Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.05.16


Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau privačiu laikyta sistema, anot eksperto, yra pažeidžiama ir ją gali stebėti tokios vyriausybės agentūros kaip NSA (JAV) ar GCHQ (D. Britanija).

Vienas iš Google įkūrėjų: „Mes esame milijonus mylių nuo mūsų svajonių paieškos varikliuko“. Larry Page prasitarė, kad dar liko visa galybė kelio, kad būtų pasiekti užsibrėžti tikslai. Šiandien Google paieškos sistema per mėnesį apdoroja virš 100 mlrd. užklausų, todėl sistema nuolat tobulinama, tačiau dar toli iki svajonių sistemos, kuri pateikia teisingą informaciją reikiamu momentu, kai tik jos reikia, ir tam nereikės jokių pastangų.

Nutekinti LG G3 vaizdai parodė, kad sulauksime versijos su aukso spalvos korpusu. Nutekintose nuotraukose, kurias išplatino puslapis PhoneArena, matyti, kad LG G3 turės titano pilkos ir aukso spalvų korpusus. Išmanusis telefonas bus vienas patraukliausių rinkoje – jis gaus 5,5“ (2560×1440) ekraną, 4 branduolių Snapdragon 801, 3 GB RAM, Android 4.4 KitKat. Didelis klausimas išlieka dėl korpuso – tikėtina, kad jis bus pagamintas iš polikarbonato, tačiau atrodys kaip metalinis.

lg-g3-render

Samsung realizavo 11 mln. Galaxy S5 egzempliorių. Praėjus mėnesiui po Galaxy S5 debiuto, Samsung pavyko realizuoti 11 mln. šio telefono egzempliorių. Kompanijos mobilaus padalino vadovo J.K. Shin teigimu, geriausiai sekėsi išsivysčiusiose rinkose – JAV, Australijoje ir Vokietijoje. Gamintojas labai daug tikisi ši naujojo flagmano, kadangi jau kelis ketvirčius iš eilės fiksuotas išmaniųjų telefonų pardavimų mažėjimas.

Gegužės 20 d. gali būti pristatytas 12“ turėsiantis Surface planšetinis kompiuteris. Specialiame Microsoft renginyje gali būti pristatytas ne tik 8“ ekraną turėsiantis Surface mini planšetinis kompiuteris, tačiau ir daug didesnė versija – 12“ gausiantis Surface Pro 3 su Intel Haswell procesoriumi, apie kurį kalbama jau nuo 2013 m. pabaigos.

Nexus 7 ir Nexus 10 skirtas atnaujinimas Android 4.4.3 KitKat pasirodys gegužės 23 d. Kaip jau įprasta, pirmieji atnaujinimą gaus Google planšetiniai kompiuteriai, vėliau juos galės gauti kitų gamintojų versijos, pažymėtos kaip Google Play Edition, tarp kurių yra ir neseniai debiutavęs LG G Pad 8.3. Atnaujinimas turės pataisyti trūkinėjančio Wi-Fi ryšio problemą, kameros autofokusavimo ir HDR režimą bėdas, taip pat atneš kitų pataisymų ir patobulinimų.

Apple išleido naują stacionarios operacinės sistemos versiją OS X 10.9.3. Po kelių savaičių trukusio Beta testavimo pagaliau pasirodė nauja OS X Mavericks versija. Įdomiausia tai, kad kūrėjai pasiribojo smulkiais pataisymais ir patobulinimais, tačiau nėra nė vieno saugumo sistemos pataisymo. Atsiiųsti OS X 10.9.3 galima iš oficialaus kūrėjų puslapio http://support.apple.com/kb/DL1745.

Daug triukšmo sukėlęs žaidimas „Flappy Bird“ sugrįš rugpjūčio mėnesį. Skandalingai iš rinkos pasitraukęs populiarus žaidimas „Flappy Bird“ jau rugpjūčio mėnesį žada sugrįžti į mobilių programėlių parduotuves App Store ir Googe Play Store. Apie tai pranešė jos kūrėjas Dong Nguyen, kartu nudžiuginęs, kad žaidime atsiras nauja galimybė – daugelio žaidėjų režimas.

Google jau dirba prie naujos kartos išmaniųjų akinių. Jau kelias dienas bet kuris amerikietis gali išleisti 1500 JAV dolerių ir įsigyti išmaniuosius akinius Google Glass. Tačiau panašu, kad tuo viskas neužsibaigs: gandai teigia, kad Google inžinieriai darbuojasi prie antros kartos akinių, kurių prototipai jau dabar testuojami kompanijos laboratorijose. Apie tai prasitarė Google partneris – optinių sistemų gamintojas Crystal Optech.

Naršyklė Chrome gavo tris kritinius saugumo sistemos pataisymus. Google išleido naują Chrome versiją 34.0.1847.137, kurioje panaikintos trys saugumo spragos. Pastarąsias, beje, gavo nepriklausomi saugumo ekspertai, kurie už rastas klaidas gavo 4500 JAV dolerių (apie 11 250 litų) premiją. Taip pat buvo atnaujintas ir naršyklei skirta Adobe Flash Player versija, kurioje taip pat rasta nemažai saugumo skylių.

Ubisoft prasitarė, kada pasirodys šaudyklė Far Cry 4. Leidėjas Ubisoft pranešė, kad pirmojo asmens šaudyklė Far Cry 4 debiutuos šių metų lapkričio 18 d. Pirmieji žaidimą gaus Š. Amerikos gyventojai. Projektas bus skirtas tokioms platformoms, kaip PC PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ir Xbox One. Šį kartą veiksmas bus perkeltas į atvirą vietovę Himalajuose. Pirmieji žaidybiniai epizodai bus atskleisti birželio 9 d., renginyje E3 2014.

Bohemia Interactive pranešė, kad įsilaužta į jos serverius. Kūrėjai pareiškė, kad didelė tikimybė, jog pavogti DayZ išeities kodai. Tikėtina, kad ateityje tai gali būti išnaudota įvairių programėlių, leidžiančių nesąžiningai nugalėti savo varžovus, kūrimui. Kartu Bohemia Interactive atstovai patikino, kad vartotojų duomenys yra saugūs.

MachineGames publikavo debiutinį Wolfenstein: The New Order vaizdo klipą. Iki gegužės 20 d. liko visai nedaug, tad Wolfenstein: The New Order kūrėjai išplatino naują vaizdo klipą, kuris trumpai papasakoja apie siužetą, parodo žaidybinių momentų bei leidžia pasiklausyti visai neblogai skambančio muzikinio takelio.

Japonai sukūrė „vaikščiojantį“ dviratį. Tekančios Saulės šalies gyventojai visuomet pasižymėjo savo išradingumu. Šį kartą sukurtas dviratis, tačiau jis važiuoja tuomet, kai jūs… ant jo žingsniuojate. Gali nuskambėti absurdiškai, ypač tiems, kurie mano, kad dviračiu važiuojame tam, nes tingime eiti. Bet kokiu atveju, dviratis gali išvystyti 24 km/h greitį, o įmontuotas elektrinis motoras leis be didesnio vargo nuvažiuoti 20 km su pilnai įkrauta baterija.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]

  • Bankomatai patys apsigins nuo vagišių, naudodami vabalų pasaulio „ginklus“. Microsoft pasakoja apie spalvotą Nokia telefonų istoriją. Sukurtas virtualus Visatos Kubas.