Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.05.19


Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos ekraną turintis televizorius Mi TV 2, kuris kainuoja viso labo 650 JAV dolerių (apie 1625 litus). Pardavimai prasidės gegužės 27 d. Kinijoje. Ar televizorius pasirodys ir kitose rinkose, kol kas neaišku.

xiaomi-mi-tv-2

Google pareiškė, jog jai reikia daugiau laiko, kad „žmonės būtų pamiršti“. Google įspėjo, kad gali praeiti nemažai savaičių, kol bus korektiškai įdiegta sistema, leidžianti per paieškos sistemą nematyti su ES šalių piliečiais susijusių senų duomenų. Verdiktą apie būtinybę pamiršti žmonių senus duomenis išsakė Europos Teisingumo teismas.

WhatsApp pašalintas iš Microsoft mobilių programėlių parduotuvės. Populiari pranešimų programėlė WhatsApp be jokių paaiškinimų ir viešų pareiškimų buvo pašalinta iš el. parduotuvės Windows Phone Store. Neoficialūs šaltiniai teigia, kad tai padaryta dėl to, kad būtų ištaisytos rimtos WhatsApp klaidos. Gera žinia ta, kad programėlė vis dar veikia tuose Windows Phone išmaniuosiuose telefonuose, kuriuose ji buvo įdiegta anksčiau.

Samsung išleido moksleiviams skirtus planšetinius kompiuterius. Naujieji Galaxy Tab 4 Education gavo 10,1“ (1280 x 800) ekraną, 4 branduolių procesorių, 1,5 GB RAM, 16 GB kaupiklį, Wi-Fi, Bluetooth, GPS, HDMI, iki 10 valandų veikiančią bateriją, Android 4.4, specialų apsauginį dėklą, taip pat specialią programinę įrangą Samsung School. Kaina – $370 (925 lt).

Galaxy Tab 4 Education

Investicijų kompanijos direktorių valdybos nariu tapo… robotas. Hong Konge įsikūrusios kompanijos Deep Knowledge Ventures direktorių valdybos nariu tapo robotas VITAL. Jis čia atsirado todėl, kad išsakytų „žmonėms neakivaizdžias“ nuomones, pastebėtų svarbias tendencijas, kurių žmonės nepastebi. Robote naudojama speciali programinė įranga, kuri jau padėjo atlikti keletą sėkmingų investicijų.

Planšetinių kompiuterių gamintojai nenori naudoti naujųjų AMD procesorių. neseniai pristatyti AMD mobilūs procesoriai Mullins skirti būtent planšetiniams kompiuteriams, tačiau gamintojai jų nenori naudoti. Viena iš priežasčių – labai dosnios dovanos ir parama iš Intel pusės (tam reikalui netgi skirtas $100 mln. fondas). Tai galima laikyti ne visai sąžiningos konkurencijos forma, tačiau AMD situacijos tai vis tiek negerina.

Parduotuvės pasiruošusios prekiauti nVidia flagmanu GeForce GTX Titan Z, bet nepasiruošęs pats gamintojas. Dar balandį turėjusi pasirodyti prekyboje dviejų GPU savininkė GeForce GTX Titan Z vis dar neprieinama. eBay ir Amazon jau turi sandėliuose šią vaizdo plokštę ir laukia signalo iš nVidia. Tačiau ši vis dar dirba prie tvarkyklių, kurios leistų padidinti GTX Titan Z spartos lygį (šis mažesnis nei AMD Radeon R9 295X, nors nVidia sprendimo kaina – net dvigubai didesnė).

Google pasamdė dizaino industrijos veteranę, kuri dirbs su akiniais Glass. Kompanija Google pasamdė dizaino ir mados ekspertę Ivy Ross, kuri anksčiau darbavosi tokiose kompanijose, kaip Mattel, Gap, Calvin Klein, Swatch ir kitose. Nuo šiol ji vadovaus akinius Glass plėtojančiai komandai. Ekspertų teigimu, toks žmogus yra labai naudingas Google, ypač tuo atveju, jei firminiai akiniai ir toliau bus pardavinėjami už 1500 dolerių.

Universiteto serveris pasiuntė komandą visiems Windows 7 kompiuteriams instaliuotis iš naujo. Emorio universiteto (JAV) centrinis serveris praėjusią savaitę iškrėtė nemalonų triuką visiems šios mokymo įstaigos kompiuteriams su Windows 7. Buvo pasiųsta komanda instaliuotis iš naujo. Negana to, pats serveris analogišką komandą pasiuntė pačiam sau. Kiek kompiuterių įtakojo šis incidentas ir ar nenukentėjo svarbūs duomenys, kol kas neaišku. Reikia tikėtis, duomenų atsarginės kopijos buvo daromos reguliariai.

Žaidime Glorious Leader pagrindiniu herojumi tapo Š. Korėjos lyderis. Studija Moneyhorse Games kuria retro žaidimą Glorious Leader, kuris leis pasijausti Š. Korėjos lyderio Kim Čen Ino kailyje. Žaidime jis atremia JAV armijos puolimą ir „tūsina“ su buvusia NBA žvaigžde Denisu Rodmanu.

Vištoms laimę garantuos virtualios realybės akiniai. Stambiose paukštidėse egzistuoja problema: paukščių daug, vietos mažai, todėl vištos yra nelaimingos. Profesorius Ostinas Stiuartas iš Ajovos universiteto (JAV) visa rimtai nusprendė, kaip vištas padaryti laimingas – tereikia jas apgauti su virtualios realybės akiniais, kad paukščiai galėtų gyventi savo „Matricoje“.

17-metis iš Brazilijos pateko į Gineso rekordų knygą kaip sparčiausiai pasaulyje tekstines žinutes rašantis žmogus. Marcel Fernandes Filho per 18,19 sekundės teisingai (su visomis didžiosiomis raidėmis, skiriamaisiais ženklais ir tarpais) surinko tekstą „The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human” ir pagerino ankstesnį rekordą, kuris sudarė 18,44 sekundės. Gal kas moka greičiau?

3 komentarai (-ų)

 1. Šarūnas parašė:

  Dėl whatsapp kad ji veikė jau įdiegtuose telefonuose tai melas, nes norėjau whatsapp atidaryti iššoko pranešimas kad reikia ieškoti naujinių parduotuvėje.

 2. Andrius parašė:

  Xiaomi tik parodo kokius milžiniškus antkainius užsidėję dideli gamintojai..


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]

 • Bankomatai patys apsigins nuo vagišių, naudodami vabalų pasaulio „ginklus“. Microsoft pasakoja apie spalvotą Nokia telefonų istoriją. Sukurtas virtualus Visatos Kubas.