficialiame Playstation puslapyje Sony pareiškė, kad būsimas sezono hitas Watch Dogs geriausiai atrodys PS4, kadangi joje žaidimas galės veikti Full HD (1080p/60 FPS) režimu. Nors tai ir gali būti tiesa, tačiau šios informacijos kol kas nepatvirtino kūrėjai iš kompanijos Ubisoft.

Microsoft Office pasižymi dideliu populiarumu tarp iPad vartotojų. kompanija Microsoft konferencijoje TechEd pranešė, kad Apple planšetinių kompiuterių iPad vartotojai jiems skirtą biuro programų paketą atsisiuntė 27 mln. kartų. Visa tai – praėjus vos 6 savaitėms po oficialaus Office for iPad debiuto. Lyginant su balandžio pradžia, šis parsisiuntimų skaičius daugiau nei padvigubėjo.

Yahoo Messenger – viena nekenčiamiausių programėlių tarp iOS vartotojų. Naujausia Yahoo Messenger versija ir toliau liūdina iOS vartotojus, kadangi ir toliau neturi eilės reikalautų funkcijų, jau nekalbant apie naujos versijos 2.2.9 nesugebėjimą dirbti, mobilų įrenginį naudojant panoraminiu režimu. Reikia tikėtis, kad Yahoo pagaliau išgirs vartotojų skundus ir ištaisys esamas spragas.

Naujieji Intel Devil’s Canyon galės veikti 5 GHz dažniu, ir tam užteks oro aušinimo sistemos. Specialiai spartinimo gerbėjams skirti naujieji Intel procesoriai, iš kurių vyriausiu taps Core i7-4790X (4,0/4,4 GHz), šaltinių teigimu, galės veikti 5,0 GHz dažniu, ir tam nereikės jokių specifinių aušinimo sistemų (vandens ar hibridinių). Tai leidžia tikėtis, kad naudojant ekstremalias aušinimo sistemas (skysto azoto ir pan.) bus galima pasiekti dar geresnių rezultatų, nei demonstruoja dabartiniai Haswell procesoriai.

Prie Google modulinio telefono Ara kūrimo prisidės garso ekspertai iš Sennheiser. LEGO tipo modulinis išmanusis telefonas Google Ara nuo šiol turės dar vieną stiprų šalininką – aukščiausios lygio ausinių gamintoją Sennheiser. Pastarojo ekspertai prisidės prie telefono balso funkcijų ir garso išvesties sistemų tobulinimo.

Vokietija ragina Google nesidalinti vartotojų privačiais duomenimis tarp savo tarnybų. Dėl savo privatumo politikos Google jau pelnė Prancūzijos nemalonę. Dabar ir Vokietija grasina, kad Google nustotų dalintis vartotojų privačiais duomenimis (naršymo istorija, video peržiūrėjimo įpročiais ir t.t.) tarp savo tarnybų, juo labiau, kad tokios galimybės nenumato naujoji Google privatumo politika.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]

  • Bankomatai patys apsigins nuo vagišių, naudodami vabalų pasaulio „ginklus“. Microsoft pasakoja apie spalvotą Nokia telefonų istoriją. Sukurtas virtualus Visatos Kubas.