Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2014.05.20


Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai smunka ir dabar užima 14,1% (ypač prasta situacija mobilioje rinkoje), tuo tarpu Apple Safari – 13,1%.

Browsers 2014 April Net Applications

HTC One M8 Prime gaus unikalios medžiagos korpusą. evleaks praneša, kad HTC išmanusis telefonas One M8 Prime bus atsparus drėgmei, o pats korpusas bus padarytas iš tokios egzotinės medžiagos, kaip metalo ir keramikos kompozitas (kai kas tai įvardina aliuminio ir skysto silikono miksu). Negana to, flagmanas gaus galingiausią Qualcomm procesorių Snapdragon 810, 5,5“ 2K (2560×1440) ekraną ir 3 GB RAM.

Automobilių padangos turės sensorius, leisiančius nustatyti susidėvėjimo laipsnį. Kompanija Continental žada 2017 m. išleisti padangų, kurios turėtų eilę daviklių (taip vadinama sistema eTIS), leisiančių sekti susidėvėjimo lygį, slėgio sumažėjimą arba, atvirkščiai, per didelį leidžiamą slėgį. Monitoringą bus galima atlikti per specialią mobilią programėlę.

continental-sensors-640

Autodesk siūlo atvirą etaloninę platformą, skirtą 3D spausdintuvų kūrimui. Autodesk pristatė programinę platformą Spark, taip pat etaloninį 3D spausdintuvą – atvirą ir laisvai licencijuojamą projektą, kuris skirtas įrangos gamintojams ir šią sritimi suinteresuotiems asmenims. Pasiūlytas 3D spausdintuvas galės veikti su gana plačiu medžiagų spektru.

Spark-Autodesk

2015 m. LG pristatys antros kartos išlenktą telefoną G Flex. @evleaks teigimu, šiuo metu korėjiečių kompanija ruošia antros kartos LG G Flex, kuris bus pristatytas 2015 m. I ketvirtyje. Nors techninių detalių nepateikta, buvo užsiminta, kad telefonas gaus tam tikrą unikalią ypatybę, kuri bus daug įdomesnė ir unikalesnė, nei savaime įbrėžimus „išsigydantis“ korpusas.

Grafinių adapterių rinkoje Intel atėmė dalį rinkos iš AMD. Kompanijos Jon Peddie Research teigimu, per šių metų I ketvirtį AMD dalis grafinių adapterių rinkoje sumažėjo 1.6% iki 16.7%, tuo tarpu Intel tuo pasinaudojo ir panašia dalimi padidino savo dalį iki 66.8%. nVidia dalis nepakito ir sudarė 16.6%. analitikų teigimu, per minėtą laikotarpį 33% asmeninių kompiuterių turėjo diskretinę vaizdo plokštę, visi kiti – integruotą.

Apple surado trečią iPhone 6 ekranų tiekėją. Iki šiol iPhone skirtus ekranus tiekdavo LG Display ir Japan Display, tačiau nuo šiol prie jų prisijungs trečias – kompanija Innolux. Teigiama, kad taip pat buvo svarstomi Sharp ir Samsung variantai. Pirmajai sutrukdė nesugebėjimas užtikrinti tiekimo reikiamu laiku ir kiekiais, tuo tarpu antroji greičiausiai nesulaukė Apple užsakymų dėl nuolatinių teisminių kovų.

Nuostoliai iš planšetinių kompiuterių Surface verslo sudaro $1,2 mlrd. Per praėjusių metų III ketvirtį nuostoliai sudarė $216 mln., IV ir šių metų I ketvirtyje – $84 mln. Praėjusių metų viduryje buvo nurašyta Surface RT planšetinių kompiuterių už $900 mln., o atsižvelgiant į pirmųjų ketvirčių nuostolius, bendra suma viršija $1,2 mlrd. – kiek tiksliai, žino tik pati Microsoft.

Surface-losses-1-2-bln

Apple paduota į teismą dėl iMessage problemų. Buvę iPhone vartotojai, kurie pradėjo naudotis Android mobiliais įrenginiais, negali į savo naujus telefonus gauti trumpųjų žinučių, kadangi jų numeris „pririštas“ prieš Apple tarnybos iMessage. Visa tai privertė vartotojus paduoti Apple į teismą. Kompanija žino apie esamą problemą, tačiau kol kas negali pasiūlyti universalaus sprendimo. Galbūt tiesiog laikas vėl pradėti naudoti iPhone?

D. Britanijoje pasirodė Brailio telefonas. Firma OwnPhone pradėjo prekiauti akliesiems ir silpnaregiams skirtu telefonu, kurio priekinė ir nugarinė dalis pagaminta su 3D spausdintuvu. Ir nors tai nėra pirmasis telefonas, kuris naudoja Brailio šriftą, tačiau gamintojas jį vadina „unikaliu“. 3D spausdinimas leidžia telefoną pritaikyti konkrečiam vartotojui. Dalis mygtukų gali būti specialiai užprogramuoti, dalis gali turėti tekstūras (tinka tiems, kurie dar nepažįsta Brailio rašto).

ownphone-brailio-telefonas

Tyrimas parodė, kad planšetofonai pakeis mažus išmaniuosius telefonus ir planšetes. Dažniausiai planšetofonų savininkai (54% viso aktyvumo) laiką praleidžia socialiniuose tinkluose. Tokie vartotojai žymiai rečiau tikrina sporto rezultatus, skaito naujienas ir ieško informacijos, nei mažų išmaniųjų telefonų savininkai. Tiesa, jie nepakeičia planšetinių kompiuterių, kai kalbama apie žaidimus, muziką ir filmų žiūrėjimą.

Į kompaniją Oculus VR atėjo vienas svarbiausių Google Glass kūrėjų. Google Glass vyriausiasis elektrotechnikas Edrijanas Vonas paliko Google ir prisijungė prie Oculus VR tam, kad kurtų „virtualų pasaulį“ kompanijai, vartotojams siūlančiai virtualios realybės akinius Oculus Rift. E. Vonas kompanijoje Google dirbo nuo 2010 m., jis buvo atsakingas už produktų vartotojiškas versijas, taip pat ankstyvųjų prototipų kūrimą.

Sukurta suknelė, kuri automatiškai sukurs asmeninę erdvę. Važiuoti piko metu viešuoju transportu – menkas malonumas. Hong Kongo menininkė Keitlin Makdermot sukūrė mechaninį drabužį, kuri automatiškai suformuoja asmeninę erdvę tam žmogui, kuris jį yra apsirengęs. Šiuo atveju padeda atstumo sensorius, kuris fiksuoja žmones, esančius per arti.

3D spausdintuvai leis iš naujo pažvelgti į nusibodusius blynus. Kokie gi pusryčiai be lietinių blynų? Tačiau daugeliui jau gali būti iki gyvo kaulo nusibodusi jų forma. Šią problemą leis išspręsti 3D spausdintuvas PancakeBot, kuris atspausdins lietinius tokios formos, kokios tik panorėsite. Svarbiausia – laiku išimti lietinį, kol jis nesudegė. Skanaus.

Vienas komentaras

 1. pritariu parašė:

  Tos sukneles akumas nusedes ir variklis „parejes“ 😀


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]

 • Bankomatai patys apsigins nuo vagišių, naudodami vabalų pasaulio „ginklus“. Microsoft pasakoja apie spalvotą Nokia telefonų istoriją. Sukurtas virtualus Visatos Kubas.